Strona 12 z 25 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 246

Wątek: E65 jaki olej do silnika?

  1. #111
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    29
    BMW
    E65 ;R53 i inne :-)
    Skąd
    Sopot
    Chyba sie skuszę na tego millersa. Wiem tylko ze poprzedni właściciel zalał Castrola . Tylko pytanie czy przy moim przebiegu 190 tys lać 0w40 czy tak jak zaleca Bmw 5w30.
    Na stronie producenta podają trzy typy oleju XF5w40,EE5w30 i TL5w30

  2. #112
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Pany a ja zalałem swoją 750i tym co w linku a silnik jest czysty jak nowy. Po odkręceniu korka wlewu oleju widzę srebrny łańcuch rozrządu. Wcześniej jak była zalewana castrolem łańcuch była rudy brązowy. Na dodatek jak uszczelniałem dekle to brud i nagar na nich po castrolu mnie przeraził nigdy więcej tego syfu.

    Nikogo nie namawiam ale ja jestem zadowolony: http://liquimoly.pl/index.php?option...id=8&Itemid=75

  3. #113
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Do N62 najlepiej 0W40 (jak był nowy) ale biorąc pod uwagę ,że latał i tak na 5W i ma 200kkm to ja osobiście lał bym 5W40 tylko z normą LL01
    Oczywiście ,że LL04 pokrywa normę LL01 ale w pewnym stopniu bo nie ma tyle dodatków uszlachetniających ze względu na DPF którego Ty nie masz.
    Rozmawiałem kiedyś z technikiem Totala i on mi to wytłumaczył. Dużo by raz jeszcze pisać. Poszukam ten temat i wkleję linka.

  4. #114
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Więcej takich konkretnych opinii
    U mnie też był Castrol i wszystko brązowe w środku Zobaczę po 3 wymianie motula jak będzie wyglądać

  5. #115
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Ja jednak wolę Longlife-98 te oleje były produkowane by dobrze smarować. Każda kolejna zmiana pozbawiała dobrych dodatków z uwagi na ochronę środowiska emisja spalin jak i DPF.

  6. #116
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez tedi Zobacz posta
    Ja jednak wolę Longlife-98 te oleje były produkowane by dobrze smarować. Każda kolejna zmiana pozbawiała dobrych dodatków z uwagi na ochronę środowiska emisja spalin jak i DPF.
    Brawo @tedi . O to właśnie chodzi.
    Zacytuję sam siebie na zasadzie kopiuj-wklej to co napisałem 4 lata temu po rozmowie z technikiem czy technologiem z firmy Total dlatego przykładem jest olej tej firmy.
    Cytat z 2013 roku (mój)
    Dowiedziałem się ,żę norma LL04 pokrywa oczywiście normę LL01 ale to nie jest tak do końca jak wszyscy sobie myślą . Jak już wcześniej napisałem że te oleje ze starszą normą posiadają więcej dodatków uszlachetniających niż te z normąLL04 ponieważ nikt ich np. nie może wlac do aut z dpf itd. Technik opisał mi to w taki sposób Zakładając ,że norma na zużycie krzywki wałka,panewki czy cokolwiek co sie w silniku zużywa musi spełniać przedział od 1 do 10. W przypadku oleju z normą BMW LL01 (zawiera więcej dodatków) wynosi na tę ścieralność 2 milimikrona czy jakoś tak, a dla oleju z normą BMW LL04 wynosi 9 milimikrona ponieważ nie ma juz tych dodatków bo nie może ich mieć ze wzgledów na dpf którego w naszych benzynach i tak nie ma. Tak czy siak usłyszałem ,że oba mieszczą się w normie a wybór należy do mnie. To tak jak z mp3. Nowsza technologia nagrywania,muzyki itd tylko ,ze okrojona ta muzyka ze wszystkich stron . NNnnnnooooo ale gra. no to z tymi olejami jest tak samo.
    Podsumowując Nasze motory potrzebują normę LL01 i tego poradzono mi się trzymać. To będzie najlepsze dla tych silników,aczkolwiek LL04 nie jest złe ale to już nie to co ten silnik potrzebuje.
    Ja zalewam albo tym : QUARTZ 9000 ENERGY 0W30
    albo tym : QUARTZ ENERGY 5W40
    Starałem się to opisać jak najlepiej jak to zrozumiałem. Myśle ,żę nie jednemu pomogę a każdy zrobi jak uważa. Mnie to wszystko zajęło około 20 godzin poświęconych w necie oraz kilka telefonów do mądrzejszych ode mnie.

  7. #117
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    122
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Dania
    Jakis czas temu czytalem ten dlugi wywod od Miro i mi to w glowie utkwilo. UE nam mowi ze mamy smigac mondeo z litrowym silnikiem to zakladam ze oleje tez sa robione ze wzgledu na dyrektywy. Dziekuje wole starsza LL01

  8. #118
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Też się tego trzymam

  9. #119
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Panowie czyli podsumowując
    Trzymamy sie w benzynkach normy LL98 i LL01 .
    Olej z pewnego źródła .
    Wymiana co 10kkm.

  10. #120
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    29
    BMW
    E65 ;R53 i inne :-)
    Skąd
    Sopot
    Tylko millers ma normę LL04 chyba ze źle doczytałem na stronce producenta

Podobne wątki

  1. [mechanika] e38 / 750i / jaki olej do silnika?
    Przez Johnny_Bravo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-09-2016, 23:52
  2. [mechanika] jaki olej do silnika???
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 15:41
  3. jaki olej do silnika 3.0d
    Przez konrad1654 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 18:25
  4. [mechanika] Jaki olej do silnika??
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 00:31
  5. jaki olej do silnika...
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 15:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •