Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: [opony] Opony caloroczne...

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    a czemu szkoda... ;)

    ogolnie Polska chcialaby miec wiecej przepisow niz zachodnie kraje unii europejskiej.. :razz:
    Trochę odbiegamy od tematu. Poza tym myślę , że sprawa opon wielosezonowych została już przedstawiona w dość obiektywnym świetle.
    Opony zimowe to inna para kaloszy , yyyyy opon :)

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    176
    Powiem tak.... kupiłem opony całoroczne... ale to było auto przednionapędowe... więc jakoś dawałem rade ale tylko w miare dobrych warunkach pogodowych... niestety przy nagłych opadach śniegu... czy też na podjazdach nie dawały rady... z doświadczenia mogę odradzić zakup takich opon do 7demki... dodatkowo nie wyobrażam sobie takich opon przy tylnym napędzie.... i muszę się zgodzić z kolegami że jak coś jest do wszystkiego to tak naprawdę jest do niczego.... takie opony to tylko na przedni napęd i dla kogoś kto jeździ tylko po mieście w dobrych warunkach zimowych...

  3. #23
    7ka
    Gość
    Trochę odbiegamy od tematu.
    dokladnie porzadek musi byc ;)

    Poza tym myślę , że sprawa opon wielosezonowych została już przedstawiona w dość obiektywnym świetle.
    oczywiscie...juz wiem jakich nie kupowac ;)

  4. #24
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    cyzli tak jak mowilem ;)

    Niemcy

    W Niemczech wprowadzono nowy przepis odnoszący się do korzystania z opon zimowych. Zgodnie z niemiecką ustawą dotyczącą przystosowania samochodów do szczególnych warunków zimowych (StVO §2, 3a) przyjętą 1 maja 2006 roku, kierowcy zobowiązani są do wyposażenia samochodu w opony odpowiadające warunkom zimowym. W przypadku zatrzymania przez policję, kierowcy jeżdżący na letnich oponach po drogach pokrytych śniegiem, mogą zostać ukarani mandatem. Dotyczy to również samochodów blokujących lub utrudniających ruch na drogach. Jeśli samochód na letnich oponach spowoduje zimą wypadek, ubezpieczyciel kierowcy może odmówić pokrycia całości kosztów związanych ze spowodowaną szkodą, jeśli zastosowanie opon zimowych mogły zapobiec wypadkowi.
    Tak sie milo sklada ze dosc dokladnie analizowalem ten niemiecki przepis napisany w jezyku niemieckim- to co tu przytoczyliscie to niestety ale dosc nieudolne tlumaczenie - sedno sprawy a mianowicie fragment :
    " W przypadku zatrzymania przez policję, kierowcy jeżdżący na letnich oponach po drogach pokrytych śniegiem, mogą zostać ukarani mandatem[/u]. Dotyczy to również samochodów blokujących lub utrudniających ruch na drogach. "
    powinien brzmiec:

    "W przypadku zatrzymania przez policję, kierowcy jeżdżący na letnich oponach po drogach pokrytych śniegiem POWODUJACY PRZEZ TO UTRUDNIENIA DLA RUCHU INNYCH POJAZDOW mogą zostać ukarani mandatem"

    W praktyce znaczy to tyle ze jadac 10 stycznia przy temp -10 po suchym asfalcie na oponach letnich policja w D moze ci ewentualnie zwrocic uwage ze przydalyby sie zimowki :D
    ale w momencie jak lezy snieg na drodze a ty mielisz w miejscu bo letnie opony nie pozwalaja na ruszenie z miejsca to mili panowie z Bundespolizei na bank sprzedadza ci 6dych "sztrafki" ;D ;D
    Odnosnie zakazu jazdy na wielosezonowkach- bzdura.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    488
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Odnosnie zakazu jazdy na wielosezonowkach- bzdura.

    Czy istnieje gdziekolwiek taki zakaz ?

    Raczej nie.

    Gdzie kolega to wyczytał ?

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    367
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    korzystałem z opon wielosezonowych ale nie w bmw i powiem tak wogóle się to nie sprawdza bynajmniej w zimie, w lato nie mialem okazji
    e32 v8 manual

  7. #27
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bosman
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Odnosnie zakazu jazdy na wielosezonowkach- bzdura.

    Czy istnieje gdziekolwiek taki zakaz ?

    Raczej nie.

    Gdzie kolega to wyczytał ?
    Klika postow wczesniej w tym temacie... ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •