Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: luz na przekladni kierowniczej

  1. #31
    Cytat Zamieszczone przez Prezes626
    ...moze ktos ma jakies zdjecia gdzie jest ta regulacja.
    Zdjęcia nic Ci nie pokażą, ponieważ niewiele od góry widać.

    Zdjęcie z ETK masz tu i śruba regulacyjna jest na środku dekielka u góry przekładni
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  2. #32
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Cytat Zamieszczone przez Prezes626
    ...moze ktos ma jakies zdjecia gdzie jest ta regulacja.
    Zdjęcia nic Ci nie pokażą, ponieważ niewiele od góry widać.

    Zdjęcie z ETK masz tu i śruba regulacyjna jest na środku dekielka u góry przekładni
    to prawda, niewiem jak tam wsadzic aparat :D

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LUQA
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    89
    BMW
    735
    Skąd
    Katowice
    Witam "....wymień wahacze przednie te stalowe" nie orientujesz sie ile ta impreza ikosztuje ??

  4. #34
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ale i tak kupije od NEUF'a, ha ha i jeszcze sam dzwoni ;)

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Dziś próbowałem skasować luz metodą podaną w pierwszym poście. Niestety chyba u mnie to nie podejdzie. Dalej mam luz. Delikatny ale słychać takie stukanie w przekładni. Czy tam są jakieś łożyska, które mogą być przyczyną tego luzu? W dodatku chyba skręciłem za mocno przekładnie bo ciężko wykonywać krótkie ruchy kierownicą w czasie jazdy. Auto po prostu opóźnia skręt. Jutro muszę poluzować bo nie będę mógł spać.

    Druga sprawa to servotronic. U mnie nie działał. Okazało się, że kabelek w kostce przy przekładni był wypięty i nie łączyło. Nie wiem czy teraz jest lepiej. Trochę może jest ale ciężko mi jest to określić bo przekładnia chodzi teraz z oporem :/ Czy po takim wpięciu kostki na swoje miejsce trzeba kasować jakieś błędy w kompie żeby servotronic zaczął poprawnie działać?

  6. #36
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Jurij
    Dziś próbowałem skasować luz metodą podaną w pierwszym poście. Niestety chyba u mnie to nie podejdzie. Dalej mam luz. Delikatny ale słychać takie stukanie w przekładni. Czy tam są jakieś łożyska, które mogą być przyczyną tego luzu? W dodatku chyba skręciłem za mocno przekładnie bo ciężko wykonywać krótkie ruchy kierownicą w czasie jazdy. Auto po prostu opóźnia skręt. Jutro muszę poluzować bo nie będę mógł spać.

    Druga sprawa to servotronic. U mnie nie działał. Okazało się, że kabelek w kostce przy przekładni był wypięty i nie łączyło. Nie wiem czy teraz jest lepiej. Trochę może jest ale ciężko mi jest to określić bo przekładnia chodzi teraz z oporem :/ Czy po takim wpięciu kostki na swoje miejsce trzeba kasować jakieś błędy w kompie żeby servotronic zaczął poprawnie działać?
    Skoro po tak duzym skreceniu przekladni (duzy opor przy krecniu kierownica) dalej masz luz to niestety ale przekladnie masz do wymiany- nic jej juz nie pomoze
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #37
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak chcesz dłużej jeżdzic to zregeneruj sobie przkładnię ,koszt chyba 650 zł z pełną gwarancją. A używana będzie lepsza od Twojej ,ale nie wiadomo jak długo :)

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Wczoraj poluzowałem trochę śrubę żeby można było normalnie jeździć. Poprawiłem jeszcze kostkę od servo. Zostawiłem auto bez akumulatora na noc bo podobno w ten sposób można skasować błędy. Zobacze czy przynajmniej servotronic działa. Co do regeneracji przekładni to nie wiem kto to robi w moich okolicach a partaczy nie brakuje. No i to jest przekładnia z servo. Ciekawe czy nie będzie przez to drożej... :/

    Jeszcze jedno... Wykonałem tą metodę kasowania luzu po raz drugi. Tym razem bez kanału, leżąc pod samochodem w swoim garażu ;)

    Edit:

    Servo dalej nie działa... :razz:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •