Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: luz na przekladni kierowniczej

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    luz na przekladni kierowniczej

    witam, czy ktos z was regulowal luz na przekladnie kierowniczej? pytam z ciekawosci? bo znalazlem taki opis http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=11088

  2. #2
    Zgadzam sie w 100% z opisem - sam to robilem ;) Oczywiscie nalezy cofnac.
    W pierwszym rzedzie doktec nakretke 36mm na kolumnie kierowniczej. To podstawa. Na przekladni na slimacznicy - ostatecznosc i ostroznie!!
    Powodzenia
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a co ci to dalo? bo niewiem czy zagladac u siebie czy nie?

  4. #4
    Ano to mi dalo, ze mialem luz na przekladni a teraz nie mam. Do tego sluzy przewaznie regulacja - do kasowania luzu.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    he he wiem ze skasowales luz :D ale chodzi mi czy przy jezdzie/prowadzeniu auta cos sie zmienilo?

  6. #6
    No jasne. Nie plywa tak po koleinach. Na poczatku myslalem ze to pochylenie sworznia zwrotnicy, ale jest jednak OK. Poza tym przy kreceniu prawo/lewo cos lekko pukalo i myslalem ze to ta nakretka 36mm na wielowypuscie kolumny kierowniczej, ale to nie to :D
    U mnie wystarczylo doslownie 1/4 obrotu i jest gitara. Bylo to dwa lata temu i do dzis jest OK.
    Mialem wyjety silnik, wiec przy okazji umylem komore silnika i przekladnia kierownicza zostala podciagnieta :hah: Przy V8 - przyznam - ciezki temat
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    sylwek7 to co mówisz żeby najpierw zająć się tą śrubą 36mm, jak nie pomoże wtedy grzebać w ślimaku czy jak to tam się zwie, też mi auto pływa po koleinach.

  8. #8
    Dolkadnie tak - tomi5
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Walczyłem z tym luzem w piątek, udało mi się wykonać całą operację, ale za wiele mi to nie pomogło, jest lepiej ale dalej myszkuje na koleinach, ustawiłem tak że kierownica chodzi ciut ciężej ale bez problemu powraca na swoje miejsce.
    Co jeszcze mogę sprawdzić żeby wyeliminować ten luz??

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez tomi5
    ... Co jeszcze mogę sprawdzić żeby wyeliminować ten luz??
    Jesli nie masz luzow w ukladzie kierowniczym a kola (opony) sa wlasciwych rozmiarow, to chyba nie pozostaje nic innego jak regeneracja przekladni.

    Najlepiej by bylo, jakbys przejechal sie inna 7ka i zobaczyl jak jest u innych. Sam nie wiem jak Twoj samochod sie zachowuje...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •