Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: piszczy sprzęgło hydro-kinetyczne???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    piszczy sprzęgło hydro-kinetyczne???

    witam,
    coś dzisiaj od razu zaczęło piszczeć miauczeć itp. łi...łi...łi..... nie równomiernie na wolnych obrotach tak jak by pasek coś podobnego
    jak dodam lekko gazu na np. ponad 1tys obr. to już nie słychać nie piszczy
    słychać to w okolicach paska podjechałem do mechaników i jeden mówi e prawdopodobnie alternator a drugi że może łożysko pompy wody się kończy ??
    dodam że ostatnio w czasie jazdy przy ok. 100km/h zapaliła mi się na dosłownie 2 sekundy kontrolka akumulatora ale już potem nie było tego objawu sprawdzaliśmy ładowanie i jest ok. temperatura też ok. 93* w korkach wic może to tylko jakaś rolka piszczy lub pasek luźny co wy na to ??
    dodam że pisk nasila się na chwilkę przy wyłączaniu silnika

  2. #2
    Zdejmij pasek i zakrec reka alternator. jesli to on, to na pewno uslyszysz. Analogicznie z reszta osprzetu
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    czy dużo trzeba rozbierać by się dostać do pasków z góry nie ciekawie to wygląda mocno upchane ale pewnie na kanale będzie więcej widać?

  4. #4
    Na kanale nic nie zobaczysz. Wszystko robi sie od gory. Trzeba zdjac oslone wentylatora, werntylator i dostep jest spoko. Niestety w 750 jest troche ciasno..
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a posmaruj pasek mydlem :D

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    taaa albo silikonem pryśnij - wtedy jak ci pasek na trasie padnie będziesz szczęśliwy jak nigdy .... rozwalaj wymieniaj - nie wnikaj ja tez na dniach będe pasek zmieniał i u mnie żadna rolka stara nie zostanie a alternator profilaktycznie jedzie do roboty :)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    a posmaruj pasek mydlem :D
    I to szarym - bedzie jeszcze taniej ;D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    dzisiaj rano nic mi nie miałczyło na zimnym do czasu przejechania ok. 10km i tem. pow.90* potem stopniowo sie zaczynało aż w końcu miałczyło głośno tylko na wolnych obr.
    mechanik który jest u nas nie jest pierwsza klasa i sam nie wie za bardzo co, powiedział że 400zł. będzie kosztować a skąd on to wie skoro nic nie sprawdził o to mi chodzi może się okazać drobnostka a on już chce alternator regenerować skoro prąd jest ok. ładowanie ok. ?
    czy gdyby kończyło się łożysko to by było odpowiednie ładowanie??

    aż boje sie im dawać auto :(

  9. #9
    Czesto bywa ze lozyska piszcza a ladowanie jak dzwon. Posluchaj najlepiej stetoskopem - sadze ze sam dojdziesz co piszczy
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    temat zamknięty problemem był odpowietrznik silnika (opis sprawy w innym wątku)

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez nicolas ; 26-12-2010 o 02:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •