Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: 4,4i vs. 3.5i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ

    Question 4,4i vs. 3.5i

    Witam. Szanowni Koledzy, po kilku latach bezproblemowej jazdy 740d nosze się z zamiarem przesiadki na benzyniaka. Z góry dopuszczam modele 2.8 oraz 5.4- pierwszy z racji ubogiego wyposażenia i mizernych osiągów, drugi z racji spalania oraz ogólnych wysokich kosztów eksploatacji. Pozostają mi wersje 4,4 oraz 3.5 litra. I teraz moje pytania:

    1) Czy prawdą jest że 3.5 po lifie nie posiada vanosów?
    2) Który z w.w motorów jest lepszym wyborem i dlaczego?
    3) W razie czego, jaki jest koszt regeneracji vanosów?
    4) Czy prawdą jest że wymiana uszczelek pod głowicami oraz pokrywami zaworów to koszt +/- 5.000zł?

    Na zakup auta mam 25.000zł, interesuje mnie tylko i wyłącznie wersja e38 poliftowa. Jestem z mazowsza.
    Z góry uprzejmie dziękuję za informacje.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    Hmmm.Witaj .W sumie to zbytnio Ci nie pomoge gdyż samochodami z innym silnikiem w 7-ce nie jeżdziłem , ale z racji tego że uzytkuje 735i po liftingu i długo szukałem mojej 7-ki ,szukałem właśnie 4.4l, i nie znalazłem odpowiednio utrzymanego egzemplarza ,wiec zdecydowałem się na ciut słabszy i oszczędniejszy.W zupełnosci wystarczający silnik ,tak powiem.W mechanice nie siedzę wiec co do wanosów Ci nie pomoge. Silnik v8 jest tu i tu także może jak określisz do czego ten samochód Ci bedzie służył to uzyskasz sam odpowiedz,którą wersje wybrac.co do wyposarzenia to mysle że 4.4 lczęsto są lepiej skonfigurowane.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    mój 3.5 przed liftem nie posiada vanosów. Ostatnio robilem uszczelki pod pokrywa zaworów koszt nowych uszczelek nie najtanszych to 135zl szt. + 80zł robota.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Hej, dzięki za odpowiedzi. Auta potrzebuję do normalnej jazdy z rodziną a nie jako zabawki weekendowej.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A dlaczego już nie diesel? Sam nie mam wiedzy na temat tych silników V8, Ale poważnie myślę nad 740d tam jest jedno turbo? Boje się troche commnon rail i Vki w dieslu a tobie jak się użytkowało to auto i ile spala? nie wiele jest 740d więc korzystam z okazji żeby się trochę popytać

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    tam są 2 turbiny. Z czego jedna wraz ze sterownikiem w ASO kosztuje 10.900zł. Jest to wersja droższa w utrzymaniu niż 750i. Jeździ genialnie bo 500Nm które pompuje ten silnik po prostu unosi bude w powietrze.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a no właśnie na wikipedi nie pisze twin turbo, możliwości regeneracji turbin nie ma? w silniku jest coś do popsucia czy ogólnie jeśli turbo i wtryski czują się dobrze to bezproblemowa jazda dobre paliwo i części ekspoatacyjne?

    Kusi mnie ten silnik bo nie jestem zwolennikiem gazu w tych autach a spalanie on jest przyzwoite moc tak samo no i dźwięk bardzo ładny jak benzynowego silnika.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Sama turbina jako turbina jest regenerowalna ale już jej sterownik nie. A uwierz mi że psuje się on często. Samego sterownika nie można kupić, ino z turbem. I nie spotkałem się jeszcze z 4.0d w którym wszystkie wtryski dawkują paliwo w takiej samej ilości, czyli musisz regenerować. Policz sobie...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Dzięki YBSA wiem jakie są ceny i regeneracja wtrysków CR zwykłej R4 niektórych wykańcza.
    No cóż takie życie fajny motor z niepotrzebną elektroniką. Wystarczyły by mechaniczne wtyskiwacze i pompa i zwykłe turbo wcale gorzej by to nie jeździło.
    Miałem raz Diesla i rozstałem się z nim z uwagi na zbędną elektronikę tj. elektroniczną pompę zmieniłem na mechaniczną niby nic ale 1000zł kosztowało potem padło Turbo pomyślałem Pies cię trącał kopciuchu i pokłuciłem się od tamtej pory z Dieslami.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ten silnik ma opinię droższe w serwisie jak V12 i generuje 560Nm a nie 500 tqakże skrzynia ma co robic bo 5HP30 przenosi max 560Nm właśnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •