Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104

Wątek: 740d czy koszty i osiągi wiele różnią się od 730d? ALL

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    20

    740d czy koszty i osiągi wiele różnią się od 730d? ALL

    Witajcie drodzy eksperci :) Piszę z sporym dylematem, jak wiecie lub niektórzy wiedzą aktualnie jestem w końcowej fazie poszukiwania dla Siebie 7er a , marzy mi się oczywiście diesel. Samochód od początku to miało być 730d ale po ponad miesięcznym poszukiwaniu dochodze do wniosku że dużo łatwiej znaleść 740d , są w dużo lepszym stanie i o dziwo przebiegi są rozsądniejsze. Przejdźmy do konkretów:
    -Koszty utrzymiania 740d w stosunku do 730d(spalanie głownie tylko realne a nie koloryzowane :P
    -Ubezpieczenie
    -Kopszty eksploatacyjne(filtry, oleje)
    -Osiągi , jasna rzecz że 4.0 v8 bedzie mocniejsze ale w jakim stopniu w stosuku do r6
    -czym różni się individual od zwykłego oprocz nakladkami na progi

    Z góry dziękuje, i jak coś sobie przypomne to dam znać
    E38-Dream...Passion...Lifestyle...

  2. #2
    7ka
    Gość
    mysle ze wiele o tym pisalismy...

    mamy opcje "szukaj" i tam znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania ;)

  3. #3
    Kolego.
    Napisze prosto.
    7er nie jest dla czlowieka ktory nerwowo przetrzepuje kieszenie pod dystrybutorem.
    Albo Cie stac albo nie.
    4.0 pali sporo, sa dwie turbiny, dwa intercoolery, wtryskow osiem. Wszystlo to sie moze (ale nie musi) zepsuc. Oczywiscie i komfort i prestiz i koszty utrzymania sia spore - nie rozumiem dlaczego piszesz ze oczywiscie diesel
    W kosztach 3.0 a 4.0 roznice sa - bylo to na forum.
    Sa jazdy testowe i oczywiscie mozesz skorzystac. W salonie BMW juz nie ich ma ale w kazdym dobrym komisie - bez problemu.
    Pozdrawiam serdecznie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Intercooler jest jeden.
    Napewno tansze w utrzymaniu bedzie 730d ze wzgledu na to ze w 740d nietypowe sa takie elementy jak:
    -wentylator klimy
    -skrzynia, niby 5HP30 ale troche inna
    -pompa wysokiego cisnienia
    -wtryski
    -dziwny alternator bezszczotkowy
    -turbiny kosztuja w Garecie 3,2tys /szt netto

    Jesli wszystko powyzsze Ci nie przeszkadza to kup 740d bo naprawde ten silnik to potega i frajda z jazdy ogromna.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ubezpieczenie bez różnicy czy masz 2.5 czy 5,4l, filtry olej też to samo... spalanie wiesze ale czy aż tak hmm jak odpuścisz i będziesz jeździł wolniej to 3.9 spali tyle co 3.0 :D
    Ja miałem okazje przejechać sie 3.0d po pewnym okresie urzytkowania 3.9 i jak wcisnołem gaz to myślałem ze wogóle nie odpaliłem :) Różnica wielka jak dla mnie, dlatego jak diesel to tylko 3.9 :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Jako ze posiadam 740d w sumie od niedawna to sie wypowiem:) Auto za szybkie nie jest chociaz wrazenia ze srodka mowia ze jest inaczej. Pali jak na swoja pojemnosc malutko na trasie wyczynem jest przekroczyc 10 litrow, jadac spokojnie pali mi 7, a ogolnie srednia w cyklu mieszanym wychodzi mi 9,5 litra z czego wiecej po miescie(malym). Na pewno jezeli cos padnie koszty beda wieksze niz w 3litrowym dieslu. Ale mysle ze dbajac o turbo i o paliwo bedzie jezdzic dosc dlugo. Moja nie puszcza nawet dymka mimo tylu lat i oleju tez nie lyka, wiec mam nadzieje ze troche posluzy. Takze osobiscie polecam ale mowie szybkim autem nie jest i z tym sie licz golf 4 po programie zrobi z ciebie miazge

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    A jak się ma dynamika/frajda z jazdy w 740d w porównaniu z 740i 4.4L? Czy jest mocne rozczarowanie po przesiadce na "klekota" - czy może nie tak duże, a może w ogóle inaczej się jeździ?

    Jestem b. ciekawy - szczególnie opinii/odczuć osób, które miały okazję pojeździć chwilę jednym i drugim, najlepiej w niezbyt dużym odstępie czasowym...

    I druga rzecz - na ile terkoczą te 730d / 740d, zwłaszcza na zimnym motorze/przy mocniejszym dodawaniu gazu? Słychać że jedzie się dieslem??

    Jak będzie jakiś spocik w Warszawie z udziałem 740d - to chyba przyjadę choćby pożyczonym Focusem, pod warunkiem że właściciel zechce mnie przewieźć ;D
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #8
    7ka
    Gość
    ja takze ciekawy jestem...nigdy nie jechalem takim modelem

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Jazda 740i jest calkiem inna w srodku wydaje sie ze przyspieszenie jest gorsze niz w dieslu jednak jest to tylko zludzenie bo benzyna ciagnie rowno i dluzej sie kreci dlatego nie czuc tego kopa, na pewno diesel szybciej reaguje w momencie wyprzedzania. Diesla troszke pod maska slychac ale jedynie jak sie jedzie wolno i leciutko operuje gazem wtedy troszke klekocze przy mocniejszym depnieciu chyba malo kto jest w stanie rozpoznac ze to klepot turba dmuchaja V8 szelesci wiec dziwiek przy obrotach jest wg mnie lepszy niz w benzynie.

  10. #10
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez blitz
    Jazda 740i jest calkiem inna w srodku wydaje sie ze przyspieszenie jest gorsze niz w dieslu jednak jest to tylko zludzenie bo benzyna ciagnie rowno i dluzej sie kreci dlatego nie czuc tego kopa, na pewno diesel szybciej reaguje w momencie wyprzedzania. Diesla troszke pod maska slychac ale jedynie jak sie jedzie wolno i leciutko operuje gazem wtedy troszke klekocze przy mocniejszym depnieciu chyba malo kto jest w stanie rozpoznac ze to klepot turba dmuchaja V8 szelesci wiec dziwiek przy obrotach jest wg mnie lepszy niz w benzynie.
    a jechales 740d?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •