Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Stacza sie na gorce na D

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Stacza sie na gorce na D

    Witam,

    Auto po wymianie konwertera na nowy i oleju i miski i mechatronika zaczelo sie dziwnie zachowywac. Podejrzenie padlo na skrzynie. Auto jak stoi na gorce na D normalnie sie stacza , to raz , a dwa , podczas jechania na wstecznym czy hamowania gwaltownego auto buczy(dzwiek jakby wyech był dziurawy). Problem wystepuje tylko na wlaczonym zaplonie. Przy wylaczonym silniku auto chodzi dobrze ( w sensie nie ma dziwnych dzwiekow podczas hamowania). Dodam ,ze przed wymiana konwertera problem nie wystepował. Czesci bralem od Sebka wiec chyba nie dostałem czegos nieodpowiedniego. Przerabial ktos podobny problem? Wymienilem poduszki pod silnikiem i skrzynia, wiec te odpadaja. Auto na rozgrzanym silniku chodzi troszeczke ciszej niz na zimnym
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 16-05-2013 o 20:16

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Na dużej górce się stacza?? Ogólnie jak jest jakaś mega to auto powinno jak już stanąć ale do tyłu nie-sam jestem ciekawy co jest powodem jak już masz tyle powymieniane-może sama pompa??

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Na dużej górce się stacza?? Ogólnie jak jest jakaś mega to auto powinno jak już stanąć ale do tyłu nie-sam jestem ciekawy co jest powodem jak już masz tyle powymieniane-może sama pompa??
    Stacza sie praktycznie na każdej gorce , dzisiaj pojechałem na taka 19% to sie czulem jakbym wsteczny wrzucil :( Ale problemem jest dziwny dzwiek buczenia , jakby cos bylo poluzowane ,bo to zaczelo wystepowac po wymianie konwertera i miski

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Kurcze, jak czytam te wszystkie posty odnośnie pojawiających się problemów po "prycianiu" w skrzyni, to aż mi się włos na głowie jeży. U mnie na szczęście nic się nie dzieje i dlatego nic nie ruszam. Oleju nie wymieniam też.
    Co do Twojego problemu, to wydaje mi się, że nie jest to normalne. Mój stoi w miejscu nawet na 40% pochyleniu, chociaż rzadko w praktyce tego doświadczam, bo cały czas korzystam z funkcji "auto park". A czy jak stoisz na równym, to po puszczeniu hamulca rusza sam bez dodawania gazu ? Sprawdź też, czy tak samo zachowuje się w drugą stronę, tzn. stań tyłem pod górkę i wrzuć R. Zobacz czy auto nie pojedzie do przodu. A czy przypadkiem za to zatrzymanie auta na wzniesieniu nie jest odpowiedzialny właśnie konwerter ?

    Trochę poszperałem w necie i na www.********.pl na forum jest taki temat i piszą, że to właśnie konwerter.
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 17-05-2013 o 07:01

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez jaro_alfa Zobacz posta
    Kurcze, jak czytam te wszystkie posty odnośnie pojawiających się problemów po "prycianiu" w skrzyni, to aż mi się włos na głowie jeży. U mnie na szczęście nic się nie dzieje i dlatego nic nie ruszam. Oleju nie wymieniam też.
    Co do Twojego problemu, to wydaje mi się, że nie jest to normalne. Mój stoi w miejscu nawet na 40% pochyleniu, chociaż rzadko w praktyce tego doświadczam, bo cały czas korzystam z funkcji "auto park". A czy jak stoisz na równym, to po puszczeniu hamulca rusza sam bez dodawania gazu ? Sprawdź też, czy tak samo zachowuje się w drugą stronę, tzn. stań tyłem pod górkę i wrzuć R. Zobacz czy auto nie pojedzie do przodu. A czy przypadkiem za to zatrzymanie auta na wzniesieniu nie jest odpowiedzialny właśnie konwerter ?

    Trochę poszperałem w necie i na www.********.pl na forum jest taki temat i piszą, że to właśnie konwerter.
    Konwerter mam nowke sztuke...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Jaro zebys sie nie zdziwil ja w e38 tez oleju nie wymienialem . Skrzynia chodzila bajka miekko jak malina . Raz wracalem z pracy i h.... Skrzynia podziekowala a jeszcze dzien wczesniej chodzila cudnie. Pozniej jak zlalem z niej olej byl przepalony i smierdzacy filtr z 97 roku . Obiecalem sobie po tym ze bede zawsze w automacie olej zmienial . W e65 wymienilem i chodzi ladnie . W takie bajki ze po wymianie cos bedzie nie tak wogole nie wierze . A co do Riki jakie bledy masz na inpie ? I jakie masz obroty na biegu N ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Poziom oleju w skrzyni ok, konsystencja, kolor i zapach :-) idealne. Sprawdzane w serwisie skrzyń. Co prawda zalecali mi wymianę, ale potwierdzili, że olej jest OK.

    No właśnie, może obroty za niskie ...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Oboty sa w porzadku kolo 700 na N. Jak wymienialem konwerter to szalaly od 400 do 1000 nawet sobie falowalo...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Wklej bledy z inpa bedziemy dumac . A wykasowales adaptacje i czy zrobiles jazde adaptacyjna ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Na kompie wywalilo 2 bledy w skrzynii . 4F8A i 4F86.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 00:04
  2. zakochałem sie...
    Przez koNik_N w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 16:52
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 10:03
  4. niezamyka sie!!!
    Przez krzywy191 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 20:23
  5. Marzenia sie spelniala cuda sie zdarzaja
    Przez Wachaczi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •