Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: vanosy po wymianie uszczelek na głowicy

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Zajefajny... po pierwsze to film nie działa ;p ;) po drugie, to ja nie jestem pewny czy to oby na pewno vanosy stukają czy nie np. łańcuch albo zaworki które marsza pogrzebowego już grają

    Podjedź do normalnego warsztatu, bo cholera gość który to spier*** w życiu nie przyzna się do pomyłki znając orientacyjne koszty naprawy vanosa.


    I cholera... to że coś stuka w motorze 4.4 albo 3.5 to nie znaczy, że to są vanosy. Vanosa słychać jak starego mercedesa w dieslu. Tam może stukać jeszcze dużo innych rzeczy - łańcuch, popychacze, zaworki (i jeszcze masa innych). Nie wiem czemu niektórzy podchodzą do tego jak pies do jeża i od razu wymienialiby vanosa jak tylko coś zastuka.

    Łańcuch to taka rzecz, która potrafi się rozciągnąć... potrafi się poluzować pompa oleju, popychacze potrafią nie trzymać oleju, zawory też nie do końca muszą być ok... może to być ślizg uwalony przez nieuważnego mechanika i serio cała masa innych rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez darkman ; 01-06-2013 o 09:34

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    No i po to tutaj piszę o poradę. Nie eksploatuję 7era od X lat i nie wiem co może stukać, pukać. Wiem jedno, auto do WYMIANY uszczelki oddawałem w super stanie (oprócz tego, że ubywało płynu chłodniczego i oleju silnikowego). Obecnie odbieram auto klekocące, trzęsące się na postoju, gasnące przy odpalaniu na zimnym silniku. Co jest grane? Może 7er tak ma, że robimy uszczelkę a pada pompa paliwa? Robimy uszczelkę głowicy pada vanos? itd....

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    nie... po prostu coś zje*ali... i obstawiam źle ustawiony/naciągnięty rozrząd, ewentualnie coś ze ślizgami... a nie vanosy

    jeśli vanosy zaczęły stukać po wymianie to pytanie co tam za olej wlali i czy ich nie dobili - same z siebie nie mają prawa tak zacząć stukać po wymianie uszczelki

    moja rada - jedź do kogoś kto wie co robi... do porządnego warsztatu, poproś o pomoc w diagnozie tego stukania (bo na odległość to sobie możemy gdybać do usra*ej śmierci) i powiedzą Ci co jest nie tak i wtedy ciągnij tamtych za jaja albo utnij je maską ;p

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    nie... po prostu coś zje*ali... i obstawiam źle ustawiony/naciągnięty rozrząd, ewentualnie coś ze ślizgami... a nie vanosy

    jeśli vanosy zaczęły stukać po wymianie to pytanie co tam za olej wlali i czy ich nie dobili - same z siebie nie mają prawa tak zacząć stukać po wymianie uszczelki

    moja rada - jedź do kogoś kto wie co robi... do porządnego warsztatu, poproś o pomoc w diagnozie tego stukania (bo na odległość to sobie możemy gdybać do usra*ej śmierci) i powiedzą Ci co jest nie tak i wtedy ciągnij tamtych za jaja albo utnij je maską ;p
    tylko gdzie jechać?

Podobne wątki

  1. [silnik] Nie odpala po wymianie uszczelek pokryw rozrządu
    Przez jimbo22 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 16:11
  2. [silnik] Vanosy w m62
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 10:05
  3. Kaszelek po wymianie uszczelek... M30b30
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 08:39
  4. zaslimaczony korek po wymianie głowicy
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 14:51
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •