Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: BMW 750iA '91 - szarpnięcia przy zmianie biegów

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    @Kampes, nikt się tu nie oszukuje - że skrzynia ma zaliczyć remont to jest bezdyskusyjne - hokuspokus i dwa druciki nie pomogą. Dochodzę jednak przyczyny - bo niekoniecznie wiek skrzyni decyduje o jej awarii.

    Zanim ktokolwiek dotknie mojej skrzyni muszę wiedzieć jak najwięcej o tym co ją otacza i ma wpływ bezpośredni na jej stan. O płyn pytam nie bez powodu, otóż w chwili wystąpienia "śmierci" wydostał się na zewnątrz cały płyn chłodzący - a wydostawał się już ukradkiem wcześniej (miałem przynajmniej wrażenie że widziałem dym obok maski na skrzyżowaniu nieco wcześniej, teraz jestem pewny że widziałem go na 100%).

    Pozornie nie miał którędy się wydostać (oględziny powierzchowne z zewnątrz), jednak nie obejrzałem jeszcze okolicy samej skrzyni - z chwilowego braku dostępu na kanał.

    O wymianie oleju była mowa dawno temu - zanim jeszcze wybrałem się po auto, obecnie (po fakcie przytargania jej do garażu) nikt nie zarzucił taką sugestią czy radą ;)

    Co mi po tym że wymienię całą skrzynię jak okaże się ktoś np. nie zrobił płukanki (bo nikt jej nie zasugerował) a były opiłki metalu i po kilku setkach pójdzie na złom kolejna skrzynia? Tak zatem - ja siebie nie oszukuję, ja zbieram informacje :]
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  2. #42
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Niestety ale tak jak pisalem wczesniej czeka cie remont lub wymiana skrzyni- predzej ta druga opcja bo jak zmielily sie tarczki to cala skrzynia bedzie zawalona opilkami. (stad i kolor oleju ktory spusciles)
    Szkoda ze sie nie posluchales i nie zalozyles (wkalkulowales) wymiany skrzyni przy tej tranzakcji... z tego co piszez wyglada na to ze skrzynia od poczatku jechala w trybie awaryjnym (na 3-ce)- dlatego dziwnie auto ruszalo, i jak znam zycie to jej byly wlasciciel doskonale o tym wiedzial...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #43
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez amato

    Zanim ktokolwiek dotknie mojej skrzyni muszę wiedzieć jak najwięcej o tym co ją otacza i ma wpływ bezpośredni na jej stan. O płyn pytam nie bez powodu, otóż w chwili wystąpienia "śmierci" wydostał się na zewnątrz cały płyn chłodzący - a wydostawał się już ukradkiem wcześniej (miałem przynajmniej wrażenie że widziałem dym obok maski na skrzyżowaniu nieco wcześniej, teraz jestem pewny że widziałem go na 100%).

    Pozornie nie miał którędy się wydostać (oględziny powierzchowne z zewnątrz), jednak nie obejrzałem jeszcze okolicy samej skrzyni - z chwilowego braku dostępu na kanał.
    Smiem zauwazyc ze konkretnie spaliles skrzynie = duzy skok temperatury, czyli w tym momencie zawrze kazdy plyn i wydostanie sie poprzez najslabszy element ukladu chlodzenia... ;) stad tez i dym spod maski
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #44
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Tutaj zgodze się z bossem jedyne co ja ci moge pomoc to jak chcesz to na priv moge podac ci nr do faceta ktory zajmuje sie naprawa skrzyn i jest w tym swietny no i jak sie powolasz na mnie i na forum 7er to moze da sie znizyc koszty niz te 3500zl co tak wszyscy pisza pozdrawiam :)

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Ja z kolejnym zapytaniem... informacyjnie, więc nie bijcie ;) czy można założyć manual do modelu E32 750 zamiast automatu i jaki manual wybrać? Czy ma to znaczenie jeśli wsadzę manual np. z 735i R6 lub V8?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    mozna ale koszta i robota sa dosyc spore i moge powiedziec ze koszt drugiego automata z grucha bedzie kosztowal tyle samo. kolega zmienial w 735 z automata na manual to mnostwo czesci jest do wymiany,inne przelozenia sa itd itp.

  7. #47
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez amato
    Ja z kolejnym zapytaniem... informacyjnie, więc nie bijcie ;) czy można założyć manual do modelu E32 750 zamiast automatu i jaki manual wybrać? Czy ma to znaczenie jeśli wsadzę manual np. z 735i R6 lub V8?
    o takiej zamianie mozesz tylko pomarzyc a najlepiej juz teraz o niej zapomnij

    skrzynia manualna pod M70 szla tylko w e31, które nie dosc ze jest z definicji autem "niszowym" to jeszcze malo co sie tego rozbiera a jesli juz to nikt nie jest na tyle glupi zeby puscic taka skrzynie w "normalnych" pieniadzach, bo wlasnie na niej mozna sie najlepej odkuc

    e31 ze skrzynia manualna jest obecnie 1 na najpopularniejszym polskim serwisie aukcyjnym i wystawiono ja za 35 000, do tego potrzebne ci bedzie kolo zamachowe z e31 M70 razem z kompletnym sprzeglem i dociskiem, oraz oba komputery i (najpradopodobniej) wiazka (obecnie masz elektornicznie sterowana przepustnice), potrzebny bedzie takze wal napedowy dostosowany do dlugosci nowej skrzyni

    to wszystko jeszcze trzeba poskladac i zapewniam cie ze nie ma sie na kim wzorowac albo od kogo odpatrzec a temat jest mega ciezki

    nie przesadzajac byloby to pierwsze 750 w manualu w Polszy, a pewnie nawet niemcy przyjechaliby ja odkupic :what:

  8. #48
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez amato
    Ja z kolejnym zapytaniem... informacyjnie, więc nie bijcie ;) czy można założyć manual do modelu E32 750 zamiast automatu i jaki manual wybrać? Czy ma to znaczenie jeśli wsadzę manual np. z 735i R6 lub V8?
    o takiej zamianie mozesz tylko pomarzyc a najlepiej juz teraz o niej zapomnij

    skrzynia manualna pod M70 szla tylko w e31, które nie dosc ze jest z definicji autem "niszowym" to jeszcze malo co sie tego rozbiera a jesli juz to nikt nie jest na tyle glupi zeby puscic taka skrzynie w "normalnych" pieniadzach, bo wlasnie na niej mozna sie najlepej odkuc

    e31 ze skrzynia manualna jest obecnie 1 na najpopularniejszym polskim serwisie aukcyjnym i wystawiono ja za 35 000, do tego potrzebne ci bedzie kolo zamachowe z e31 M70 razem z kompletnym sprzeglem i dociskiem, oraz oba komputery i (najpradopodobniej) wiazka (obecnie masz elektornicznie sterowana przepustnice), potrzebny bedzie takze wal napedowy dostosowany do dlugosci nowej skrzyni

    to wszystko jeszcze trzeba poskladac i zapewniam cie ze nie ma sie na kim wzorowac albo od kogo odpatrzec a temat jest mega ciezki

    nie przesadzajac byloby to pierwsze 750 w manualu w Polszy, a pewnie nawet niemcy przyjechaliby ja odkupic :what:
    Podsumowujac: inwestujesz marne 20-30tys zl masz 750i w manualu ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    o kurde ! zagieliscie mnie :) no to klops

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Panowie, pytanie odnośnie rodzaju skrzyni - czy 4HP24 podejdzie zamiast 4HP22 - czy są one "wymienne"?

    Do wyboru mam 4HP24 z '90 (8-pinów) lub 4HP22 z '91 (7-pinów) no i czy teraz którą powinienem zamontować (tzn. ja.... na warsztacie - tylko muszę wiedzieć którą im podrzucić zanim ściągną to co ja tam mam).

    Moja bunia jest z '91

    Mój VIN po rozkodowaniu - na części pojazdu ;) http://www.realoem.com/bmw/select.do...&kind=P&arch=0
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •