Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pomoc sekwencja OMVL XXI BMW E32 735

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

    Pomoc sekwencja OMVL XXI BMW E32 735

    Czeka mnie zabawa z instalacją - na pokładzie OMVL Dream XXI, niebieskie wtryski, niestety ktoś założył za mały reduktor - Zavoli Zeta S. Czy wymiana samego reduktora wystarczy? Jeśli tak, to czy KME GOLD będziesz OK? Czy może ten http://www.autogaz-market.pl/1063-RE...-POWER-D8.html Czy macie jakieś inne, poparte doświadczeniem propozycje? Doradźcie coś sensownego, bo chciałbym wiedzieć, jak gadać z gaziarzem, który oczywiście chce wszystko mi wymienić za 3 tys :)
    Ostatnio edytowane przez nino ; 11-05-2013 o 10:51

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    dorzucić drugą S-kę i będzie malina
    V12 soundsystem !


  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    OK dzięki za podpowiedź, dzisiaj zapytam czy fachura da radę to zrobić.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    ja miałem ten jak przystało na zestaw http://allegro.pl/listing/listing.ph...category-18860 chodziło super,

    Niestety jakiś bałwan zamienił oryginalny reduktor regenerowany przezemnie i wtryski nowe omvl na to co masz teraz bo ponoć za dużo paliło... ;/ odpowiednio 17l/14l twierdząć że po operacji jest 14l miasto/10l trasa, widziałem na własne oczy jak ostatni właściciel z TK mnie odwiedził wracając od kupna 735, nie komentowałem bo szkoda mi było tamtych dobrych części... na rzecz gorszych
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 15-05-2013 o 23:52

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    nie ma takiej opcji żeby na trasie paliło 10/100 a w mieście 14/100 gazu, poza tym reduktor już nie trzyma ciśnienia mimo, że ma mniej więcej 1,5 roku. No zobaczymy: albo pójdzie kme gold i o ile będzie to latać, to zostaje, albo trzeba będzie zbierać na nowy przód :/ bo problem jest znaleźć kogoś sensownego na śląsku od dreama

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Tak mocno wymagającego silnika co do wydajności układu to nie widziałem. Mowa o M30B35. Nie miałem okazji widzieć v12 więc mowa raczej o silnikach do 4 litrów.
    Ten smok przy pełnym obciążeniu najprawdopodobniej leje wszystkimi 6 wtryskiwaczami na raz. To jest prawie nie spotykane obecnie.
    Przez to bardzo spada ciśnienie przy dużych obciążeniach. U siebie wymieniłem butlę z wielozaworem 8mm, rurki kompozytowe, reduktor gurtner, elektrozawór również 8mm. Wszystko rozwiercone ile się da.
    Nadal spory spadek ciśnienia.

    W tym przypadku opcja dwóch reduktorów jak najbardziej wskazana i wielozawór z elektrozaworem koniecznie 8mm.

    Ustawiałem nie raz gaz w m60b40, m52b28 i w nich ciśnienie spada minimalnie a w m30b35 spadek jest ogromny. Dopiero za pomocą korekcji po obrotach i to dużej udało mi się uzyskać dobrą dawkę powyżej 5 tyś.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Tak mocno wymagającego silnika co do wydajności układu to nie widziałem. Mowa o M30B35. Nie miałem okazji widzieć v12 więc mowa raczej o silnikach do 4 litrów.
    Ten smok przy pełnym obciążeniu najprawdopodobniej leje wszystkimi 6 wtryskiwaczami na raz. To jest prawie nie spotykane obecnie.
    Przez to bardzo spada ciśnienie przy dużych obciążeniach. U siebie wymieniłem butlę z wielozaworem 8mm, rurki kompozytowe, reduktor gurtner, elektrozawór również 8mm. Wszystko rozwiercone ile się da.
    Nadal spory spadek ciśnienia.

    W tym przypadku opcja dwóch reduktorów jak najbardziej wskazana i wielozawór z elektrozaworem koniecznie 8mm.

    Ustawiałem nie raz gaz w m60b40, m52b28 i w nich ciśnienie spada minimalnie a w m30b35 spadek jest ogromny. Dopiero za pomocą korekcji po obrotach i to dużej udało mi się uzyskać dobrą dawkę powyżej 5 tyś.
    Proponujesz zatem założyć dwa porządne reduktory czy jeden w miarę? Co ze sterowaniem? Dream da radę czy szukać czegoś innego np Stag ? Bo ilu gaziarzy odwiedziłem, tyle opinii. Nie dam auta do druciarza, ale też nie mam zamiaru ładować w auto nie wiadomo ilu $$ w instalacje.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Poprzedni właściciel mówił że ten od którego kupil tak go uświadomił nt. spalania ;p, Reduktor OMVL to spory kloc mogłem trzymać na kick downie aż do znudzenia lub osiągnięcia 263 i nie było jakiś spadków czy zamarzania.

Podobne wątki

  1. [e32] Pocisk7 Witam moje bmw e32 735 750
    Przez pocisk7 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 21:51
  2. BMW 735 E32
    Przez AdrianM w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 01:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •