Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Dyfer z 4.4 do 4.0 ??

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin

    Dyfer z 4.4 do 4.0 ??

    Tak jak w temacie, czy podejdzie dyfer z 740 4.4 do mojej 4.0 ??
    Obydwa 3.15,chodzi mi o to czy wymiarowo się tam wszystko zgadza.Bo np ten z 735 jest zdecydowanie mniejszy.
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 17-05-2013 o 18:14

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    to zależy od średnicy mocowan polosi w dyfrze, ale podobno dają się przełożyc

    trochę dziwne że w 4,4 był dyfer 3.15 chyba że wersja sport lub ktoś zmieniał

    generalnie ciężko powiedzieć bo było wiele wersji w różnych okresach, więc może się zdarzyć że nie będzie pasował

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    mocowania w e38 są takie same, różnica jest jedynie we flanszach półosi i wału, sprawdź wymiary i jeśli się zgadzają podejdzie bez problemu. Ja znowu mam na odwrót, w 4,4 mam dyfer z 4.0 :)
    e38 m62TUb44 740i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    mocowania w e38 są takie same, różnica jest jedynie we flanszach półosi i wału, sprawdź wymiary i jeśli się zgadzają podejdzie bez problemu. Ja znowu mam na odwrót, w 4,4 mam dyfer z 4.0 :)
    Ale nic nie musiałeś przerabiać czy podmieniać flansz?

    Bo mam taki dyfer , flansze są jednakowe jak i na wał i na półosie.
    Pytanie tylko czy jest możliwe że np może być węższy o 1cm od krawędzi ,do krawędzi flansz półosi? Bo mój mierzyłem na szybko i wyszło mi że mój jest szerszy o ok 1cm... i nie wiem czy to błąd pomiarowy czy po prostu kupiłem zły dyfer(bo ten niby węższy od 4.4 , już nabyłem )...
    Sprawdzałem nawet rozstaw śrub,średnice wszystkich flansz i się zgadzają.
    Ale nie daje mi spokoju ten jeden cm.
    Niestety mój dyfer poszedł już na śmieci,wiec nie mogę sprawdzić czy coś źle pomierzyłem,a tamten jest już u mechanika i czeka na montaż...
    Niestety jak nie pasuje,to nie będę mógł blokować stanowiska i stracę tydzień na czekanie na nowy termin.
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 17-05-2013 o 21:16

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez cinekpl Zobacz posta
    Ale nic nie musiałeś przerabiać czy podmieniać flansz?

    Bo mam taki dyfer , flansze są jednakowe jak i na wał i na półosie.
    Pytanie tylko czy jest możliwe że np może być węższy o 1cm od krawędzi ,do krawędzi flansz półosi? Bo mój mierzyłem na szybko i wyszło mi że mój jest szerszy o ok 1cm... i nie wiem czy to błąd pomiarowy czy po prostu kupiłem zły dyfer(bo ten niby węższy od 4.4 , już nabyłem )...
    Sprawdzałem nawet rozstaw śrub,średnice wszystkich flansz i się zgadzają.
    Ale nie daje mi spokoju ten jeden cm.
    Niestety mój dyfer poszedł już na śmieci,wiec nie mogę sprawdzić czy coś źle pomierzyłem,a tamten jest już u mechanika i czeka na montaż...
    Niestety jak nie pasuje,to nie będę mógł blokować stanowiska i stracę tydzień na czekanie na nowy termin.
    Magicy którzy motali mi most ze szperą mówili, że ten dyferek od 4,0 ma ciut inny wymiar. Tzn flansza do wału jest 1 cm więcej wysunięta ( w stronę skrzyni biegów) niż w moim poprzednim, ale wał ma dalikatną regulacje(kompensacje) i ten 1 cm przeszedł bez problemu

    Ja szukałbym dyfru z innymi przełożeniami, nie wiem czy masz automat czy manual, ale automat ma przełożenie 2,93. Jedynie w amerykańskiej wersji sport miał 3,15. Poszukałbym przełożenia innego (ale diesle chyba mają inne flansze na półosie...) np 3,23 - ja mam takie przełożenie i jest idealne do e38, czuć, że samochód idzie lżej, a prędkości na poszczególnych biegach dużo sie nie zmieniają, jedynie 4ty bieg który mulił przy dużych prędkościach nagle z 250 końcy się na 220 i przyspiesza się o wiele lepiej
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 24-05-2013 o 21:07
    e38 m62TUb44 740i

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    [QUOTE=tomaszeklolek;376265]... Poszukałbym przełożenia innego (ale diesle chyba mają inne flansze na półosie...) np 3,23 - ja mam takie przełożenie i jest idealne do e38, czuć, że samochód idzie lżej, a prędkości na poszczególnych biegach dużo sie nie zmieniają, jedynie 4ty bieg który mulił przy dużych prędkościach nagle z 250 końcy się na 220 i przyspiesza się o wiele lepiej[/
    QUOTE]

    Myślę właśnie nad zmianą dyfra (być może będę musiał, jeszcze nie wiadomo) i mam do Ciebie parę pytań:
    - jakie przełożenie dyfra miałeś wcześniej?
    -w jakim silniku taki dyfer masz i z którego roku (z telefonu nie widać)?
    -czy w automacie i jak tą zmianę tolerował?
    -jak zmieniły się osiągi ( np. 0-100km/h)?
    -jak zmieniło się spalanie po zmianie dyfra(+ile%)?

    ... no to chyba tyle :-)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar POPIK
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    78
    BMW
    e34 520i; e38 740i; e34 525TDS; e34 525i; obecnie e38 750iL
    Skąd
    Krasnystaw - Lublin
    najlepiej jeśli dokładnie zmierzysz, albo sprawdzisz po vin-e
    ja ostatnio zmieniałem u siebie i różnica wynosiła 2cm między moim a tym drugim który nie pasował

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    A dyfer kupiłeś od czego i do czego ?
    Chodzi mi czy to było z tej samej wersji silnikowej,czy może tak jak w moim przypadku z 4.0 do 4.4 lub odwrotnie ?
    I gdzie brakowało/było za dużo tych 2cm- na półosiach czy przy wale napędowym?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar POPIK
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    78
    BMW
    e34 520i; e38 740i; e34 525TDS; e34 525i; obecnie e38 750iL
    Skąd
    Krasnystaw - Lublin
    z 5.4 do 5.4, u mnie w marcu 96 była zmiana i taki jeden siwy23 mówił że na bank ma z 97 i taka potrzebowałem
    okazało się jak dostałem przesyłkę że jest 2cm dłuższy w stronę wału i musiałem szukać znowu
    więc ten sam silnik, dyfer z tym samym przełożeniem ale 2cm różnicy

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez POPIK Zobacz posta
    z 5.4 do 5.4, u mnie w marcu 96 była zmiana i taki jeden siwy23 mówił że na bank ma z 97 i taka potrzebowałem
    okazało się jak dostałem przesyłkę że jest 2cm dłuższy w stronę wału i musiałem szukać znowu
    więc ten sam silnik, dyfer z tym samym przełożeniem ale 2cm różnicy
    o to mi chodziło właśnie, bo flansze można przekładać
    wydaje mi się właśnie że 3.15 z 4.4 nowego i 4.0 starego nie pasują z uwagi na długość wału

Podobne wątki

  1. Dyfer jaki olej?
    Przez krystianpee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 11:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •