Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Kombinacja z wydechami w 4,4

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    Kombinacja z wydechami w 4,4

    Ciut nudzi mnie bardzo delikatny dźwięk 4,4. Chciałbym aby był troche bardziej rasowy, ale nie był bardzo głośny i nie przeszkadzał w dalszych podróżach. Myśle o wymianie katalizatorów, tłumika środkowego i końcowych.
    W ręce wpadły mi wydechy od Hartge e60 m5 (katy, Hpipe, środkowy, końcowe). średnica rury jest większa niż w 740i. W takim wypadku powinienem do rur które mam w swoim aktualnym wydechu wspawać nowe wydechy, czy przerobić cały układ na większy wydech? Chce też wymienić katalizatory, bo moje pewnie jesli nie są wydmuchane to sporo pewnie przypchane.

    Nigdzie nie widziałem aby ktokolwiek miał taki tłumik od v10 założony w v8 bmw, więc ciężko mi przewidzieć co to może wyjść. Znalazłem jedynie film z 4,6is i końocwym tłumikiem Hartge, gdyby tak wyszło byłbym bardzo zadowolony

    http://www.youtube.com/watch?v=x0Atsk8NmpU
    http://www.youtube.com/watch?v=C4jQ_9K8kMM
    http://www.youtube.com/watch?v=OaYy70SNxLE
    Z takiego samochodu są i tak w nim oryginalnie brzmiały:
    http://www.youtube.com/watch?v=MJNPOBRaa9g
    Jakieś sugestie? Informacje ?
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 11-05-2013 o 16:04
    e38 m62TUb44 740i

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak dasz większą średnice to wg mnie musiałbyś dać ją w całym układzie katy wymień na metalowe np z m5 o luźniejszym przepływie albo wyrzuć całkiem wg mnie nie wiem tylko czy do V8 H-pipe to idealne rozwiązanie V8 generuje moc inaczej jak V10 także do V8 raczej X-pipe z tego co mi wiadomo

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    seryjny wydech w bmw jest w miare bardzo dobrze obliczony pod silnik. Fakt posiada nie potrzebne zwężki i kolanka ale łatwiej tu coś popsuć niż naprawić. No chyba że chodzi tu tylko o efekty akustyczne. Co chodzi o osiągi także można poprawić ale pociąga to za sobą modyfikację dolotu, wysterowania i najlepiej zmian mechanicznych w silniku. Z tym wycinaniem katów to też różnie bywa. Podam przykład swojego bmw z silnikiem 2,8. Po rozlużnieniu wydechu autko przestało jechać. Po dodaniu seryjnych chyba stalowych katów odzyskała osiągi.
    Ostatnio edytowane przez laki7 ; 11-05-2013 o 17:37

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Tym bardziej ze auta na filmikach co wstawiles to slabiutenko brzmia .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1


    Dla mnie to co ten koles zrobil to jest moje marzenie w mojej buni. Czy zbyt glosno w aucie?, ja bym chcial triche ciszej.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    w silniku M52B28 faktycznie brak katów szkodzi ten silnik musi mieć ciśnienie bo w serii ma już słabą górę niestety natomiast V8 ma na tyle siły, że zazwyczaj brak katów aby polepsza mnie taki fakt stwierdzono empirycznie a katy miałem zdrowe jak wywalałem. Pytanie jak już które wywalic bo Ty masz aż 4 katy i jak to wpłynie na pracę sond lambda.

    mnie nie wpłynęło w ogóle sprawdzone na komputerze a sondy mam sprawne półtora roku temu nówki bosha w zasadzie nie potrzebnie bo potem stare okazały się ok.

    Ja poszedłbym w x-pie i przelotowe na koniec byle nie za duże końcówki i tłumiki na końcu bo wyjdzie pogłos zresztą gadaliśmy już o tym na żywca :)) a dla uproszczenia mógłbyś napisać co chcesz zyskać dźwięk na niskich na wysokich czy w całym zakresie????

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    no właśnie te hartge ma wielkie cybuchy, które raczej wstyd wystawiać, nie wiem czy nie pochować tłumików jak w oryginale
    e38 m62TUb44 740i

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    chować nie wg mnie poszedłbym w widoczne wydechy pytanie czy 2 tłumiki po 2 końcówki ala alpina czy 2 tłumiki po 1 końcówce????

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Troche duże te cybuchy, mało zgrabne sie wydają.





    Fotki zrobiłem kalkulatorem
    e38 m62TUb44 740i

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Bardzo ładny zestaw. Bedzie tak ok. W E39 M5 widziałem pare razy takie cybuchy i wyglada to ładnie. Głośno okropnie ale daje czadu.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •