Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: zapowietrzanie sie ukladu chlodzenia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    zapowietrzanie sie ukladu chlodzenia

    witam
    mam problem tego typu, ze po odpowietrzeniu ukladu chlodzenia po jakims czasie znowu mam zapowietrzony uklad. jak odkrece korek to jest duze cisnienie ze wywala mi plyn. w czasie jazdy gdy przycisne temperatura na wskaznika opada na niebieskie pole. na postoju jak sie przygazuje to zasysa waz idacy do termostatu.
    sprawdzone cisnienie w cylindrach, wszystkie maja 10-11bar. uszczelka pod glowica raczej dobra, bo bylo sprawdzane czy w w ukladzie chlodzacym sa spaliny - nie ma.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    A pompa wody sprawna? Daje radę? Mi też kiedyś wywalało, a problem okazała się umierająca pompa a nie zapowietrzony układ. Chociaż kilku mechaników już chciało robić remont silnika.
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jak odpowietrze uklad, to z przelewu na wolnych idzie strumien, ppo przygazowaniu strumien rosnie, wiec wydaje mi sie ze pompa chodzi. pojezdze troche i tego strumienia potem nie ma, wiec uklad sie sam zapowietrza

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    sorki ale nie znam twego samochodu,podsawowe dane jakie powinienieś podać: typ silnika(m30 czy m60)z klima czy bez aut czy manualna?? a tak z innej beczki sprawdz nagrzewnice czy ci nie cieknie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    pompa paliwa ci padla,dopiero jak nagrzeje sie plyn to material sie nagrzewa i powstaje luz na pompie, kolo pasowe sie kreci a wirnik stoi w miejsu. dlatego jak na zimnym sprawdzasz strumien i jest a jak sie nagrzeje to strumienia nie ma.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    sorki, silnik m30b30, manual, klima, 91r, bez eml.
    wczoraj zauwazylem, ze ten przewod przelewowy znowu zatkany, zrobilem wiekszy otwor. moze to przez to ze zatykal sie przelew.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Krysiaman
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Skąd
    Toruń
    Ja jak miałem podobnie to się okazało że założyłem termostat odwrotnie. Powinien być sprężynką w stronę silnika.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    76
    BMW
    730
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    odswieze temat. otoz borykam sie z tym i nie wiem co jest grane. myslalem ze uklad sie zapowietrza ale nie wiem do konca czy tak jest. na wolnych obrotach wszystko jest w porzadku, przez przelew idzie plyn jak sie przygazuje robi sie wiekszy strumien, ale gdy jade na wyzszych obrotach to wskazowka od temperatury opada na niebieskie pole, jak wrzuce na luz podnosi sie z powrotem do pionu. na postoju jak przytrzymam na obrotach tez jest taki sam objaw, dodatkowo mozna dostrzec ze rura ktora idzie od pompy wody jest zasysana do srodka-czyli powstaje podcisnienie zamiast cisnienia w ukladzie

Podobne wątki

  1. Preparat do uszczelnienia ukladu chlodzenia.
    Przez Megablast73 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 22:09
  2. wyciek z ukladu wspomagania
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 21:42
  3. Odpowietrzenie ukladu chlodzenia
    Przez mik735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 12:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •