Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Spalanie , temat rzeka

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA

    Spalanie , temat rzeka

    Witam
    e38 m50b28 jest w moich rękach od niecałych 5 latek, na starcie założony gaz, spalania oraz osiągi były jak dla mnie idealne, spalanie po 14-16 po zabudowanym,
    na trasie z przelotową 140 - 11 LPG/100
    Na trasie przy walniętej pompie paliwa ( tylko LPG ) z 4 osobami i pełnym bagażnikiem
    , oraz włączoną Klimą przy 90 km/h przejechałem 700 km ze średnim spalaniem 7,8 litra LPG. Jak na e38 wynik super.
    Od pewnego czasu spalanie zaczęło wariować.
    Co zrobione: wymieniony filtr paliwa, powietrza, świece.
    Auto wielokrotnie zlitrażowane, byłem na 3 komputerach, znalazłem jedną awarię: ( rozsypał się przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej)
    Po naprawie zredukowałem spalanie z 27 na 18, mimo wszystko uważam że jest za dużo.
    Na tankowaniu ( zazwyczaj 51 litrów ) robię 300 km 50 / 50 miasto / trasa.
    Na komputerze żadnych błędnych wskazań, 3 niezależne komputery.
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...09&hg=13&fg=15
    Idąc tropem lewego powierza wymieniłem gumę nr 9 przy przepustnicy , dziurawa.
    Idąc dalej zainteresowały mnie jeszcze fajki - słyszałem że sprężynki powinny delikatnie trzymać świece?!? kolejna sprawa fajek:


    Hipoteza: czy sparciała guma może być powodem uciekania prądu gdzieś na boki, czy nie iść tą drogą?
    Dodam że ubytek oleju jest w okolicach szklanki na 1000km, Woda nie ucieka ani nie wywala mi ze zbiorniczka.
    Gdzie dalej się zagłębiać?
    Sondy nie mają błędnych wskazań, są całe .
    pozdrawiam i dzięki za radę

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    gdybyś miał problemy z fajkami to odrazu być to wyczuł po pracy silnika bo zapłon zwyczajnie by wypadał
    piszesz cały czas o spalaniu lpg tak? Jeśli tak to jakie masz wtryski i reduktor?

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    Na benzynie dzieje się to samo, stosunkowo mniej od gazu ale również jest zwyżka , stąd raczej obstawiam na silnik aniżeli na lpg,
    Reduktor silver , wtryski (są czerwone ) , z tego co pamiętam jest to stag 300?!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    jeśli na pb tak jest to może sprawdz pracę wtryskiwaczy na jakimś kompie czy nie działają w trybie serwisowym prawie podwajając zużycie paliwa. Częstą przyczyną jest czujnik wału,wałka. Idąc dalej sądy. Jeśli na gazie to tak samo komp i czasy i długość pracy wtryskiwaczy.
    E38 z m52b28 powinna właśnie palić tyle ile napisałeś na początku.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    Hej
    dzięki za odp, byłem na 3 komputerach nigdzie nie było takiego feleru jak wtryskiwacze.
    Kojarzysz gdzieś wzorcową dla czasów i długości pracy wtrysków?
    Idąc za tropem , jaka teraz droga działania, wymiana,czyszczenie lub ewentualnie jakaś regeneracja?
    Czy rozpinając klemy skasuje tryb serwisowy wtryskiwaczy?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Każdy gaziarz powinien ci sprawdzić sekwęcje wtrysków bo przecież to z niej zczytuje komputer gazowy. Niestety nieznam wzorcu, może pomoże ktoś bardziej ogarnięty. Pisze przykład bo sam borykałem się z podobnym problemem w tym silniku i winny okazał się czujnik wałka, wcześniej nie wykryty na żadnym kompie.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez muKo Zobacz posta
    Sondy nie mają błędnych wskazań, są całe .
    pozdrawiam i dzięki za radę
    nieszkodzi, jak przyjechały 150-200kkm też kwalifikują się do wymiany, umnie pomimo że były ok spalanie spadlo 10%

    gaz - źle wyregulowany potrafi.wszystko.spieprzyc (też w działaniu na benz) - odlacz aku na 20 min przejedz 100 km na samej benz i zobacz jakie.spalanie, jakie korekty LTFT i potem jakie.korekty LTFT na gazie po kolejnych 100km.(może np.jeden wtrykiwacz gazu padł) albo gaz źle.wyregulowany

    szukaj dalej lewego powietrza - jak nie.robiles jeszcze uszczelek dolotu po.całości to pewnie wszystko.poparcialo ( wpisz.w. szukaj: STFT i znajdziesz w moich postaci jak)

    wlej.do. benzyny liqy moly płyn do czyszczenia zaworów ze 2x razy wyjezdzij 2 baki

    wymień świece na irydowe NGK serii LPG

    u mnie te zabiegi obniżyły spalanie do idealnie książkowego

    ps. oczywiście nie.tłumaczy to.aż.tak dużego ubytku oleju

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez muKo Zobacz posta
    Na benzynie dzieje się to samo, stosunkowo mniej od gazu ale również jest zwyżka , stąd raczej obstawiam na silnik aniżeli na lpg,
    Reduktor silver , wtryski (są czerwone ) , z tego co pamiętam jest to stag 300?!
    zmien reduktor na landi renzo ig1, jest dwustopniowy i nie rozjezdza.się.ciśnienie co.chwila jak.na kme ( miałem golda kilka.lat, i nawet regeneracja nie pomagała)

    zmien wtryski.na porządne

    odczujesz. obie.zmiany,.szczególnie reduktor

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez muKo Zobacz posta
    Na benzynie dzieje się to samo, stosunkowo mniej od gazu ale również jest zwyżka , stąd raczej obstawiam na silnik aniżeli na lpg, !
    najpierw odlacz.aku na 20 min , przejedz 100km i dopiero.sprawdzaj jak jest na benz, wyelimujuesz w ten sposób ustawienie.korekt LTFT benzyny przez rozregulowany gaz

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Każdy gaziarz powinien ci sprawdzić sekwęcje wtrysków bo przecież to z niej zczytuje komputer gazowy. Niestety nieznam wzorcu, może pomoże ktoś bardziej ogarnięty. Pisze przykład bo sam borykałem się z podobnym problemem w tym silniku i winny okazał się czujnik wałka, wcześniej nie wykryty na żadnym kompie.
    mi.też.kiedyś.czujnik.walka.na kompie nie wychodził a spalanie.podskoczyła.z.5-10litrow

Podobne wątki

  1. temat rzeka - sonda lambda...
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 14:17
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 08:48
  3. temat- marzenie
    Przez positiv w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •