Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [E38] Regeneracja amortyzatorów EDC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    Post [E38] Regeneracja amortyzatorów EDC

    Witam, chciałbym zregenerować amortyzatory z przodu z EDC ponieważ ciekną. Mam do wyboru dwie firmy :
    1. NAGENGAST
    lub
    2. Balux-OS Sp. z o.o.

    Proszę o poradę/podpowiedz gdzie najlepiej zregenerować amortyzatory?

    Pozdrawiam.
    Banditen Motor Wagen

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Ja jutro wysyłam swoje do Nagengast, wysyła się całą kolumnę oni zdejmują sami sprężynę i pozostałość, zmontują na nowo ze swoimi nowymi elementami w cenie regeneracji. 2 lata gwarancji. Pierwszy kontakt bardzo ok. Koszt za szt 650zł.
    Jakieś konkrety to dopiero po kilku miesiącach :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    O Balux czytałem na niemieckim forum 7er, bardzo sobie chwalą i sami wysyłają do nich, jeden (Polak) mieszkający w Niemczech zrobił chyba 60 tys i nic się nie zużyły.

    Jak radzicie? wysyłać 4 szt czy sam przód? ponoć tył się nie zużywa.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Dobrze byłoby wymienić sprężyny na nowe, ja tak zrobiłem. Jeśli masz luźne sianko to zrób tył również, może i mniej się zużywa niż przód ale zawsze to będzie równa i stabilna praca :) Jednak przede wszystkim kompletny remont jednej sztuki ( amor, sprężyna, osłona, poduszka)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    o Balux-e też czytałem na niemieckiej stronie,a tak poza tym to nieznam opinie ani w NAGENGAST , Balux.
    Banditen Motor Wagen

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e65
    Skąd
    Gdańsk

    Małe sprostowanie.

    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Ja jutro wysyłam swoje do Nagengast, wysyła się całą kolumnę oni zdejmują sami sprężynę i pozostałość, zmontują na nowo ze swoimi nowymi elementami w cenie regeneracji. 2 lata gwarancji. Pierwszy kontakt bardzo ok. Koszt za szt 650zł.
    Jakieś konkrety to dopiero po kilku miesiącach :)
    Małe sprostowanie: koszt regeneracji do E38 z EDC to 550 zł wraz nową oryginalną osłoną. :)

    pozdrawiam

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł
    Ja włanie u nich zrobiłem (nagengast) miał być tydzień wyszły prawie trzy ... ALE warto bylo czekać auto prowadzi sie idalnie zestrojenie i w komfocie bez zarzutów i w sporcie idealne. Zrobiłem w weekend prawie 1000 km po polskich lokalnych drogach i jestem mega zadowolony. Jeżeli trwałość bedzie na tym samym poziomie to polecam !

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e65
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez zeton Zobacz posta
    Ja włanie u nich zrobiłem (nagengast) miał być tydzień wyszły prawie trzy ... ALE warto bylo czekać auto prowadzi sie idalnie zestrojenie i w komfocie bez zarzutów i w sporcie idealne. Zrobiłem w weekend prawie 1000 km po polskich lokalnych drogach i jestem mega zadowolony. Jeżeli trwałość bedzie na tym samym poziomie to polecam !
    Cieszymy się że jest Pan zadowolony, jednocześnie przepraszamy za długi czas realizacji ale mieliśmy opóźnienie (nie z naszej winy) w dostawie uszczelnień. Jeśli tylko osłona będzie cała a w tej chwili jest nowa oryginalna to z trwałością nie będzie problemu :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    nagengast, mogę się dowiedzieć ile kosztuje regeneracja kompletu czyli przód i tył? (w czasie jazdy nie czuję wł/wył twardości, na przeglądzie wyszło system wył/wł 70%/78% , wycieków brak) oraz czy jest możliwe założenie do takich amorków sprężyn -45mm i -30mm ? czy dają Państwo gwarancje swojej regeneracji na takich sprężynach?

    Na razie z regeneracja mi się nie spieszy bo musiałbym auto na kobyłkach postawić, ale tak dopiero na jesień.
    Ostatnio edytowane przez Bartos ; 29-07-2013 o 16:16

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e65
    Skąd
    Gdańsk
    Koszt regeneracji od sztuki to 550 zł wraz z nową osłoną. Jednak tutaj nie jestem pewny czy regeneracja jest potrzebna, wykazują prawidłową sprawność i nawet jest różnica po zmianie trybu co wcale nie jest takie oczywiste przy badaniu metodą EUSAMA. Można przysłać amortyzatory do sprawdzenia, wtedy będziemy wiedzieć czy coś jest z nimi nie tak. Co do sprężyn to można założyć na przód, natomiast na tył nie jestem pewny - musiałbym mieć amortyzator w ręku. Gwarancje oczywiście damy również przy takich sprężynach. W razie pytań proszę śmiało pisać.

Podobne wątki

  1. [E32] Regeneracja amortyzatorów EDC
    Przez Paweł 730i w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 20:47
  2. Regeneracja amortyzatorów EDC.
    Przez Jarek971 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 22:40
  3. Regeneracja Amortyzatorów NIVO
    Przez JustBringIt# w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:58
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •