Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: szukam porządnego warsztatu od naprawy klimy na Śląsku

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Martine38
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    32
    BMW
    e38 M52b28
    Skąd
    Zabrze

    szukam porządnego warsztatu od naprawy klimy na Śląsku

    hej, szukam na Śląsku dobrego i uczciwego warsztatu do naprawy klimy, prawdopodobnie do wymiany mam zawór rozprężny, który udało mi się kupić używany. Dodatkowo sprężarka tyrkota, ale raczej działa, bo minimalne ciśnienie w układ daje po dłuższym czasie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Chyba tylko sośnicowice i www.chlodnic-pol.pl

    Jeżeli masz pewność że jest uszkodzony/zatkany zawór rozprężny to sprężarka może terkotać bo ma zbyt wysokie ciśnienie po stronie HP. Na pewno zaskakuje i po kilku sekundach czujnik HP ją odłącza i tak w kółko. Stąd po chwili może spaść lekko temperatura powietrza na kratkach nawiewu. Zacznij od wymiany samego zaworu i nie włączaj lepiej sprężarki do tego czasu bo może ją szlag trafić.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Martine38
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    32
    BMW
    e38 M52b28
    Skąd
    Zabrze
    wlasnie w tym sęk, ze akurat tam nie chce jechac. Nie szukalbym warsztatu, tylko juz bym tam spedzal caly piekny dzien od rana do wieczora, zabierajac ze soba bardzo gruby portwel ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Nie są wcale tacy drodzy. Byłem u Śląskiego w Mikulczycach, który niby jest bardzo dobry i solidny a dał ciała na pełnej linii i skasował mnie kupę pieniędzy. W Sośnicowicach mają dosyć dobre ceny (np komplet napełnienia + ozonowania za 99zł). Możesz przecież też wymienić zawór we własnym zakresie (w e38 to chyba akurat nie jest tak skomplikowane bo to występuje jako jeden mały element) i jechać do nich tylko na próżnię + napełnienie układu + ozonowanie i za to dasz 99.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Martine38
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    32
    BMW
    e38 M52b28
    Skąd
    Zabrze
    a nr do mnie nie znasz? tworzysz za to jakies wywody na forum ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Znam ale jaki to ma związek ? Żadne wywody, pytasz publicznie to odpowiadam (mógłbym też w sumie siedzieć cicho). Ty najlepiej wiesz, że przez dwa lata walki z klimą znam chyba wszystkich fachowców od klimy w śląsku i żaden bardzo tani nie jest kompetentny prócz Sośnicowic gdzie wylądowałęm na końcu i jeżdżę do dziś. Fakt - raz zjebali ale sam dobrze wiesz jak się potem z tego wywiązali więc chyba warto.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Martine38
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    32
    BMW
    e38 M52b28
    Skąd
    Zabrze
    no moze sie komus przyda ta wiedza, natomiast ja slyszalem ze troche naciągaja na koszty i szacunku do klienta to za wiele nie maja. Na dzień dobry juz czekasz, aż sie zlituja i laskawie wezma za auto, dlatego szukam innego warsztatu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Mechanika trzeba pilnować i to niezależnie czy od klimy czy od silnika - takie czasy.
    Powodzenia w szukaniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •