Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Błąd sond po zastosowaniu sterowników ALPINA - POMOCY!

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna

    Exclamation Błąd sond po zastosowaniu sterowników ALPINA - POMOCY!

    Witam.
    Posiadam silnik m62B44TU. zastosowałem sterownik silnika i skrzyni od m62B46TU ALPINA.
    Silnik zyskał pare KM i NM ponieważ jest żwawszy :D lecz po paru km zapala się błąd przednich sond i silnik traci na mocy (porównywalnie do tego co na ori sterownikach). Zastosowałem po 3 podkładki miedziane pod dane sondy by je delikatnie oszukać i polepszyło się na tyle, że błąd zaczą wyskakiwać po ok 100-150km. Idąc tym tropem zastosowałem tulejki dzięki którym uniosłem sondy ok 3cm ponad ori osadzenie i teraz błąd potrafi się zapalić po paru km, lub nawet co pareset km. ZGŁUPIAŁEM! -jak mogę je raz na zawsze "oszukać" by silnik nie wykazywał ich błędów i było wszystko w normie?
    Dodam, że sondy mam sprawne (podmieniałem je).

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    cześć!
    a od kogo masz te sterowniki(alpina)?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    cześć!
    a od kogo masz te sterowniki(alpina)?
    Od tego chłopaka co miał e39 Alpina ze zwykłym rozwalonym 4.4tu. Gadalem juz z Radkiem i mówił, ze wzieliscie od niego wydech i pare pierdół od 4.6.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Ja ich osobiście nie znam,ale wiem którzy to są.Andrzej z Łodzi i Radek z Opoczna.
    Jak dla mnie fajne chłopaki, wielcy miłośnicy marki,a pytałem dlatego ,że Radek z Opoczna ma dla mnie już nagrany sterownik silnika-alpine.( mam manuala)
    Muszę tylko pojechać i przełozyć,tylko że wiele razy się zastanawiałem czy warto i nie uszkodzi silnika.
    Mam pytanko;
    czy czuć różnicę?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Witam.
    Posiadam silnik m62B44TU. zastosowałem sterownik silnika i skrzyni od m62B46TU ALPINA.
    Silnik zyskał pare KM i NM ponieważ jest żwawszy :D lecz po paru km zapala się błąd przednich sond i silnik traci na mocy (porównywalnie do tego co na ori sterownikach). Zastosowałem po 3 podkładki miedziane pod dane sondy by je delikatnie oszukać i polepszyło się na tyle, że błąd zaczą wyskakiwać po ok 100-150km. Idąc tym tropem zastosowałem tulejki dzięki którym uniosłem sondy ok 3cm ponad ori osadzenie i teraz błąd potrafi się zapalić po paru km, lub nawet co pareset km. ZGŁUPIAŁEM! -jak mogę je raz na zawsze "oszukać" by silnik nie wykazywał ich błędów i było wszystko w normie?
    Dodam, że sondy mam sprawne (podmieniałem je).
    może trzeba przełożyc też katalizatory, bo może są specjalne do zbyt ubogiej mieszanki (wyższe osiągi osiągnięte przez. samo przeprogramowanie silnika) i zwykle sobie nie radzą, stąd błąd lambdy

    co do skrzyni to chyba też jest inne sprzeglo hydrkinetyczne (konwerter) - innaczej się kręci oraz most o innym przełożeniu.... ale jak widać komputerom aż tak to nie przeszkadza ...chyba

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Z tego co na innym forum słyszałem to Alpina nie miała katalizatorów na kolektorze wydechowym, był zastosowany z m62 bez vanosa. Inne były też wydechy
    Również od Andrzeja zakupiłem strowniki Alpiny, będę chciał wrzucić kolektory od m62 tylko pewnie troche z tym roboty będzie.

    Pamiętaj też, że Alpiny miały kolektor ssący również od wersji bez Vanosa. Może coś z tego powoduje te błędy.
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 19-05-2013 o 19:06
    e38 m62TUb44 740i

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 16:37
  2. [silnik] Błąd sond lambda
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 18:13
  3. usypianie sterowników
    Przez lukasz7 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 10:36
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 15:05
  5. Skróty BMW sterowników
    Przez Greg38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 17:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •