Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Kontrolka od ładowania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Kontrolka od ładowania

    Chyba wisi nade mna jakies fatum. Codziennie odkrywam cos nowego w swojej Buni :( Dzisiaj zapaliła mi sie czerwona kontrolka od ładowania. Jak najszybciej postawiłem auto w garazu i jutro z rana jade do mechanika. Domyslam sie że sprawa tyczy się alternatora. Tylko powiedzcie mi jakie warianty wchodza w grę? Co moze być przyczyną nie ładowania akumulatora? :/

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    63
    Mi się wydaje że to regulator napięcia. Występuje on razem ze szczotkami i pewnie się skończyły. Ja bym zaczął od tego.

  3. #3
    Dokladnie tak jak pisze Piotreke38 to alternator. Moze i pytanie niestosowne ale czy pasek nie spadl?
    Naprawa droga nie jest - no chyba ze masz chlodzony ciecza, ale nie sadze ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Nie nie. Sprawdzałem i pasek nie spadł a z reszta gdyby spadł to ładowanie by się świeciło non stop a to nie raz gaśnie i zauważyłem że często następuje to wtedy gdy naciskam pedał gazu i silnik wkręcał się na wyższe obroty. Gdy puszczę nogę z gazu kontrolka zaświeca się spowrotem lub szybko intensywnie mryga.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Do wymiany prawdopodobnie szczotki z regulatorem napięcia. Przy okazji wymiany sprawdź też kumutator, ja tak miałem w e-32, że wymiana szczotek raz pomogła na pół roku a potem na kilka dni bo okazało się, że kumutator ma nieźle wyjeżdżone "koleiny" i nawet nowe szczotki nie dawały rady.

  6. #6
    Spoko. Czyli krotko mowiac wyciagaj alternator i do kompleksowej regeneracji.
    Ja zawsze zaznaczalem zeby zrobili wszystko co trzeba - czasami nawet wymieniali lozyska. 12 m-cy gwarancji! :]
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Sylwek ile zapłaciłeś za naprawę alternatora razem z robocizną (montaż, demontaż) ? Bo mnie zaraz ch** jasny strzeli ! Własnie zadzwoniłem do mechanika i powiedział że naprawa samego alternatora 250 zł plus do tego 2 paski, 3 rolki i robocizna za dobranie się do niego. Razem cos koło 5 stów. Za 250 zł to ja bym miał drugi alternator! Ale jestem zły >:-(

  8. #8
    Wszystko zalezy od tego co sie wysypalo. Koszt robocizny to 100 PLN plus czesci.
    Gosc u ktorego naprawiam robi wszystko, wlacznie z piaskowaniem i malowaniem obudowy!
    Najlatwiej i najtaniej o czesci do alternatorow Bosch.
    Z wyjeciem tez tragedii nie ma, a jesli nie masz styranych paskow i rolek, to na starych jeszcze pojezdzisz.
    Nie ma koniecznosci wymiany pasa i rolek co wyjecie alternatora. To nie sa uszczelki :hah:
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •