Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: 740 nie pai nie jeden cylinder

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    U Ciebie to jakaś grubsza sprawa,np walnięta przepływka lub sonda lambda,przynajmniej tak mi się wydaje.

    U mnie z pewnością nie chodzi jeden gar słychać to po wydechu,ale tylko na wolnych obrotach,bo podczas jazdy silnik zapierdziela jak przed awarią.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Cytat Zamieszczone przez cinekpl Zobacz posta
    U Ciebie to jakaś grubsza sprawa,np walnięta przepływka lub sonda lambda,przynajmniej tak mi się wydaje.

    U mnie z pewnością nie chodzi jeden gar słychać to po wydechu,ale tylko na wolnych obrotach,bo podczas jazdy silnik zapierdziela jak przed awarią.
    Po czym wnioskujesz, ze wyłączenie spalania jednego cylindra mogło spowodować tak grube uszkodzenie jak przeplywomierz lub sonda?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Pisał że kichają mu oba wydechy,wiec to nie koniecznie jeden gar. No chyba że 730 ma X pipe ;)
    A może padło mu kilka cewek lub świec,choć to mało prawdopodobne.

    Silnik gubi mu wolne obroty. Może to być przepływka jak i sonda lambda.W tym przypadku wg mnie,wskazana jest diagnoza komputerowa.
    Ja u siebie mam zamiar w pon ,kupić kpl świec i odszukać felerny cylinder,i na nim podmienić cewkę z prawego rzędu.
    Jeśli to nie przeniesie kichania na prawe wydechy ,to lecę na kompa zobaczyć czy nie mam uszkodzonej sondy czy przepływki.
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 23-05-2013 o 15:26

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    137
    BMW
    E38 M60 3.0 + LPG
    Skąd
    Zamość
    Witam

    A to E38 nie ma "wspólnego" wydechu, który rozchodzi się na dwa? Jest to możliwe żeby kichał z jednej strony?
    U mnie świece nowe, stare wyglądały bardzo dobrze. Kupie jedną cewkę i będę podmieniał żeby wyeliminować cewkę. Do tego czasu może dowiem się co i jak z INPĄ i podepne pod konkretnego kompa bo auto com mówi połowicznie.

    Na 99% sonda ale przed błędem sondy było to samo. Jak sprawdzić przepływkę?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    No u mnie nie ma wspólnego wydechu i kicha mi tylko z jednej str.Rury wchodzą w jedną puszkę przed dyfrem,ale ona jest w środku podzielona i spaliny się nie łączą.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Nie ma czasem funkcji włączenia elektronicznego obrotomierza ?
    Bo zauważyłem że schodzi mi do 500 obr na wskazówce,jak wyłączę wszystkie odbiorniki prądu,stąd może też nie równa praca?

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cinekpl Zobacz posta
    Co to są te korekty LTFT i co one określają ?
    generalnie są to korekty wtrysku benzyny które sobie samochód zapodal "na stale, długoterminowo". np. samochód sobie myśli coś jest nie tak jak mi się wydaje powinno być i żeby wszystko byli ok to muszę zawsze dawać +15% więcej benzyny niż mi pokazują moje czujniki. mówi ci to że coś nie jest idealnie w aucie i rozkminiasz sobie potem co to może być i czy jest na lpg i czy na benz po odlaczeniu aku na pół godziny (resetuje LTFT), źle ustAwiony gaz zrobi ci zle ustawiona benzynę bo zmieni Ci LTFT z takich jakie powinny być na złe.

    ...błąd że w silniku jest coś nie tak wyskoczy dopiero gdy korekty wyjdą poza +-25% i silnik już nie jest w stanie nic skorygować, albo też gdy wypadają zaplony

    a tak generalnie to wpisujesz w google LTFT i wiesz ;-)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cinekpl Zobacz posta
    Pisał że kichają mu oba wydechy,wiec to nie koniecznie jeden gar. No chyba że 730 ma X pipe ;)
    A może padło mu kilka cewek lub świec,choć to mało prawdopodobne.

    Silnik gubi mu wolne obroty. Może to być przepływka jak i sonda lambda.W tym przypadku wg mnie,wskazana jest diagnoza komputerowa.
    Ja u siebie mam zamiar w pon ,kupić kpl świec i odszukać felerny cylinder,i na nim podmienić cewkę z prawego rzędu.
    Jeśli to nie przeniesie kichania na prawe wydechy ,to lecę na kompa zobaczyć czy nie mam uszkodzonej sondy czy przepływki.
    zanim powymieniasz świece, prZeplywke i sondy wyklucz:
    1. wpływ źle ustawionego gazu jak pisałem w pierwszej mojej odp
    2. wpływ nieszczelnego dolotu (znajdziesz jak wpisując STFT w wysxukiwarke na forum)
    ...dopiero potem kieruj się błędami z kompa, bo one mogą być spowodowane kwestiami 1 i 2. ...bo objawy masz klasyczne

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pepis Zobacz posta
    U mnie jest regularne "strzelanie" z obu wydechów. Świece nowe (200 km przebiegu, cewki mają bodajże 2-3 lata, wyglądają ok)
    Mam tester obd pod USB kupiony.

    Aplikacja Torque podejdzie pod taki interfejs? Wielu na tym forum używa INPA zgadza się?
    Od niedawna mam błąd sondy (sprawdzane na ubogim Auto Com), jedna z sond najprawdopodobniej padła ale strzelanie mam od kąd kupiłem auto (od lutego)
    a wtedy błędu sondy nie było więc nie podejrzam go o to.

    Autem na wolnych obrotach telepie, na benz i na gazie delikatnie "podskakuje", przy dodaniu gazu na postoju to zanim się zbierze, to musi "pomyśleć" i nierówno zbierze.

    Torque... szukajcie a znajdziecie?
    Torque Pro jest na Androida i do interfaceow na Bluetooth, a nie USB

    możliwości ma takie jak i cena (zestaw za mniej niż 100zl), ale do podstawowej diagnostyki wystarczy i błędy podstawowe też zczyta i powie co one w bmw oznaczają

    glowna zaleta jest taka że wlaczasz to w 30 sekund i możesz mieć zawsze przy sobie ( o ile masz smartphone z android) i interface na stale wpiety w auto w OBD (ja tak mam, tylko przyciskam wlacznik, interface mieści się we wtyczce obd ima jakieś 4? cm) ...co pozwala uczyć się własnego auta i rozpoznać kiedy coś jest nie tak i zareagować wcześniej zanim się wszystko skitrasi

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Takie głupie pytanie, gdzie w e38 znajduje się złącze OBD II i czy w ogóle było ono juz w roku 94 ??
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 03-06-2013 o 09:47

Podobne wątki

  1. [karoseria] Nie działa jeden spryskiwacz lampy.
    Przez Jakub w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 17:51
  2. 740 d nie odpala na ciepłym ...
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 17:23
  3. nie działa jeden cylinder silnik m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 18:05
  4. PDC - NIE DZIAŁA CAŁY UKŁAD PRZEZ JEDEN CZUJNIK
    Przez janek500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 16:17
  5. nie zapalil na jeden gar:/
    Przez maniakowy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 10:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •