Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: vanosy po wymianie uszczelek na głowicy

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dray
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    184
    BMW
    Alpina B10 V8 + X5 4.6is + 320d
    Skąd
    Lodz
    Jak Ty ustawisz bez blokad (prawidłowo) to ja to zrobię telepatycznie.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic5639_1.gif
    B10 V8 #282

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    a wracając do tematu... to powiem tak - wątpię, żeby złe ustawienie rozrządu obeszło się bez szkody dla zaworków... i wątpię żeby obeszło się bez ponownego zrzucania głowicy (aczkolwiek to tylko moja opinia)

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    Przy podłączeniu do kompa nie ma błędów wynikających ze złego nastawienia rozrządu. Wyskoczył błąd o ciśnieniu paliwa. Mechanik zmienił mi przewód podciśnienia o którym pisałem wcześniej (nie wiem jednak czy miało to wpływ na ów błąd) kazał trochę pojeździć i przyjechać na diagnostykę.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    a jaki to był komp? a raczej jakie oprogramowanie? bo jeśli to jakiś KTS czy coś podobnego - to u mnie np. w ogóle nie wykrywał sterownika silnika ;), z kolei inpa i dis działają normalnie

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    Nie wiem jakie to było oprogramowanie. Jeszcze jedno pytanie, czy przy źle złożonym rozrządzie lub błędnych ustawieniach vanosów nie powinna zapalić się kontrolka silnika?

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    Jeśli vanosy są już zużyte i stukają to żaden komp/program nie pokaże błędu.
    Nie wiem jak jest jeśli są np. źle ustawione, tutaj może dray będzie wiedział.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    nie no jakim cudem vanosy miały się zużyć podczas wymiany uszczelek pod głowicą?

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    nie no jakim cudem vanosy miały się zużyć podczas wymiany uszczelek pod głowicą?
    Moje pytanie brzmi "czy przy źle złożonym rozrządzie lub błędnych ustawieniach vanosów nie powinna zapalić się kontrolka silnika?"
    Mój mechanik nie umiał nastawić vanosów, wiem, że konsultował się w tym temacie z kimś mądrzejszym i po ustawieniu i zblokowaniu twierdzi, że vanosy (zresztą jak i cały rozrząd jest ustawiony dobrze). Po odebraniu od mechanika auta i przejechaniu ok. 700 km włączyła się pomarańczowa kontrolka silnika. Pojechałem do tego warsztatu, podłączyli komputer i okazało się, że są dwa błędy związane z vanosami i jeden błąd odnośnie ciśnienia paliwa. Spytałem się mechanika o błędy vanosów a ten zapewnił mnie, że po ostatecznej regulacji vanosów błędy nie były kasowane i dlatego pokazały się teraz przy diagnostyce. Skasował mi te błędy i powiedział, że jeżeli kontrolka ta pojawi mi się ponownie to żebym przyjechał. STĄD MOJE PYTANIE "czy przy źle złożonym rozrządzie lub błędnych ustawieniach vanosów nie powinna zapalić się kontrolka silnika?"
    Ostatnio edytowane przez Zajefajny ; 31-05-2013 o 23:47

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez Zajefajny Zobacz posta
    Moje pytanie brzmi "czy przy źle złożonym rozrządzie lub błędnych ustawieniach vanosów nie powinna zapalić się kontrolka silnika?"
    Mój mechanik nie umiał nastawić vanosów, wiem, że konsultował się w tym temacie z kimś mądrzejszym i po ustawieniu i zblokowaniu twierdzi, że vanosy (zresztą jak i cały rozrząd jest ustawiony dobrze). Po odebraniu od mechanika auta i przejechaniu ok. 700 km włączyła się pomarańczowa kontrolka silnika. Pojechałem do tego warsztatu, podłączyli komputer i okazało się, że są dwa błędy związane z vanosami i jeden błąd odnośnie ciśnienia paliwa. Spytałem się mechanika o błędy vanosów a ten zapewnił mnie, że po ostatecznej regulacji vanosów błędy nie były kasowane i dlatego pokazały się teraz przy diagnostyce. Skasował mi te błędy i powiedział, że jeżeli kontrolka ta pojawi mi się ponownie to żebym przyjechał. STĄD MOJE PYTANIE "czy przy źle złożonym rozrządzie lub błędnych ustawieniach vanosów nie powinna zapalić się kontrolka silnika?"
    z tymi vanosami to jest tak, że czasami nic nie wyskakuje a vanos zdycha, przynajmniej tak w 328 miałem... zdychał przez 150 tys km i nie zdechł, ale nie paliły się kontrolki - po prostu stukał delikatnie

    co do samego vanosa - tak wygląda to na inpa:



    ale ciężko mi powiedzieć co dzieje się u Ciebie nie widząc ani wskazań inpy ani nie słysząc silnika ani nie widząc tych błędów które wywala

    Na logikę jednak: gdyby nie kasował błędów, to byłyby cały czas a nie włączały się po czasie - to raz (czytaj nie zapalałaby się kontrolka silnika od tak sobie)
    Poza tym... jak silnik nie dostaje wystarczającej dawki paliwa, to może się dusić, może gasnąć.... ale nie ma to nic do vanosa

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    Darkman ja nie chcę sprawdzać komputerem stan zużycia vanosów tylko czy został dobrze ustawiony. Bo sobie tak myślę, że jeżeli jest źle ustawiony to może stukać. http://www.youtube.com/watch?v=yNjHg...ature=youtu.be tutaj zamieściłem filmik jaki jest dźwięk silnika, może trochę słabo słychać ale vanosy słychać na pewno.

Podobne wątki

  1. [silnik] Nie odpala po wymianie uszczelek pokryw rozrządu
    Przez jimbo22 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 16:11
  2. [silnik] Vanosy w m62
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 10:05
  3. Kaszelek po wymianie uszczelek... M30b30
    Przez JointoVicz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 08:39
  4. zaslimaczony korek po wymianie głowicy
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 14:51
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •