Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Co tu robic ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    8
    BMW
    E38
    Skąd
    Krk

    Thumbs up Co tu robic ?

    Witam, a wiec chcial bym kupic sobie E38 728 , najlepiej jak by byla dobrze wyposazona , co ciezko spotkac.


    I tutaj moje pytanie:

    Czy lepiej kupic 728 ( z jak najlepszym wyposazeniem) i potem dokupywac czesci wyposazenia i montowac ?

    Ja mysle nad zakupem 740 / 750 i poprostu wstawic tam silnik 2.8.


    Czy wymiana takiego silnika bedzie bardzo skompliowana ? ( czy nie bedzie problemu z podpieciem wszystkich rzeczy zeby wszystko chodzilo?)


    I ewentualnie jakie podzespoly jeszcze trzeba wymiec, zeby mialo to rece i nogi (nie chce tego zrobic na odwal sie )

    Myslalem zakupic 728 sprowadzone z UK , zeby silnik byl i mozna bylo mozna sie przejechac, czesci pewnie tez beda potrzebne.

    Co wy na to ?

    A moze ktos juz robil taki projekt? ( jakie były mniej więcej koszta)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Witaj,


    Cytat Zamieszczone przez VIN Zobacz posta
    Witam, a wiec chcial bym kupic sobie E38 728 , najlepiej jak by byla dobrze wyposazona , co ciezko spotkac.
    no nie mogę się zgodzić do końca, wszystko uzależnione jest od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na auto, i od tego jaką miał fantazje i kieszeń właściciel konfigurując 728 ;)



    Cytat Zamieszczone przez VIN Zobacz posta
    Czy wymiana takiego silnika bedzie bardzo skompliowana ? ( czy nie bedzie problemu z podpieciem wszystkich rzeczy zeby wszystko chodzilo?)
    nic nie bedzie skomplikowane i wszystko będzie działało, pod warunkiem, że będzie to zrobione z głową i solidnie.

    Pamiętaj, że wszystko można zrobić, uzależnione jest to jednak od kosztów jakie chcesz przeznaczyć na swap.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez VIN Zobacz posta
    Ja mysle nad zakupem 740 / 750 i poprostu wstawic tam silnik 2.8.
    Nie obraź się, ale według mnie gorszej głupoty nie da się popełnić. Koszty takiego downgrade Cię przerosną i na pewno nie będziesz zadowolony porównując jazdę przed i po wymianie silnika. Szukaj ładnej 740 i będzie na pewno dobrze wyposażona, niewiele droższa w eksploatacji, a na pewno da kilkakrotnie więcej radości z jazdy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    Ja powiem inaczej. Bierz jak najbardziej zadbaną bo koszty napraw i eksploatacji dostarczą ci wielu wrażen i uszczuplą budżet o wiele skuteczniej niż paliwo do większego silnika. Sam piec 2,8 jak najbardziej polecam na początek. Dużo taniej wyszło by cie zakup ubogiej 728 i np. rozbitej 750 niż zakup 750 i swap silnika 2,8. Nie będę sie rozpisywał co trzeba kupić i co zmienić bo za długo by to trwało a i tak kupę rzeczy bym zapomniał a druga to rzeczy które wyszły by w praniu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    Ja powiem inaczej. Bierz jak najbardziej zadbaną bo koszty napraw i eksploatacji dostarczą ci wielu wrażen i uszczuplą budżet o wiele skuteczniej niż paliwo do większego silnika.
    O tym już nie chciałem wspominać ;) bo uważam, że podstawa to auto w dobrym stanie:D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    8
    BMW
    E38
    Skąd
    Krk
    A wiec witam Panowie ponownie.

    Dziekuje za wasze cenne uwagi , ktore poniekad mnie nakierowaly na odpowiedz na moje pytanie.

    A wiec , zapewne bedzie lepiej poszukac dobrej 728 w Niemczech .

    A z czasem zapewne sie przesiade do 740. Nie chce tez przekombinowac i uwazam ze to rozwiazanie jest chyba najrozsadniejsze.

    Lecz ciagle nasuwa sie pytanie sie pytanie o podanie mniej wiecej kosztow wyzej wymienionego projektu.

    A wiec za dajmy na to ze posiadam juz “super” wyposazona 740, I takze posiadam 728 sprowadzone z UK.
    Jakie szacowne koszty wymiany byscie podali ? ( pytam z czystej ciekawosci)

    Dziekuje i Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Kolego zamiast kombinować z przekładka poszukaj dobrze na rajchach.Można wychaczyć 728 w przyzwoitym wyposazeniem,tylko trzeba sie pofatygować no i cena nie bedzie raczej taka jak w Polandi.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    37
    BMW
    E38 4,4 V8 M62 B44
    Skąd
    Gniezno
    Cytat Zamieszczone przez VIN Zobacz posta
    Ja mysle nad zakupem 740 / 750 i poprostu wstawic tam silnik 2.8.
    Tak zwyczajnie moge sie dowiedziec, dlaczego chcesz tak zrobic?? Koszty ktore poniesiesz na przekladke silnika (nie druciarstwo) mysle ze nie bada wcale takie male, co chcesz uzyskac?

    Pozdrawiam.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    kup 740 w gaziwie jak checesz i wyniesie cie jazda duzo taniej niz 728, 2.8 w 7 to syf


    co do swapow to poroniony pomysl

    dokładanie gadżetów to też wg mnie bzdura, w e36 jak chciałem cos dołożyć to wyciągałem jedno, wkładałem drugie, ewentualnie mala rzeźba czy przeróbka i działało, w 7 cokolwiek dołożyć to jest samobójstwo na najmniejszą bzdure trza pół auta rozebrać, wymieniać 23912 rzeczy, a do tego wszystkie GADŻETY drogie jak cholera



    za tyle kupiłem swojego i nie dość że okazało się że po konkretnym dzwonie to jeszcze nie mam w nim NIC, po rozkodowaniu VINu pusta lista, no ale to było pare lat temu i tera ta fura jest warta moze z 5k
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 11-05-2013 o 21:29

Podobne wątki

  1. Grabol - tylko robic z nim interesy .
    Przez nrq w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 17:54
  2. obrysowki, oj ludzie nie maja co z pieniedzmi robic
    Przez luki730i w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 10:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •