Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: wyciecie katalizatorow i wspawanie rurek

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    wyciecie katalizatorow i wspawanie rurek

    Witam. Mam mozliwosc sprzedania 2 kat za 700zl, auto ma przebieg 240tys, wiec nie wiem czy katy pelnia swoja funkcje i czy nie sa zapchane, wiec mysle nad rurkami, ale bylem u mechanika i powiedzial ze w takiej maszynie ;)lepiej tego nie robic, bo moze nie jezdzic dobrze, komp bedzie wariowal do tego duzo glosniej bedzie chodzil, wzrosnie mi spalanie oraz dluzej bedzie sie nagrzewal i ogolnie,ze pozniej moge poniesc duze koszty napraw , ile w tym prawdy? Lepiej je zostawic czy smialo wycinac?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Niezłe bajki ... Ja mam u siebie motor 4.0 M60 V8 oczywiście, wyciąłem katy prawie dwa lata temu i wstawiłem rurki przelotowe z nierdzewki, auto jeździ tak samo jak przed a nawet lepiej bo katy były już pozapychane, komp nie wariuje bo sondy są przed katami a nie za, głośniej chodzi ale na + bo fajnie delikatnie buczy, spalanie jest takie same i auto nagrzewa się tak jak powinno, więc nie wiem skąd ten Twój mechanik ma takie info, u mnie po wycince jest okej.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Ja miałem kiedyś wycięte i również nic się nie działo wsio było ok wiec można rznąć ,a z drugiej strony taki przebieg raczej nie spowoduje zapchania katów

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bolo88pl
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    241
    BMW
    E65 730D
    Skąd
    Mazowsze
    ja jak miałem pusty kat to były jakies błędy na kompie chyba sond .... zakupiłem nowy auto jakby dostało mocy i błędy zniknęły

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek92 Zobacz posta
    Niezłe bajki ... Ja mam u siebie motor 4.0 M60 V8 oczywiście, wyciąłem katy prawie dwa lata temu i wstawiłem rurki przelotowe z nierdzewki, auto jeździ tak samo jak przed a nawet lepiej bo katy były już pozapychane, komp nie wariuje bo sondy są przed katami a nie za, głośniej chodzi ale na + bo fajnie delikatnie buczy, spalanie jest takie same i auto nagrzewa się tak jak powinno, więc nie wiem skąd ten Twój mechanik ma takie info, u mnie po wycince jest okej.

    Hej, gdzie masz te sondy " przed katami " ? ja mam M60B40 i wydaje mi się, że sondy są za katami?
    Pozdr

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    a ile masz sond? jak 2 to są przed katami, jak 4 to 2 przed i 2 za.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Jak już musisz wycinać, to zainwestuj trochę i zamiast rurek wspawaj tłumiki przelotowe, będzie ciszej.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Nie wiem już sam co robić gorzej jak faktycznie zacznie się coś dziać nie tak, albo spalanie kosmiczne będzie:/ Co do tych tłumików przelotowych czym to się różni od zwykłej rurki? Coś znajduje się w środku jak w przypadku np strumiennic?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Jesli ktos w fabryce obliczyl ze maja byc katalizatory to one maja tam byc . Juz sie nie moge doczekac czasu jak w polsce wprowadza dyrektywy unijne odnosnie przegladow aut . Wszystkie te snopowiazalki z polskich ulic znikna . Kablem latane zlomy . W zadnym kraju eu auto nie dostanie przegladu bez katalizators chyba ze fabrycznie go nie bylo .

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Z przeglądami będzie jak było, nic się nie zmieni, bo nikt nie upilnuje diagnostów :)
    W mojej e38 z 2000roku ktoś przede mną wybił katy, ale nic złego się nie dzieje. Spalanie 15litrów po mieście, wiec raczej normalnie. Błędów też brak.

Podobne wątki

  1. Usuniecie katalizatorow ! Czy ktos to robil ?
    Przez Sebek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 22:37
  2. sondy a wyciecie katalizatorów e38
    Przez kpl29 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-12-2012, 13:32
  3. [mechanika] Paliwko z rurek.
    Przez swiderwawa w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 18:30
  4. zmiana rurek fi6 na fi8
    Przez center w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •