Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: Pomoc w zakupie e38 ...porady

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    45
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Kielce
    Ja obecnie jeżdżę 2,8 z gazem brc i ten silnik na pewno do szaleństw tym autem na pewno się nie nadaje ,ale da sie dynamicznie nim jeździć i mocy starcza mu na pewno, jeździłem i w 5 osób i różnicy nie odczuwałem , spalanie jakie uzyskałem do tej pory to na trasie 10l gazu a po mieście małym 14l. przy normalnej jeździe. Moje osobiste zdanie jak cie trochę stać to kup 4,4 :) dzwięk silnika jest po prostu boski , tu już nawet nie chodzi o moc :D

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740
    Skąd
    Będzin
    łoo 728 to padlina wyprzedzam to na rowerze. Osobiście przez zakupem jeździłem 3.0 3.5 4.0 i uważam ze 4 litry to najlepszy wybór. te mniejsze wcale mniej nie palą a są dużo słabsze bo różnica jakieś 60 koni. Tylko i wyłączenie automat. Beznadziejnie się wachluje lewarkiem przy takiej masie. Kup sobie 4 litry z gazem (czy założysz czy będzie) będziesz zadowolony. a te 2.8 i te diesle 2.5 tds to jest normalny wstyd i hańba dla bmw 7

  3. #13
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez Damiantsk Zobacz posta
    Ja obecnie jeżdżę 2,8 ,jeździłem i w 5 osób i różnicy nie odczuwałem :D
    Zapakuj 5 osób i wciśnij pedał w podłogę to zobaczysz różnicę bo przy normalnym kulaniu to różnicy aż tak nie widać.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    45
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Kielce
    No może i racja ale gdybym chciał kupować sportowe auto to bym kupił 3ke a nie 7mke ,a mi w zupełności starcza ten silnik ,da sie tym jechać i szybko i bez problemowo .

  5. #15
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,077
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Ludzie nie wypisujcie herezji na temat 728, bo jeździłem tym autkiem z 4 osobami na pokładzie i wcale nie powiedziałbym, że to zawalidroga...
    Owszem był to akurat manual gdzie jest teoretycznie szybszy 1s w sprincie do 100 km/h od automatu (8.6 vs 9.6s)...ale i tak bez różnicy, bo to nie jest kurka M3 do palenia gumy i Bóg wie jakich wyczynów...gdzie każda sekunda się liczy...:p
    Co do V-ek, to racja jest w nich moc...ładniejszy dźwięk..mega przyjemność, ale jak się kupi "padło", to już tak różowo nie będzie i portfelik też sporo schudnie...a z przyjemności posiadania BMW pozostanie tylko gorzka i przysłowiowa prawda...;)!!

    Poza tym jakbyście czytali ze zrozumieniem, to kolega wyraźnie napisał, że auto ma być do normalnej jazdy...więc moim zdaniem 728 jest trafione...
    "ogolnie potrzebuje auto do jazdy np praca dom itd..."

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    117
    BMW
    e38
    Skąd
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez moloko5 Zobacz posta
    Ludzie nie wypisujcie herezji na temat 728, bo jeździłem tym autkiem z 4 osobami na pokładzie i wcale nie powiedziałbym, że to zawalidroga...
    Owszem był to akurat manual gdzie jest teoretycznie szybszy 1s w sprincie do 100 km/h od automatu (8.6 vs 9.6s)...ale i tak bez różnicy, bo to nie jest kurka M3 do palenia gumy i Bóg wie jakich wyczynów...gdzie każda sekunda się liczy...:p
    Co do V-ek, to racja jest w nich moc...ładniejszy dźwięk..mega przyjemność, ale jak się kupi "padło", to już tak różowo nie będzie i portfelik też sporo schudnie...a z przyjemności posiadania BMW pozostanie tylko gorzka i przysłowiowa prawda...;)!!

    Poza tym jakbyście czytali ze zrozumieniem, to kolega wyraźnie napisał, że auto ma być do normalnej jazdy...więc moim zdaniem 728 jest trafione...
    "ogolnie potrzebuje auto do jazdy np praca dom itd..."
    dokładnie tak. Mam zadbaną 728 i jak narazie jeździ bezawaryjnie. co do dynamiki fakt mogłoby być lepiej ale jeżdżąc w godzinach szczytu tj do pracy itd spokojnie wystarcza a czasem i tak za dużo.. aha i 160 to dla niej też nie kest jakiś wielki problem:)

  7. #17
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Też byłem zadowolony to nie mogę złego słowa powiedzieć ;) Piszę tylko aby potem nie było zdziwienia że jest troszkę ''słabo'' ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #18
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A vanosy traktuje się w tych silnikach jako normalne części eksploatacyjne, które się naprawia/wymienia.
    Nie ma co robić patosu z tematu vanosów :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez rafal24bn Zobacz posta
    łoo 728 to padlina wyprzedzam to na rowerze. Osobiście przez zakupem jeździłem 3.0 3.5 4.0 i uważam ze 4 litry to najlepszy wybór. te mniejsze wcale mniej nie palą a są dużo słabsze bo różnica jakieś 60 koni. Tylko i wyłączenie automat. Beznadziejnie się wachluje lewarkiem przy takiej masie. Kup sobie 4 litry z gazem (czy założysz czy będzie) będziesz zadowolony. a te 2.8 i te diesle 2.5 tds to jest normalny wstyd i hańba dla bmw 7
    To prawda. Nic dodać nic ująć. Różnice w spalaniu są niewielkie. Owszem... te vanosy straszą. To jest koszt i to duży, nie mniej jednak mniejsze koszty niż walka z 3.0d albo 4.0d - więc diesel odpada definitywnie moim skromnym zdaniem. W zasadzie jeśli to ma być tania benzyna to 3.0, jeśli ma mieć kopa i palić niewiele więcej od tego 2.8 to zdecydowanie 4.4 jeśli się nie uda upolować 4.4 to 3.5.

    3.0 wbrew pozorom to jest V - bez vanosa zbiera się wolniej, pomimo tego, że od 2.8 dzieli go tylko 2 gary i 0,2 litra pojemności, to zdecydowanie zbiera się o niebo lepiej - i wynika to z samej specyfikacji silnika - jego budowy. Każda v-ka będzie zbierała się od dołu lepiej i 2.8 z vanosem czy to 1 czy 2... nigdy nie będzie zbierało się tak samo.

    Co do kosztów remontu silnika - pomiędzy V8 3.0 a R6 2.8 - wcale nie różnią się tak bardzo od siebie... jedyny koszt który dochodzi to planowanie głowicy dodatkowej i uszczelka + ewentualnie śruby - 200-300 pln różnicy na całości. Różnica jeśli chodzi o komfort jazdy kolosalna.

    Wiec autorowi mogę doradzić minimum V8. I powiedzieć, że w miarę jedzenia apetyt i tak rośnie. To 3.0 to szybko będzie i tak za słabe ;)))) Obecnie jeżdżę już którąś z kolei beemką... i każda kolejna ma większy silnik od poprzedniej - z tych co lubię zostało mi już tylko V12 5.4... bo doszedłem do 4.4 :))) Ale różnice pomiędzy 4.4 a 5.4 są już na tyle niewielkie, że zdecydowałem się na 4.4 (a to głównie z tego powodu, że znalezienie 5.4 w dobrym stanie graniczy z cudem).

    Co do skrzyni - tylko i wyłącznie automat!

    Co do wyposażenia - to 7er - im więcej tym lepiej - takie bajery jak elektryczne fotele (nota bene manualne da się opuścić niżej niż elektryczne co mnie wkur*wia niemiłosiernie w elektrycznych), podgrzewane, z masażem.... navi, telefon, rolety, furnaście poduszek, asc/dsc, grubsze szybki, szyberdach, klimatronic, klapa podnoszona z pilota, grzanie dupy z tyłu, tv.... to wszystko owszem może się popsuć (i pewnie kiedyś to zrobi ;p) ale zdecydowanie bije na głowę większość nowych dostępnych na rynku aut. Jeśli szukać - to wypasionego na maxa i darować sobie golasy, bo dokładanie tego wszystkiego potem, to droga przez mękę, godziny dłubania przy aucie, połamane spinki, pokaleczone łapy i dochodzenie "czemu to nadal nie działa" ;p :) Lepiej od razu kupić porządnie wyposażone auto.

    Jeśli chodzi o zawieszenie - to jednak polecam normalne amortyzatory (tańsze ale porządne zamienniki można kupić za około 500-600 pln komplet, markowe za ok. 400 pln sztukę), jak jest w przypadku "pompowanych" to chyba już mówić nie muszę - koszty rosną niemiłosiernie :)


    Co warto w pierwszej kolejności przed zakupem auta sprawdzić:
    - jak się ma pompa wspomagania i czy nie rzyga olejem
    - zawieszenie - nie jest to tania impreza
    - czy bak nie zasysa powietrza przy odkręcaniu korka (jeśli w aucie jest mało benzyny zatankować pod korek i zobaczyć czy bak nie cieknie)
    - czy wspomaganie nie wyje
    - czy skrzynia (ważne - po rozgrzaniu) nie szarpie przy ruszaniu i redukcji
    - czy działa asc/dsc (bo tu zawsze to wina czujnika ;p a potem się okazuje że dużo droższa impreza)
    - czy działa klima
    - w jakim stanie jest visco (rozgrzanego nie powinno się dać zatrzymać patykiem średniej grubości, wylatane bez problemu)
    - w jakim stanie jest układ chłodzenia - czy nie ma z niego wycieków
    - koniecznie sprawdzić temperaturę pracy motoru po rozgrzaniu (test 07 na zegarach) bo na palcach jednej ręki pijanego drwala można policzyć te które sie nie przegrzewają a znalezienie powodu często graniczy z rozbieraniem połowy auta
    - sprawdzić kiedy wymieniana była odma i separator

    W przypadku:
    - czasami zapala się kontrolka silnika a auto traci moc i to na pewno "przez katalizator" albo "czasami skrzynia świruje" - omijać
    - klima słabo dmucha i trzeba nabić - remont klimy gwarantowany :)
    - dodatkowo sprawdzić chłodzenie i grzanie z każdej kratki - poprawność działania klimatronic, jeśli jest ustawiony na ciepłe a z jakiejś dmucha zimnym, albo odwrotnie... to zacinają się albo nie działają zaworki na nagrzewnicy - a to może oznaczać problemy z temperaturą silnika, często dzieje się tak kiedy zamiast płynu została wlana do układu woda
    - sprawdzić szyby czy każda nie jest z innego auta
    - jeśli auto jest mocno pordzewiałe (nie licząc drzwi przy listwach i klapy nad rejestracją - bo to często standard w tym modelu) - omijać bo było walone
    - jeśli kierownica jest wydarta w cztery dupy a skóra nie ma swojej faktury - nie wierzyć w przebiegi "250 tys" bo tyle to ona spokojnie wytrzyma, to samo tyczy się foteli (przy czym manualne często mają połamane plastiki z boku przy uchwytach)
    - rozpędzić auto mocniej (150-160) jeśli jest taka możliwość i sprawdzić czy nie wywali błędu skrzyni
    - sprawdzić czy tarcze po rozgrzaniu nie "biją" - wbrew pozorom komplet porządnych - zimmerman to około 1000 pln z klockami + wymiana
    - sprawdzić czy nie ma wycieków przy silniku, szczególnie na tyle silnika bo często wiąże się to z wyciąganiem skrzyni albo motoru żeby wymienić uszczelki miedziane albo uszczelniacz wału
    - sprawdzić twardość węży od chłodnicy - powinny być sztywne, ale takie żeby można było ścisnąć, jeśli przy chłodnicy pojawia się zgrubienie na wężu (grubości powiedzmy małego palucha u ręki) to może oznaczać problemy z zapowietrzaniem się układu i gubieniem płynu
    - w przypadku starszych modeli sprawdzić pompkę dodatkowego obiegu wody (stawić na grzanie, zgasić, uruchomić panel i sprawdzać czy dmucha ciepłym i nie zacznie od razu po chwili walić zimnym - jeśli zacznie pompka uwalona)
    - sprawdzić działanie wiatraka klimy (szczególnie w modelach poliftowych!), nowy wiatrak klimy (zamiennik) kosztuje około 450 pln, to nie majątek, ale jeśli ktoś jeździ z uwalonym - to lepiej sobie darować bo wiatrak ten robi za dodatkowe chłodzenie silnika (nie służy tylko do klimy) oznacza to, że powinien się załączać po max rozgrzaniu silnika

    Czemu to takie istotne z tymi temperaturami i chłodzeniem? Te motory wyjątkowo nie lubią przegrzewania się. Raz przegrzany będzie już sprawiał problemy, jeśli było to zaniedbane - potem trzeba się liczyć z wymianą uszczelek pod głowicą itp.

    Po zakupie auta - bez względu na stan visco - wymienić go!!!! (zamiennik około 100 - odradzam toprana serdecznie, oryginał behra/hella - 350).

    to chyba z takich ważniejszych.... jak coś ciekawego mi przyjdzie do głowy z czym się spotkałem jeszcze, to dopiszę

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    lodz
    Dzieki za info i duzo czytania przedemna przyjmuje skruche na plecy za odgrzewanie kotleta :))))....a czym roznia sie skrz automatyczne bo z tego co dostrzeglem to opisy przy lewarku zmiany biegow sa chyba dwa rozne?i ktora lepsza?a i w ktorych silnikach byly vanosy ?

Podobne wątki

  1. [E38] Pomoc przy zakupie pierwszwej e38
    Przez michal6500 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 21:11
  2. [E38] Pomoc w zakupie
    Przez mlody728 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 21:35
  3. Porady przy zakupie e38
    Przez michal82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 22:12
  4. e38 740 pomoc w zakupie (link)
    Przez Armani w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 21:28
  5. e38 730 pomoc w zakupie
    Przez paulo79 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •