Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Kuna domowa - problem ze zwierzem...;/

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7

    Kuna domowa - problem ze zwierzem...;/

    Witam...
    Piszę dziś do Was, bo mam problem i to wcale nie błahy....
    Najprawdopodobniej wokół posesji kręci mi się kuna domowa, która to narobiła już parę szkód w stojących pod domem kilku samochodach...:(
    Całe szczęście nie połasiła się na kable, ale na maty wygłuszające komorę silnika oraz maski...
    Co prawda moja E32 stoi w garażu, więc śpię spokojnie...mimo to trzeba coś z tym zrobić, bo tak być nie może...
    A zdarza mi się też zostawić BMW na zewnątrz i jakby ona tam wlazła (odpukać), to bym chyba zawału dostał...
    Owszem przeglądałem już allegro i internet pod tym kątem, ale czy te elektroniczne gadżety są skutecznie, to nie wiem...no chyba, że kupić klatkę, złapać "gada" i wywieść daleko...?:D

    Podsumowując pytanie brzmi czy ktoś się z tym spotkał lub ewentualnie zna jakiś skuteczny i sprawdzony sposób na ten problem...???

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    pamietam ze kiedys w Galelileo testowali rozne sposoby na takie szkodniki, spróbuj może poszukać tego fragmentu programu w necie

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Z tego co wiem wywiezienie nic nie da , skubana wróci nawet z dalekiej odległości ;) . Podleć do fryzjera i zaaplikuj w komorze silnika woreczek z włosami wtedy juz tam nie będzie zaglądała ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Z tego co wiem wywiezienie nic nie da , skubana wróci nawet z dalekiej odległości . Podleć do fryzjera i zaaplikuj w komorze silnika woreczek z włosami wtedy juz tam nie będzie zaglądała
    Hmmm....tak się składa, że akurat dziś się strzygłem...:p A to tak na serio z tymi włosami...??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Ja używałem w zimie sprayu na kuny i inne gryzonie, który był dostępny na "alledrogo". Przyłapałem myszkę polną pod maską -:)
    Znajomy ma na stałe elektroniczny odstraszacz w Peugeocie i twierdzi, że działa.
    Pozdrawiam

    Oooo, tutaj masz linka : http://allegro.pl/aerozol-spray-odst...243044786.html
    Ostatnio edytowane przez rosomak79 ; 19-05-2013 o 22:02

  6. #6
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja widziałem kiedyś kostki do kibla pod maską :d Koleś mówił, że w okolicy wszyscy mają wygryzione maty na masce a on miał calutką

  7. #7
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Jak kupowałem poprzednie auto właściciel pokazał mi urządzenie, które zamontował w celu odstraszenia gryzoni itp. Powiem tak: pic na wodę fotomontaż :D Ja co prawda problemów z tego typu zwierzyną nie miałem ale on twierdził, że to nic nie daje bo po montażu i tak mu wygłuszenie maski wszamało :D
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  8. #8
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Nie daj kunie ani grama satysfakcji. Ubiegnij ją i sam pogryź wygłuszenie!! Się szkodnik zdziwi.
    Poważnie pisząc, ja bym użył właśnie elektroniki.
    Poczytaj o urządzeniach ultradźwiękowych do takich celów. Szukaj takich, które zmieniają częstotliwość.
    Ewentualnie zastosuj pułapkę, najlepiej przelotową. W zwykłą kuna nie wejdzie, bo jest za cffana.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Moloko z tymi włosami to na poważnie pisałem, proste i najbardziej skuteczne. Podleć do fryzjera damskiego w tych włosach jest najwięcej zapachów.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar slowik871
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    226
    BMW
    Bmw E38 735iA,Bmw e39 530dTouring,BMW535DTouring
    Skąd
    Wiechowo
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Moloko z tymi włosami to na poważnie pisałem, proste i najbardziej skuteczne. Podleć do fryzjera damskiego w tych włosach jest najwięcej zapachów.
    Też slyszałem o tym sposobie:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •