Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: S537A STANDLUEFTUNG / Park Ventilation / Przewietrzanie - MONTAŻ

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kaktus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    42
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Kraków

    S537A STANDLUEFTUNG / Park Ventilation / Przewietrzanie - MONTAŻ

    Witajcie!

    Wertując forum w poszukiwaniu informacji na temat systemu przewietrzania natknąłem się na taką oto instrukcję:

    http://www.bmwe34.net/E34main/Upgrade/Ventilation.htm

    Pytanie do Was - czy ktoś stosował ten sposób u siebie? Instrukcja pochodzi z e34 więc różnice raczej kosmetyczne, jednak z tego co zauważyłem to w przedmiotowym samochodzie jest manualna klima, a u mnie jest automatyczna dwustrefowa i myślę, że tu już może być pies pogrzebany..

    Ewentualnie, może ktoś się orientuje - może w e32 wiązka jest już przygotowana do funkcji wietrzenia i zasadniczo operacja ogranicza się do powiedzmy wpięcia pod kanapę dodatkowego przekaźnika i np podmiany obc? (choć z tego co słyszałem, to niepasujące obc to mit i w zasadzie każde pełne obc ma działać)

    Chętnie poznam opinie doświadczonych w tym temacie, bo takie wietrzenie zdaje się być ciekawa funkcją, zwłaszcza, że jej "uruchomienie" powinno być raczej proste.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Z tego co ja sie orientuje to potrzebny jest przekaznik "Relais box", ktory wpina sie w wolna wtyczke nad schowkiem pasazera. Przekazniczek u mnie czeka na zamontowanie tylko nie ma kiedy, niestety :/ wydaje mi sie, ze dziala on na tej zasadzie co patent z tej instrukcji czyli zwiera pare kabelkow.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    co do obc to wszystko zalezy od końcówki i rocznika w e34 kolega miał wiązke i obc z 93r a auto z 90r i wiązka z obc podeszło z auta z 89r z numerem obc 055(lub 056)

  4. #4
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Tez to u mnie lezy wiec temat obserwuje ;-)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    W mojej 88 bylo czesc wiazki. Wydaje sie ze do montazu w e32 potrzeba:
    - sterownik,
    - niewielki kawalek wiazki od sterownika do auta, ktora wpinamy we wtyczke znajdujaca sie za schowkiem pasazera i do sterownika(wiele razy widzialem na allegro ze sprzedaja sterownik z ta wiazka)
    - uchwyt mocujacy sterownik.

    U mnie zaszla dodatkowo potrzeba doprowadzenia dodatkowego 12V od bezpiecznikow w komorze silnika do wtyczki za schowkiem kierowcy. Ten brakujacy przewod moze jest juz dostepny po 90 roku. Bez tego przewodu nie zalaczy sie dmuchawa podczas przewietrzania. Klapki oraz panel IHKa, sterowanie z OBC beda dzialac bez tego przewodu.
    W sumie montowalem u siebie to dosc dawno i z tego co pamietam chyba wymienialem przekaznik od sterowania dmuchawy/zaworow ogrzewania w skrzynce bezpiecznikow. Trzeba zwrocic na to uwage podczas montazu porownujac ze schematem elektrycznym.

    Pozdrawiam
    <<STOS>>

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Tak jak napisane wyżej plus kilka szczegółów:
    - sterownik z przekaźnikami i wiązką
    - malutka wiązka da panelu klimy na trzy przewody z kostkami - ona załącza dmuchawę z niewielką prędkością i odpowiednio otwiera klapy nawiewu.
    - przekaźnik do załączania wentylatora pod maską w skrzynce z bezpiecznikami. On ma jedną nóżkę więcej i diodę w środku aby się zasilanie nie cofało na instalację.
    Na temat OBC się nie wypowiem bo ja miałem razem z dawcy ale te opcje w obc pojawiają się dopiero jak jest podpięty sterownik.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    kaktus masz przed lift czy po lift? seban123 widzę że kumasz te elektryczne tematy:D powiedz czy jest różnica w okablowaniu E32 przed liftem i po lifcie?
    Piszesz, ze jest potrzebna miedzy innymi wiązka z kostkami, jak byś mógł zapodaj fotki to o wiele ułatwi rozwiązanie problemu dla mnie i innych kolegów z forum.
    stos jaki sterownik jakieś numery podaj albo fotkę

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar kaktus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    42
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Kraków
    Dobra, więc tak: moduł przewietrzania zanabyłem u kolegi vramzes razem z uchwytem i krótką wiązką (z jednej strony wtyczka do modułu, a z drugiej dwie wtyczki - 8(4)pin i 3(2) pin).

    Korzystając ze względnie ładnego popołudnia rozebrałem schowek pasażera i znajdujące się w jego okolicy osłony. I teraz co następuje: wolnych wtyczek w okolicy schowka nie uświadczyłem (a wydaje mi się, że dokładnie szukałem). Jedyne co znalazłem, to dwie nieduże wtyczki za panelem klimy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0052.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	90.3 KB
ID:	5915

    Czy to dobry trop?

    Ogólnie samochód jest poliftowy, rocznik '92.


    /edit: z tego co widzę to części które kupiłem to 61 31 1 379 737 - sterownik i 61 12 1 379 505 - wiązka.


    /edit2: dobra, jakąś wtyczkę 8pin znalazłem - była zawinięta nad kanały nadmuchów. tak czy inaczej brakuje jeszcze wtyczki 2 pin. możliwe, że to jest zasilanie?
    Ostatnio edytowane przez kaktus ; 25-05-2013 o 15:19

Podobne wątki

  1. relaisbox przewietrzanie wnętrza Park Ventilation
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 17:46
  2. [E32] opcja PARK VENTILATION - pomoc
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 19:05
  3. [ wnetrze] Przewietrzanie
    Przez thor88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 23:08
  4. CRANKCASE-VENTILATION/OIL SEPARATOR
    Przez stos w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 22:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •