Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: problem z zawieszeniem, ściąganie raz w prawo raz w lewo

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska

    problem z zawieszeniem, ściąganie raz w prawo raz w lewo

    cześć
    mam problem z zawieszeniem w mojej beti. auto jadąc na wprost przeważnie lekko ściąga w prawo. Wyjeżdzając ze skrzyżowania w prawo bardziej energicznie, aby zadziałały jakieś przeciążenia następuje mocnym ściąganiem w prawo jadąc dalej na wprost. Analogicznie wyjeżdzając w lewo auto ściąga w lewo ale bardzo delikatnie. Również zauważyłem że przejeżdzając przez poprzeczne uskoki coś tam się przestawi i już inaczej trzeba sterować autem. Kiera do jazdy na wprost jest trochę w lewo ale to na geometrii się to ustawia, więc się nie przejmuje. Byłem oczywiście na stacji. Przed zimą sprawdzał mi koleś na szarpakach jak również na podniesionym samochodzie, nie znalazł nic "fabryka". Teraz byłem na dniach na SKP i koleś wypatrzył minimalny luz na tulejach wahliwych i tylnej belki ale nie był pewien. Wczoraj wymieniłem 2x wahliwe i ten łącznik wahacza również dwie sztuki, tuleje tylnej belki w przyszłym tygodniu jak dam radę. Póki co wymiana tych czterech elementów wiele nie dała, dalej z tym zmieniającym ściąganiem jest jak na początku. Ogólnie bardziej podejrzana za całą sytuację jest dla mnie tylna oś. Czy mogą mieć wpływ na całą sytuację zużyte amortyzatory? Mam zamiar zamówić komplet na dwie osie. Jakieś podpowiedzi? :) sugestie mile widziane

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar prucnale
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    88
    BMW
    E38 M52B28
    Skąd
    Włodawa
    Łożyska McPhersona. Podnieś koło przednie jedno i drugie i skręć ręką koło. Sprężyna powinna stać w miejscu. U Ciebie będzie się troszkę obkręcać. Miałem tak w megane. I przy skręcaniu słychać było "przeskok".
    Był wypadek! Żuk uderzył w Nyse, bo miał opony łyse : Puk puk; Kto tam?; Korba :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cichygda
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    174
    BMW
    728
    Skąd
    Żukowo
    a moze za szerokie lacze masz i przez koleiny sciaga... to tak jak u mnie zmienilem na letnie o 2cm szersze i juz czuje jak sciaga to w lewo to w prawo

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    tuleje tylnej belki wjedź na stacje dla ciężarówek tam mocniejsze szarpaki wszystko wyjdzie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    kruger32 pisałem właśnie że mam je zmieniać w tygodniu, albo na weekend raczej. Tak samo 4 amory i zobaczymy. Prucnale jak będę montował nowe amory to się mocowania sprawdzi. Ale dzięki za sugestie. Co do opon to mam 19'' z przodu 245 albo 255 a z tyłu 285 ale kolein jako co nie ma w moim rejonie jeżdżę po płaskiej eleganckiej nawierzchni także temat kół odpada.

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    sorry nie doczytałem też jezdziłem na takim kapciu w 20calach i się wyleczyłem teraz max 255 i 245 tak jak na przodzie spalanie mniejsze i żywotność zawieszenia dużo lepsza

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    panowie dalej dramat. Na auto wleciał gwint lowtec, nowe poduchy pod amory tył przód, tuleje wahliwe i łączniki wahacza L, dalej to samo! Znajomy mechanik rozbierał niby tylne zawieszenie i wszystko jest sztywno wg niego. Na szarpakach również zero luzów! Gdzie szukać przyczyny, gdzie się z tym udać??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    balcer kolega w e34 wymienił tak praktycznie całe zawieszenie od a do z... wszystko nowe i ściągało dalej - okazało się, że winna była przekładnia kierownicza

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    balcer kolega w e34 wymienił tak praktycznie całe zawieszenie od a do z... wszystko nowe i ściągało dalej - okazało się, że winna była przekładnia kierownicza
    dzięki za podpowiedź, wiesz może jak to sprawdzić? byłem dziś na zbieżności, wszystko weszło w tolerancję oprócz kątów z tyłu z racji gleby chyba, ale ustawiliśmy jednakowe, oraz z przodu po prawej 20minut brakowało. Ale w tym napewno nie jest wina. Ewidentnie jest gdzieś luz. Kiera ustawiona wreszcie na prosto, ale jak puszczę to zaczyna ściągać na prawo i kiera sama z siebie skręca w prawo o parę stopni jak ją puszczę na prostej drodze.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    u niego po prostu przekładnia była na tyle wylatana, że nie bardzo chciała sama "odbijać" do środka, po regeneracji wróciło do normy

Podobne wątki

  1. 730d raz pali raz nie na goracym silniku :(
    Przez at202 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 23:51
  2. [elektryka] 730d 2001 raz zapala, raz nie - pls help.
    Przez pacraf w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 13:30
  3. [silnik] 735 e38 auto raz pali ładnie na wszystkie cylindry raz nie pomocy
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 09:39
  4. Ściąganie w lewo
    Przez mikwawa w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 16:28
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •