Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem z otpowietrzeniem sprzgła

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg

    Problem z otpowietrzeniem sprzgła

    Witam ostatnio zmieniałem łożysko oporowe w silniku M30 i wykręciłem wysprzęglik wyciekł płyn.Po wkręceniu z powrotem nie da się odpowietrzyć sprzęgła w ogóle nie dochodzi do niego płyn pedał leży w podłodze gdzie się dolewa płynu?Jest na to jakiś inny zbiorniczek bo nic nie widzę pod maską czy tam się dolewa gdzie płyn hamulcowy ale tam jest na maximum

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wysprzęglnik korzysta z tego samego płynu, który jest w pompie przy serwie.

    Jeśli hebel w podłodze to pierwszy w kolejności jest do odpowietrzenia tłoczek przy samej grodzi. Próbowałeś na odpalonym aucie?








    ~"wysłane z mojej zmywarki" :D
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 12-05-2013 o 22:35
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Nie lubię odpowietrzania sprzęgieł w samochodach... Bywało tak, że pompowałem, pompowałem, pompowałem i mało co z tego było. Na szczęście jest takie urządzonko co pod ciśnieniem zmienia płyn hamulcowy :) Podłączam pod zbiorniczek płynu i luzuję odpowietrznik na wysprzęgliku :) Wygania całe powietrze i jest git.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Nie mam takiego urządzonka kanałem tylko dysponuje nie próbowałem przy odpalonym jutro spróbuje i dam znać

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Kolego 100szczesny zrób tak: z kanału podłącz do siłownika na skrzyni wężyk na drugim końcu butelka z płynem ( ważne aby butelka była wyżej od zbiorniczka płynu hamulcowego najlepiej okolica dachu) odkręć zbiorniczek i unieś butelkę. Płyn samoczynnie będzie spływał do siłowniczka a ten będzie dalej pchał płyn do wysprzęglika i zbiorniczka wypychając powietrze układu. Tak robiłem w ciężarówce i u siebie w 7er i dosłownie 10 min i można jechać.
    BMW - radość z jazdy!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Jest jeszcze jeden dużo łatwiejszy sposób , kupujesz duża strzykawkę w aptece , zakładasz wężyk , i wstrzykujesz płyn odpowietrznikiem przy wysprzęgliku ,zakręcasz i gotowe :p
    V12 soundsystem !


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Problem załatwiony pojechałem na dwójce do warsztatu koszt usługi 50zł i działa wszystko ok

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jest prosty i tani patent, zakładasz wężyk na poluzowany odpowietrznik od siłownika, drugi koniec na odpowietrznik przy kole, "odpowiedszasz" normalnie koło, plyn przeplywa do silownika i jest sprzegło,

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak jak kolega krzywy191 napisał,poluzować odpowietrznik wysprzęglika,nałożyć wężyk na odpowietrznik wysprzęglika,drugi koniec na odpowietrznik hamulca przy przednim lewym kole,"pompować" pedał hamulca, druga osoba popuszcza odpowietrznik hamulca,czynność powtórzyć kilkukrotnie.Obserwować zbiorniczek płynu hamulcowego,poziom płynu max.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •