Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Świeci ciśnienie oleju

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia

    Świeci ciśnienie oleju

    Witam mam problem w mojej V8 3L 1995 wczoraj wracałem z podróży i zaświeciła mi się kontrolka oleju świeci cały czas zimny czy ciepły, Co może być przyczyną silnik, czujnik może silnik sie kończy?? Auto ma 300000tys przebiegu z groszem, w 100% udokumentowany.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  2. #2
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Czujnik można sprawdzić, ja bym jeszcze sprawdził ciśnienie oleju przy okazji, w każdym dobrym zakładzie powinien być. Może być że skończyła się pompa oleju :/

  3. #3
    A ja byw w ogole auta nie odpalal, dopoki nie sprawdzisz wiazki.
    Jesli czujnik jest z jednym pinem - na zaplonie zewrzyj do masy - powinna zgasnac.
    Jesli czujnik ma dwa piny - zewrzyj je razem. Tez powinna zgasnac.
    Jesli wiaka OK, wykrec czujnik, pokrec walem korbowym (REKA!!) w prawo - tak jak sie silnik kreci i z otworu po czujniku powinien wyciekac olej. Jesli wycieka - to jest niezle.
    Dopiero wtedy odpalilbym i sprawdzil cisnienie oleju.
    Najprawdopodobniej skonczyl sie czujnik. Mozna go poczyscic, ale ja bym wymienil. Koszt w ASO okolo 65 PLN. Wiem, poniewaz nie bylbys pierwszy ;) :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    63
    A może pompa oleju się poluzowała. Ja miałem taki przypadek tylko u mnie trzymała się na jednej śrubie która się już prawie odkręciła. Po dokręceniu pompy wszystko ok kontrolka od oleju zgasła.

  5. #5
    Dlatego napisalem, zeby po sprawdzeniu instalacji zbadac cisnienie. Oczywiscie ze jest taka mozliwosc, ze w M60/2 odkrecila sie pompa oleju.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Przyczyną był czujnik wykręciłem go przeczyściłem igaśnie ciśnienie tak jak powinno. Przed tym jeszcze okręciłem filtr oleju i kumpel tyknoł mi rozrusznikiem tak na moment i olej się unosił w tym pojemniku na filtr więc pompa ok tak więc zabrałem się za czujnik i tam właśnie zeżała przyczyna.

    P.S. Nie wieżyłem że ten silnik mógł się już skończyć przy tym przebiegu. A tak nawiasem mówią to jaką opinią cieszą sie te silniki, jaka ich żywotność jest? V8 3L 1995rok nie znam szczerze symbolu M... coś tam.

    Dzięku
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  7. #7
    Zywotnosc dobra. Silnik M60B30.
    Pamietaj o dokreceniu pompy oleju. Wielu mialo juz z nia problem, jest nawet podrzucona przez Czarek730 krotka fotorelacja (akurat nie winna byla pompa) w E38 - zrob to sam
    Jesli nie zagladales - spiesz sie!!!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •