Strona 8 z 25 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 246

Wątek: E65 jaki olej do silnika?

  1. #71
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No,i oto mi chodziło. Na przykładzie zaleceń dla silnika MB W124 ( wg instrukcji) który wcale konstrukcyjnie nie jest ani gorszy ani staroświecki w porównaniu do silników z początku lat 2000 i konca lat 90 tych Mercedes zaleca po prostu wymiane oleju nie istotne jakiego tylko aby go wymieniac a to cos znaczy.
    Oleje są teraz robione tak jak wszystko inne czyli z recyklingu a całe to wielkie halo wokół nich ,to nic innego jak walka o klienta i o zyski. Pytanie tylko czy klient bedzie zadowolony ?
    Reklama ma swoją moc.

  2. #72
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Myślałem, że to żart ze strony kolegi, a jeśli nie to proszę o wyjaśnienie co ten "test" wyjaśnia, obrazuje, udowadnia?

    Pytanie kiedy olej jest syntetykiem, a kiedy hydrocrakiem? Czy syntetyk może być hydrocrakiem, bądź hydrocrack syntetykiem?
    Krótki artykuł do przestudiowania ws. drugiego pytania: http://rajdy.autoklub.pl/news/oleje-...-seryjne,42524
    A tutaj mała wzmianka jak baza oleju mam wpływ na koksowanie; dla jasności - HC to baza oleju mineralnego.


    Sam test obrazuje jaka jest wytrzymałość filmu olejowego. Oczywiście jest to tylko jedna ze składowych, bo najlepiej teoretycznie będą tutaj wypadały gęste oleje.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 11-12-2016 o 17:08

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Pytanie było retoryczne. Ten linkowany test to dla mnie żart i tak pozostanie. Jeśli chodzi o artykuł, to nie będę go studiował, bo nie ma w nim nic nowego, natomiast jest właśnie poruszony istotny wątek na podstawie m.in. którego właduję kij w mrowisko: Motul X-clean + 5W30 to hydrocrack :) Czy ktoś udowodni, że nie? Temat olejów jest "świetny". Na wielu forach ma setki stron.

  4. #74
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ten test na tarcie jest stary jak świat ,ale ma się nijak do warunków panujących w silniku
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 12-12-2016 o 20:57

  5. #75
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Ja mam plan co do niego,ale napisz proszę gdzie go kupujesz bo alegro mnie nie interesuje jazeli chodzi o zakupy oleju. Ile kosztuje ?
    czy tu kupowanie jest pewne ? http://liquimoly.pl/index.php?option...193&Itemid=444
    Napisałem e-mail do Motul-a, czy jedna z firm która sprzedaje dużo ich olejów na alledrogo ma ich autoryzację punktu sprzedaży i ich certyfikat. Odpisali, że tak więc chyba nie ma co się bać tam zmawiać?

  6. #76
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Pytanie było retoryczne. Ten linkowany test to dla mnie żart i tak pozostanie. Jeśli chodzi o artykuł, to nie będę go studiował, bo nie ma w nim nic nowego, natomiast jest właśnie poruszony istotny wątek na podstawie m.in. którego właduję kij w mrowisko: Motul X-clean + 5W30 to hydrocrack :) Czy ktoś udowodni, że nie? Temat olejów jest "świetny". Na wielu forach ma setki stron.
    Oj tam, oj tam. Nikt Ci nas tego nie będzie udowadniał i nie wiem po co prowokujesz sprzeczkę. Być może masz rację, ale nie padł argument, a jak chętnie z niego skorzystam, żeby więcej go nie kupić.

    Mało jest dla mnie istotne, czy odwzorowuje warunki w silniku, bo nie o to w nim chodzi. Test mierzy jeden z podstawowych parametrów, jakie musi spełniać olej - jego nośność, czyli jaki musi być nacisk, żeby całkowicie przerwać film olejowy. Różnica pomiędzy poszczególnymi olejami jest wyraźna. To, że nie jest to w ładnym studio i w obecności hostess, moim zdaniem, nie wpływa na podważalność wyników, a warunki dla każdej z prób są takie same, co według mnie (nie znaczy, że musicie się ze mną zgadzać) daje sumarycznie obraz który olej najlepiej sobie w tej kwestii radzi. Takie samo zdanie mam nt. testu wyżarzania oleju.

    Dla obrazowego zargumentowania sensowności - porównując nośność wody i oleju silnikowego będziemy mieli potężną różnicę. W mierzonym wcześniej przypadku różnica jest mniejsza, ale obrazuje który olej sobie jednak lepiej radzi. Jak już wcześniej wspomniałem - jest to jeden z wielu czynników, który charakteryzuje lepszy/gorszy olej.

    Podważacie racjonalność testu, ale na razie nikt nie podał konkretnie DLACZEGO tak uważacie. Ja chętnie przyjmę Waszą rację, jeśli poprzecie ją sensownymi refleksjami.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 12-12-2016 o 17:35

  7. #77
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Test ten w sposób bardzo nieprecyzyjny, jak i odbiegający od realnych warunków mierzy moment przerwania filmu olejowego wyłaniając na zwycięzcę produkt olejopodobny. Myślę, że każdy z testowanych olejów mieści się w normie jeśli chodzi o ten parametr i żaden z nich nie zrywa filmu w warunkach pracy silnika. Pytanie brzmi jak się zachowają te produkty w warunkach extremalnych po przebiegu 10 tkm. Na którym miejscu znalazłby się lider?
    P.S.
    Motul X-clean + 5W30 to świetny olej moim zdaniem. Niestety przez marketingowe zamieszanie w nomenklaturze odnośnie składu bazy olejowej oleje 100% syntetic mogą zawierać dodatki mineralne i stąd tyle zamieszania. Każdy chce pełny syntetyk, więc mu go dajmy! Tylko po co komu olej na 100% bazie estrowej jak nie jeździ w rajdach i zmieniał będzie olej rzadziej niż co 3000 km.?

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    To może ja wam opiszę dlaczego zdecydowałem się na olej który podałem w linku w poprzednim moim poście. Też długo się nad tym zastanawiałem ale sprawy nabrały tempa i szybko się zdecydowałem na zmianę marki z castrola 5w30 edge po wymianie uszczelek kap zaworowych. Dlaczego spytacie już odpowiadam był taki syf na kapach jakiego dawno nie widziałem. Serce się tylko kraje że ten samochód od nowości był serwisowany w ASO i był właśnie zalewany castrolem.
    Na LIQUI MOLY padło zdecydowanie na ten produkt z linku po niżej, miedzy innymi dlatego że jest to olej w pełni syntetyczny i w dodatku Longlife-98. Dlaczego się tym kierowałem już odpowiadam. Jest to według mnie olej który ma w sobie ( a przynajmniej powinien mieć ) dodatki które uszlachetniają olej. Uważam że dzisiejsze oleje są pozbawione wielu bogatych dodatków jak popioły i inne składniki. Producenci oleju zostali zmuszenie do pozbycia się uszlachetniaczy między innymi dlatego że one szkodziły filtrom cząstek stałych itp.
    http://liquimoly.pl/index.php?option...id=8&Itemid=75

    Natomiast tu macie zalecane oleje LIQUI MOLY dokładnie dla BMW E65 /66 2001-2008 z podkreśleniem 750i 2005-2008. Bo właśnie ja taka 750 mam i tu się skupiłem w zakresie poszukiwań. Mnie przekonał opis producenta w przypadku oleju jaki zastosowałem tu cytat
    ( Synthoil High Tech 5W-40 - w pełni syntetyczny olej lekkiego biegu do nowoczesnych silników)

    Link dla oleju dedykowanego dla 750i http://liquimoly.pl/index.php?option...pper&Itemid=72

  9. #79
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Tedi ,przekonałeś mnie. Następnym olejem jaki wleje będzie ten http://liquimoly.pl/index.php?option...id=8&Itemid=78
    Ale czy będzie lepszy niż Motul czy Valvoline tego naprawdę nie wie nikt.

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Tedi ,przekonałeś mnie. Następnym olejem jaki wleje będzie ten http://liquimoly.pl/index.php?option...id=8&Itemid=78
    Ale czy będzie lepszy niż Motul czy Valvoline tego naprawdę nie wie nikt.

    Miro mi tu nie chodziło by kogokolwiek namawiać wyraziłem jedynie swoje zdanie na ten temat.

Podobne wątki

  1. [mechanika] e38 / 750i / jaki olej do silnika?
    Przez Johnny_Bravo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-09-2016, 23:52
  2. [mechanika] jaki olej do silnika???
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 15:41
  3. jaki olej do silnika 3.0d
    Przez konrad1654 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 18:25
  4. [mechanika] Jaki olej do silnika??
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 00:31
  5. jaki olej do silnika...
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 15:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •