Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: BMW 750iA '91 - szarpnięcia przy zmianie biegów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki

    BMW 750iA '91 - szarpnięcia przy zmianie biegów

    Mam możliwość zamienić swoją E32 735i za E32 750iA, jednak ma ona ponoć delikatne szarpnięcia przy zmianie biegów na wyższe.... niestety spora odległość nie pozwala mi na osobiste zapoznanie się z problemem.

    Czy oznacza to większe kłopoty? Właściciel twierdzi że należałoby zmienić już olej w skrzyni biegów, więc jest możliwe aby to była przyczyna, np. zbyt niski poziom? Czy jednak taki efekt to bardziej most tylni?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    133
    BMW
    525d
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Olej odgrywa bardzo istotna sprawe w ASB i rzeczywiscie na starym oleju skrzynia nie zmienia tak plynnie biegow jak na nowym. Szarpniecia moga tez wystepowac przy uszkodzeniu podpory walu napedowego, jednak jest to bardziej odczuwalne przy gwaltownym ruszaniu.
    Wymiana oleju w ASB nie jest wielkim wydatkiem, jednak niewiadomo ile poprzedni wlasciciel przejechal na zuzytym oleju i w jakim stanie jest ta skrzynia. Wymiana nie mowiac juz o remoncie ASB to juz raczej znaczny wydatek.
    ... lepiej miec parkinsona i troche rozlac z kieliszka, niz alzheimera i zapomniec wypic...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    nie most a dyfer. jesli jest zuzyty charakteryzuje sie wyciem (i to przedewszystkim)

    zrodel problemu o ktorym piszesz szukac nalezy w skrzyni

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    oznaki zdychania dyfru :

    1. huczy
    2. włącza się szpera
    3. śmierć ostateczna :)

    Na moich oczach już ponad 10 dyfrów się skończyło ... a ile oglądałem zakatowanych ... nie wiem :)

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    2. włącza się szpera
    Nie kumam .... jak nie ma szpery to jak ....

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    most się blokuje - jak np. normalnie chcesz nawet na piasku pomielić kołami - mieli przeważnie 1 koło , jak most zdycha to masz szpere - nie wiem jak to się dzieje i dlaczego ale innego wariantu nie widziałem :)

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    most się blokuje - jak np. normalnie chcesz nawet na piasku pomielić kołami - mieli przeważnie 1 koło , jak most zdycha to masz szpere - nie wiem jak to się dzieje i dlaczego ale innego wariantu nie widziałem :)
    Moze chodzi o efekt podobny do dzialania szpery? ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    tak jak by :) masz szperę i już :)

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    most się blokuje - jak np. normalnie chcesz nawet na piasku pomielić kołami - mieli przeważnie 1 koło , jak most zdycha to masz szpere - nie wiem jak to się dzieje i dlaczego ale innego wariantu nie widziałem :)
    Hmmm to jak most się zblokuje to nie jest szpera (ani nawet elektroszpera ;) ), tylko wszystko staje dęba i nie da się jechać ( wśrodku satelitki się mielą )... jeśli dobrze rozumuje ... Bo nawet na szpere Thorsena mnie to nie wygląda ;D

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    czepiasz się Anatolu :) poprostu punkt 2. z tego co napisalem - opiera się na zblokowaniu mostu - prosty przykład to możliwość mielenia na 2 koła nawet na asfalcie - jak ktoś zakatuje most no postaram się nagrac jak to wygląda :) może nawet moment smierci nagram :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •