Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: kompresja a lpg

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy

    kompresja a lpg

    wlasnie dzisiaj bylem u gazownikow bo od kiedy kupilem auto gaz nie chodzil....wymienilem najpierw listwy i dalej to samo....potem reduktor i tez to samo...i dzisiaj siedzielem caly dzien u gazownika zmienial cudowal i ciagle wypadal zaplon na 3 i 7 cylindrze i wpadl na pomysl zeby sprawdzic tam kompresje i wyszlo na tych co wypada 4 a na innych po 12,5....czy to moze byc przyczyna?? i co jest powodem spadku kompresji?? jak to sprawdzic co tam poszlo....moj silnik 3,5 v8 m62....dzieki

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No jak masz na 2 cylach 4atm to tam już nie ma żadnej kompresji żeby mogło dojść do zapłonu, na benzynie napewno też ci wypadają zapłony.
    Jak nie pobiera oleju to obstawiam nieszczelność głowicy przez uszkodzenie grzybków lub wypalenie gniazd zaworowych albo pęknięcie głowicy po przepalenie denka tłoka.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    wlasnie na benzynie chodzi normalnie...no ale na 3 i 7 tak czy inaczej nie ma kompresji...czyli wymiana silnika?? tylko ze znowu nie wiadomo na co sie trafi :/

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    sprawdz tak:nalej trochę oleju do słabych i zobacz ile wtedy ci pokaże,jak dużo więcej to niech się mechanicy wypowiedzą

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Zrób próbę olejową na tych słabych cylindrach i będziesz wiedział czy zawory czy pierścienie?
    Jeśli ciśnienie wzrośnie gwałtownie to uszkodzone pierścienie
    jeśli nieznacznie to zawory( zużyte,wypalone gniazda,albo popychacze)
    Ostatnio edytowane przez BMW MANIA ; 27-05-2013 o 19:41

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    przy tak słabej kompresji spowodowanej pierścieniami pobierał by mu sporo oleju i zauważalnie kopcił. Nie masz już głowic.
    Pracować może i pracuje ale na pewno nie normalnie :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Najprawdopodobniej masz upalone zawory stawiam że to wydechy poszły

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Zdjęcie głowicy wszystko zweryfikuje.Jeśli gładzie cylindrów nie są porysowane silnik do odratowania.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    maniac co masz na mysli ze nie mam glowicy?? nic jutro jade do mechaniora i powiem co mi tu poradziliscie...czyli sa szanse ze nie bede musial wymieniac silnika?? i czy wogole moge tak jezdzic bo na bp jest ok....

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    mam na myśli że nadaje się lub nawet już nie do kompletnej obróbki- regeneracji.
    Jeśli to upalone zawory czy gniazda to powód do radości.
    M60 posiada system 4 zaworów na cylinder przez co niestety często dochodzi do pęknięć pomiędzy nimi. Wtedy napawanie i obróbka takiej głowicy jest bez sensu bo są ogólnie dostępne choć 3.5 nie jest tak popularny jak 3.0 czy 4.0

    Jeśli ci to nie przeszkadza jeździć możesz i tak silnik nie ma już świetlanej przyszłości więc do tąd aż będzie miał ochotę jeździć to nim jeździj.

    Ja Seatem ibizą z co prawda nieco większym ciśnieniem na jednym cylku tj 6 atm jeździłem 4 mieś i zrobiłem jakieś 5 tyś km odczuwałem tylko spadek mocy i wzrost spalania bo w jeden tłok paliwo leciało praktycznie na darmo. W tym przypadku mimo większego ciśnienia i tak już go tak naprawdę nie było i ten cylinder może osiągał 30-40% mocy dzięki spontanicznemu zapłonowi na nim co jakiś czas.

    Daj znać co się stało i ile za ew. naprawę i co wejdzie w jej zakres. Ale policzyłem cenę na szybko za samą kompletną obróbkę dwóch głowic i nie jest za ciekawie.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 27-05-2013 o 22:30

Podobne wątki

  1. Kompresja. Potrzebuje pomocy
    Przez zelfix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 16:56
  2. [silnik] Kompresja.
    Przez lysyadam27 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 14:58
  3. [silnik] Kompresja w m60b40
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 16:17
  4. Prawidłowa kompresja, jaką macie?
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 18:23
  5. kompresja na cylindrze. WAZNE
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 22:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •