Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Proszę o pomoc w wyborze :D

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    oba błotniki do malowania (jeden na pewno, co do drugiego już nie pamiętam) przy drzwiach pasażera od strony kierowcy do malowania, maska też. Ale wiadomo, to nie jest nowy samochód. Mnie troszkę zmartwiło że na gazie nie "idzie" tak jak powinien, może to wina reduktora, który raczej jest do wymiany, problemem jest też to że reduktor jest jeden a z tego co mi wiadomo, zazwyczaj instalacje do v8 robi się na dwóch reduktorach. Jeszcze jedna rzecz o której powiedział mi sprzedający, to temperatura płynu chłodniczego. Pokazał mi na teście wyświetlacza zegarów że jego temperatura to 111 stopni. Mówi że taka temperatura jest oki. Ale chciałem jeszcze żebyście to potwierdzili, bo nie mam zielonego pojęcia jaka powinna być temp. tego płynu.

    Pozdrawiam

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Temperatura jest ok tak długo jak wskazówka na desce stoi w pionie. A co do gazu - może stare świeczki? Ja mam LPG i oznaką zużycia świec był najpierw spadek mocy na lpg a potem na Pb.
    Poza tym mam 4,0 i instalację na jednym reduktorze i auto idzie jak przecinak ;) więc tym się nie martw.
    Oba auta mają przebiegi ponad 300k i na pewno są zmęczone, nie ma się co czarować. I w jedno i w drugie trzeba będzie coś zainwestować.
    Mi osobiście bardziej podoba mi się wnętrze z pierwszej - jest ciepłe, aż chce się wsiadać. Do tego wykończenie ciemnym drewnem, nie ma nic ładniejszego :) Kolor zewnętrzny - zieleń, co kto lubi.... Druga ma to wnętrze zrobione bardziej 'na sportowo' w moim odczuciu, coś co wydaje się fajne ale szybko się nudzi. Do tego jasne drewno, którego nie lubię, ale zewnętrzny kolor ładniejszy... Obie na ładnej feldze :P
    Wersja Long może wydawać się nieporęczna, ale tylko do momentu kiedy pojedziesz na wakacje i zabierzesz trzech pasażerów :D Wtedy okazuje się że w krótkiej wersji jakoś ciężko byłoby się pomieścić. Poza tym w pierwszej podoba mi się wyposażenie, m.in. podwójne szyby. Oglądając położyłbym nacisk na elektrykę i elektronikę w aucie. Jeśli wszystko jest sprawne to nic tylko jechać :D
    EDIT;
    Nie zauważyłem, to jest M62B44. Coś mi się obiło o uszy że w tych silnikach temperatura chłodziwa podczas pracy przekracza 100' C i jest to normalne. W silnikach M60B40 temperatura jest niższa.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    właściciel mówił że świeczki wymieniał niedawno. Mówił też że jak jest zimny silnik to po odpaleniu nie pracuje równo, nie pali na któryś gar przez 30 sekund. Prawdopodobnie cewki. No i tam parę pierdół jeszcze ale to wiadome jest że zawsze coś jest do zrobienia :) Z elektryki jest problem z regulacja zagłówków w kanapie, wywala bezpiecznik. Pewnie wiązka gdzieś przetarta, to samo z jednym czujnikiem PDC.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    No to musisz wziąć do ręki ołówek i to wszystko o czym napisałeś podliczyć ile Cię wyniesie w najgorszym przypadku. Jeśli byś miał wymieniać wszystkie cewki to trochę zapłacisz, ale robi się to raz w życiu auta :D
    Kiedy nie wiesz co robić.... rób chłodne kalkulacje :D

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    No i tak będę musiał zrobić :) jest sporo tych wszystkich "pierdół" które w całości mogą dać sporą sumę kasy. Policzymy, zobaczymy :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Panowie a co powiecie o tym ?
    http://otomoto.pl/bmw-740-shadowline...C28756461.html
    wygląda ciekawie, martwi trochę, że prawdopodobnie rozrząd nie był nigdy robiony :(

  7. #17
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Taki total shadowline. Jakoś do mnie nie przemawia wizualnie, ale to przecież można zmienić jeśli technicznie jest gitara :)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    technicznie ponoć oki :p za mną też nie przemawia taki shadow. Ale jak się ma ograniczony budżet to nie ma co wybrzydzać :p jakbym miał 700 tyś to bym poszedł do salonu i zaczął wybrzydzać :p dostanę więcej fot i info to się podzielę.
    Pozdrawiam

  9. #19
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    technicznie ponoć oki :p za mną też nie przemawia taki shadow. Ale jak się ma ograniczony budżet to nie ma co wybrzydzać :p jakbym miał 700 tyś to bym poszedł do salonu i zaczął wybrzydzać :p dostanę więcej fot i info to się podzielę.
    Pozdrawiam
    A ja z tych 700 kupiłbym używkę za 1/3 ceny a resztę zainwestował :D

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    A ja za 700 kupiłbym Audi A8 D3 na wypasie i jeszcze by mi zostało, o :P

    A tak całkiem serio. Wizualnie spoko, ładne lampy na tył + poliftowe nerki z obwódką w chromie + boczne kierunki białe to koszt poniżej 1000zł więc można myśleć, chyba że facet nie pozbył się oryginalnych i wtedy przełożyć.
    Ale zastanawia mnie to, że ma nawiew ustawiony na 16'C, w lewej strefie na górę i dół a w prawej tylko dół. Nie zdziwiłbym się, gdyby elektrozawory były do naprawy. Sam mam ten problem i kombinuję z różnymi ustawieniami, byle tylko ciepłe powietrze nie leciało.

Podobne wątki

  1. Myjka ciśnieniowa - pomoc przy wyborze
    Przez bosman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 08:56
  2. [E38] Pomoc w wyborze auta E38 740i, pare propozycji z allegro...
    Przez WŁOCHU w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 10:13
  3. Pomoc w wyborze PC
    Przez Sowa 7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 09:51
  4. pomoc w wyborze oleju i lokalizacji modułu tempomatu
    Przez Stachu909 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 20:40
  5. [E32] pomóżcie w wyborze - proszę :)
    Przez Blumen w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 00:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •