Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: po długich perypetiach kupiłem tego stwora i mam kilka problemów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie

    po długich perypetiach kupiłem tego stwora i mam kilka problemów

    Z V12 tradycyjnie (po raz drugi ;p) zrezygnowałem bo NIC godnego uwagi nie było niestety - krótko mówiąc same zajeżdżone śmieci do kapitalnego remontu.

    Kupiłem od kolegi z forum tego "wynalazka": http://allegro.pl/bmw-e38-740ia-2001r-i3172220697.html

    Na pierwszy ogień... wymieniłem przetwornice i żarniki - xenony już działają ;p

    Problem pierwszy (w związku z tym, że auto chcę całkowicie w oryginale, be żadnych odstępstw od fabryki):
    jakie opony 235/60 R16 możecie polecić? *(tak wiem, że ujowo wygląda, ale większych kół nie chcę)

    Problem drugi już zdiagnozowany - rozgrzana skrzynia szarpie - w przyszłym miechu skrzynia, uszczelniacze, sprzęgło, olej, filtry - nowe


    Problem trzeci mi tylko spokoju nie daje:

    rano potrafi po postoju zaklekotać przez chwilę, potem tylko bardzo delikatne cykanie, gość który jest dla mnie bogiem jeśli chodzi o bmw powiedział: vanos ok, rozrząd ok - bardziej to wygląda na hydroregulatorki... no ale kazał się na chwilę obecną nie przejmować tylko jeździć bo stwierdził, że gdyby wszystkie 4.4 tak chodziły to miałby mało pracy i kazał sobie tego do serca nie brać

    w związku z tym, że skrzynia to ok. 4 koła, do tego opony... to na chwilę obecną daruję sobie rozbieranie motoru

    spytam jeszcze o amortyzatory - zawias sprawdzony - jest na tyle przyzwoity, że nie trzeba nic wymieniać, jednak amortyzatory są wylatane (zwykłe), teraz pytanie: sachs czy febi ? czy coś innego? *(do poprzedniego wrzuciłem z chwilowego braku kasy SRL i o dziwo po 2 latach dalej chodzą i mają się rewelacyjnie jak na amory za niecałe 500 pln - i tu jestem w głębokim szoku), jednak nie chciałbym oszczędzać... tym bardziej, że wyciąganie tylnej kanapy przyprawia mnie o dreszcze a ganianie ze szlifierką przy śrubach do ustawiania kątów tym bardziej ;p



    i jeszcze mały smaczek - telefooooooooon... który mnie dzisiaj do szewskiej pasji doprowadził (to bezprzewodowe gówno siemensa) - przyciski na kierownicy i na navi nie reagują, telefon się włącza (pod telefonem włącznik na "I") i dupa, nic...

    czy może to mieć związek z navi? czytnik polazł do naprawy bo po zdjęciu obudowy standardowo - narodziło się tam nowe życie i pleśń :D naprawę czeka też wylany wyświetlacz zegarów (a raczej wymiana wyświetlacza bo "podklejanie" ani wymiana samej taśmy nic nie pomoże)

    będę wdzięczny za pomoc

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    1) opony -- nokian na lato miałem, polecam. wygoda, ładnie niosą, nie huczą, przyczepne w deszczu.

    2) skrzynia - zależnie od koloru oleju i zawartości filtra -- albo czyszczenie sterowania, albo remont + nowy konwerter (albo regenerowany). max 5000 zł

    3) "zaklekotanie" - ucieka olej z vanosów. Jesli same vanosy nie klepią, to zaczną (moja jest z 11-2000 i już klepią). Pewnie po wymianie oleju.

    4) amory -- nie znam się

    5) telefon - daruj sobie słuchawkę. Sam telefon u mnie działa nawet bez NAVI - z samego komputera pokładowego. Wrzuciłeś kartę SIM? Odczytał?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    1) opony -- nokian na lato miałem, polecam. wygoda, ładnie niosą, nie huczą, przyczepne w deszczu.

    2) skrzynia - zależnie od koloru oleju i zawartości filtra -- albo czyszczenie sterowania, albo remont + nowy konwerter (albo regenerowany). max 5000 zł

    3) "zaklekotanie" - ucieka olej z vanosów. Jesli same vanosy nie klepią, to zaczną (moja jest z 11-2000 i już klepią). Pewnie po wymianie oleju.

    4) amory -- nie znam się

    5) telefon - daruj sobie słuchawkę. Sam telefon u mnie działa nawet bez NAVI - z samego komputera pokładowego. Wrzuciłeś kartę SIM? Odczytał?
    Dzięki za podpowiedzi:
    1- co do opon przyda się ta wiedza :)
    2- nie mam zamiaru się z tym "pałować" 10x... skrzynia będzie zrobiona od A do Z i chcę zapomnieć o tym problemie
    3- sam nie wiem szczerze mówiąc, bo "zaklekotanie" wychodzi sporadycznie (raz na 30 odpaleń auta) i w zasadzie trzy warsztaty stwierdziły to samo i wykluczyły vanosa
    4- chyba wrzucę oryginał po prostu :)
    5- dałem sobie spokój z tym telefonem bo końca nie da się dojść - karty nie czyta, włączać się włącza... ale coś tam jest łanie namieszane z "kabelkami"

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    darkman auto znamy , cena ciekawa w ogłoszeniu i na początek dość dużo tych wydatków...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    darkman auto znamy , cena ciekawa w ogłoszeniu i na początek dość dużo tych wydatków...
    Ze skrzynią się liczyłem szczerze mówiąc... xenony przemilczę (bo musiałbym brzydko mówić bo zgasły mi na środku A1 w czarnej du*ie :D - wymieniłem, działają), amory - wiedziałem że są wylatane prawie do granic możliwości i jedyne co mnie bardzo niemile zaskoczyło to te stuki w silniku :/ no ale cóż... popychacze wymienię pewnie jeszcze w tym roku, jeśli to nie pomoże to czeka mnie wymiana vanosa i rozrządu przy okazji od razu

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar katar14
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    18
    BMW
    E38 728 manual
    Skąd
    Dabrowa Górnicza
    te cykania z rana i na rozgrzanym to na 99 popychacze - wymieniałem je kiedy w swojej starej E34 - jeżeli będziesz się dycydowal to tylko i wyłącznie oryginał wchodzi w grę firma INA (w każdym sklepie z częściami ci to załatwią - sa tez zamienniki np max gear ale absolutnie nie polecam z własnego doswiadczenia - róznica w cenie raptem 10 pln na sztuce a jakość katastrofa - po dwóch dniach padł mi jeden całkowicie i znwou musiałem wyciagac wałki i szukac tego jednego ale udał się (po prostu w ogóle nie trzymał ciśnienia a dziubek można było wciska najmniejszym palcem malutką siłą) w jego miejsce założyłem stary , pracują teraz dobrze ale czasmi zdarzy się raz w miesiącu ni stad ni z gruszki ni z pietruszki ze po rozgrzaniu silnika czasmi zacykają potem ucichną i znów zacykają ale to rzadko się zdarza i tylko na chwilę wiec to olewam wiec pamiętaj tyko INA żaden zamiennik bo będziesz załował bo roboty troszkę przy tym jest tym bardziej w V8.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez katar14 Zobacz posta
    te cykania z rana i na rozgrzanym to na 99 popychacze - wymieniałem je kiedy w swojej starej E34 - jeżeli będziesz się dycydowal to tylko i wyłącznie oryginał wchodzi w grę firma INA (w każdym sklepie z częściami ci to załatwią - sa tez zamienniki np max gear ale absolutnie nie polecam z własnego doswiadczenia - róznica w cenie raptem 10 pln na sztuce a jakość katastrofa - po dwóch dniach padł mi jeden całkowicie i znwou musiałem wyciagac wałki i szukac tego jednego ale udał się (po prostu w ogóle nie trzymał ciśnienia a dziubek można było wciska najmniejszym palcem malutką siłą) w jego miejsce założyłem stary , pracują teraz dobrze ale czasmi zdarzy się raz w miesiącu ni stad ni z gruszki ni z pietruszki ze po rozgrzaniu silnika czasmi zacykają potem ucichną i znów zacykają ale to rzadko się zdarza i tylko na chwilę wiec to olewam wiec pamiętaj tyko INA żaden zamiennik bo będziesz załował bo roboty troszkę przy tym jest tym bardziej w V8.
    Dzięki za podpowiedź. W miarę możliwości staram się w sumie zakładać tylko oryginalne części - takie zboczenie, że nie lubię żadnej fuszery a auto chcę pozostawić w 100% oryginalne :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar katar14
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    18
    BMW
    E38 728 manual
    Skąd
    Dabrowa Górnicza
    ja tez w miarę oryginały pakowałem ale połaszczyłem się na cenę - popychaczy w sześciocylindrówce jest 24 sztuki a każdy 25 pln (suma 600 pln na same popychacze prawie połowa warości silnika) heh - za INĘ chcieli 35 pln wiec mowie zaoszczedzę i kupie te zamienniki bo myślę że co mają nie działać w leciwej e34 do której nie chciałem już inwestować az tak dużo (auto warte 3000 pln raptem a ja pakuje tam popychacze za 600) hah ale w E38 V8 tego błędu bym nie robił z racji tego ze brzmienie tego silnika zobowiązuję do dobrych części a i jedzić będzie na tym kolejne 15 lat

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    no nie.... to ja już wolę dać to 200-300 pln więcej i nie zaglądać tam za chwilę ponownie :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedzi:
    1- co do opon przyda się ta wiedza :)
    2- nie mam zamiaru się z tym "pałować" 10x... skrzynia będzie zrobiona od A do Z i chcę zapomnieć o tym problemie
    3- sam nie wiem szczerze mówiąc, bo "zaklekotanie" wychodzi sporadycznie (raz na 30 odpaleń auta) i w zasadzie trzy warsztaty stwierdziły to samo i wykluczyły vanosa
    4- chyba wrzucę oryginał po prostu :)
    5- dałem sobie spokój z tym telefonem bo końca nie da się dojść - karty nie czyta, włączać się włącza... ale coś tam jest łanie namieszane z "kabelkami"
    ad 1 lato: michelin primacy - bardzo dobre i ciche, mało się zużywają
    zimą: goodyear ultragrip - przyczepne ale głośne i szybciej się zużywają
    nokian tegoroczny model: przyczepne i cichsze, jestem bardziej zadowolony niż z goodyeara

    rozmiar 235/60 - IMO jest ok ,bo wygodnie ma być - i wygląda też ok na niektórych z oryginalnych felg ( mam też te.co na zdjęciu + inne)


    ad4 . moje org wytrzymały już 215kkm po polsce i pomimo zużycia.dalej nieźle reagują a co najważniejsze równomiernie bardzo (różnica <5%)

    ad 5 słusznie - daj.spokój...

    ogólnie fajnie że nie.ma rdzy bo u mnie (też 2001) wylazi pomimo.że.garazuje, no ale w przyszly poniedziałek do lakiernika idzie
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 31-05-2013 o 13:04

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 06:23
  2. Kilka problemów
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 18:07
  3. kilka problemów e32
    Przez swiety43 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 19:41
  4. Kilka problemów z E32
    Przez KaZi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 22:20
  5. kilka problemów z moim e38
    Przez ricz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •