Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Biegi 2,3,4 w automacie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Biegi 2,3,4 w automacie

    Pytanie dla znawców pewnie banalnie proste ale ja jestem posiadaczem automatu od 3 miesięcy i jeszcze tego nie rozgryzłem. Mianowicie do czego służą biegi 2,3 i 4 w automatycznej skrzyni biegów? Sprawdzilem ostatnio z ciekawosci bo zawsze jeździłem na D. No i ja różnicy nie widzie. Normalnie jedzie do przodu :D Niech mi ktoś wyjasni po co te biegi i czym sie różnią od siebie ;)

  2. #2
    A kolego jest roznica - a mianowicie np. przy jezdzie z gory. Jesli jedziedz na D, wowczas skrzynia przelacza biegi normalnie 1,2,3,4,(5),nadbieg. Jesli wlaczysz np. 3, wowczas skrzynia przelacza 1,2,3. Koniec. Przydaje to sie przy jezdzie z gory oraz przy jezdzie z przyczepa - optrzebne wyzsze obroty.
    Co ciekawe - pilnujac obroty mozna nawet redukowac biegi podczas jazdy - zupelnie bezpiecznie dla skrzyni.
    W sporo lepszej sytuacji sa ci, co maja skrzynie tiptronic. Wowczas biegi przelacza sie lewarkiem jak dzojstickiem + i -.
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    2 - uzywa 1 i 2 biegu
    3 - uzywa 1,2 i3 biegu
    4 - uzywa 1,2,3 i 4 biegu

    Przydaje sie przy wiekszych obciazeniach i przy jezdzie w gorach, by automat sam nie wrzucal na wyzszy bieg gy tego nie chcemy.

    W normalnej eksploatacji nie polecam bawienia sie tymi przelozenimi ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Aaaaaaaaaaaaa no i wszystko jasnę :) Czyli tak sobie pomyslałem że jakbym chciał pokręcić bączki na placu i popalic kapcie to można by było wrzucić tę 2 żeby mi biegów wyższych nie wpinał :D Znowu dzięki za pomoc !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    nie powinno się automatem palić kapci, to bardzo duże obciążenie dla skrzyni poza tym nie przystoi to 7er.
    e32 v8 manual

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez mat
    nie powinno się automatem palić kapci, to bardzo duże obciążenie dla skrzyni poza tym nie przystoi to 7er.
    Zależy jakim - są takie które to znoszą bez bólu: ;)
    http://pl.youtube.com/watch?v=nc3S6GmmkW8
    http://pl.youtube.com/watch?v=pfuxdQDtlmU&NR=1

    A czy przystoi to nie wiem... Sam miałem 7er, ale nie czułem się jak nobliwy lord... ;D
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •