Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z centralnm i nie tylko

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    26
    BMW
    E38 735 1996r
    Skąd
    Niemcy

    Problem z centralnm i nie tylko

    Witam. Kupiłem autko Bmw e38 3.5l v8 1996r.w którym ponoć wszystko działało do momentu ściągnięcia orginalnego haka wraz z wiązką elektryczną. Teraz nie działa centralny zamek ,wycieraczki ,spryskiwacze,oświetlenie wnętrza .Myślałem że sobie poradze ale po sprawdzeniu bezpieczników i próbie kodowania kluczyka dalej nic nie działa. Więc proszę o rade co i gdzie jeszcze można poszukać bo wyobraście sobie całą rodzinę wsiadającą i wysiadającą przez drzwi kierowcy no i w deszcz nie ma jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Mariuszlpg1 ; 11-05-2013 o 10:31

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    wiesz przegladam wykresy i diagramy juz od kilku dni i walcze z centralnym tez z tymze w moim przypadku zaplon mi tez odlaczylo i wlacza sie alarm,
    jest taka procedura odblokowania zamka centralnego ktora mozesz sprobowac:

    1.wejdz przez drzwi kierowcy otwierajac je z kluczyka fizycznie.
    2.usiadz za kieronica i dopilnuj zeby wszystkie okna drzwi , bagaznik i maska byly zamkniete.
    3.przekrec kluczyk w pozycje 1(sa trzy..0.1.2.3) tak zeby tylko sie zapalil przebieg i znaczek poduszki czy tel. to wszystko.(delikatnie zebys nei przeskoczyl do pozycji 2, )
    4.powinien sie zalczyc alarm lub same swiatla awaryjne(choc nie zawsze)
    5.odczekaj 10 minut , nie dotykaj nieczego i nie krec staycyjka alarm/awaryjne sie wylacza
    6.po 10 minutach powinienes uslyszec jak zamki sie blokuja a nastepnie odblokowuja.
    7.potem wyjdz i sprawdz kluczyk czy mozesz z neigo zablokowac centralny i odlokowac itp.

    mam nadzieje ze Ci sie uda.

    jesli tak to mozesz tez sobie kluczyki ponownie sam zaprogramowac i powinno smigac.
    co do innych ustarek:
    czy mozesz wlaczyc swiatlo wewnatrz z panela nad lusterkiem??? co to wycieraczek to maja one osobny bezpiecznik czy nawet dwa wiec proponuje je wyjaac sprawdzic przeczyscic i wlozyc spowrotem. moze pomoze :) mialem kiedys bezpiecznik ktory nei byl spalony ale zasniedzialy i nielaczyl. nei wiem czy w panelu bezpiecznikow w bagazniku tez niema jakiegos od tego. ten hak byl montowany w jakims garazu czy w aso?moze po odpieciu gdzie sie cos odlaczylo , mysle tu raczej o MASIE.

    pozdrawiam
    ps. jesli bys chcial schematy elektryczne z mojego 740i to dajmaila wysle ci wszystkie orginaly . we wszytskich 7emka e38 sa takie same lub bardzo podobne rozwiazania.mozesz spardzic ktore moduly i bezpieczniki sa ze soba polaczone i odpowiadaja za wycieraczki i spryskiwacze itp.
    Ostatnio edytowane przez Izeestunt ; 11-05-2013 o 13:44

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    26
    BMW
    E38 735 1996r
    Skąd
    Niemcy
    Orginalny hak był zdemontowany w raz z kablami i od tego momentu przestało działać oświetlenie wewnątrz oraz wycieraczki,spryskiwacze no i central. Teraz pytanie czy jak podmienie GM to trzeba go jakoś przypisywać do auta i jak to się robi?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    z tego co sie orientuje to w nowszych modelach czyli 1996 i nowsze z EWS(modulem kodujacym rozponawania kluczyka itp) to trzeba zmieniac GM+EWS+kluczyk albo conajmniej pastylke w kluczyku. podobno po takiej procedurze nadal trzeba zaprogramowac kluczyk na otwieranie zamkow itp. poza tym z tego co sie orientuje to musi byc komplet pasujacy do danego modelu rocznika i silnika. w moim jest tylko GM i kluczyk z pastylka.

    ale jesli problem jest na kablach lub przerwanej masie gdzies to wymiana modulow nic nie pomoze, moze ktos jak montowal hak to sobie pociagnal masy z czegos a potem zostal zdemontowany to przerwalo obwod. sprawdz napiecie na wszystkich bezpiecznikach majacych znaczenie dla twoich zepsutych elementow. pamietaj ze czesto zeby sprawdzic element np. spryskiwacze na bezpiecznikach trzeba je wlaczyc przy stacyjce zeby poszlo napiecie. niezawsze tak jest najlepiej spradz schematy elektryczne ktore mowia ktory FUSE jak dziala.(niezawsze bezpieczniki sa tzw ALWAYS HOT pozycji na kablach)
    daj mi maila na PW to ci wysle wszystkie schamaty do mojej bedziesz mial przynajmniej pogladawa pomoc.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    26
    BMW
    E38 735 1996r
    Skąd
    Niemcy
    Jeszcze raz w woli wyjaśnienia. Hak został zdjęty i to wdodatku orginał Bmw i po tym zabiegu central i wycieraczki oraz oświetlenie wnętrza przestało dzałać. Zamontowałem hak z powrotem i dalej nie działa to co wyżej a elektryka haka po podpięciu przyczepy działa (moduł haka sprawny).Pytanie jak zaprogramować inny GM i czym?.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    uuuuu z GM to raczej bym na razie nie kombinowal. czytalem na forum bimmerfest ze ktos mial uszkodzona wiazke w drzwiach na zalamaniu i przez to wysadzalo mu bezpiecznik od spryskiwaczy i swiatel wewnatrz wiec troche brzmi jak u ciebie., oczywiscie jesli u ciebie plusowe kable niedotyka masy to bezpiecznik sie nie spali ale sprawdzilbym kable i czy masz prad na bezpiecznikach do tych wlasnie systemow. ja walcze z moim centralnym :(

    MYSLE ZE ZDJECIE HAKA SIE TYLKO PRZYPADKOWO sprzegnelo z twoja awaria i niema za wiele wspolnego. jesli mozesz odpalic auto to bedzie ci latwiej naprawic niz mi.
    centralny jest sterowany przez kilka rozncych modulow a nie jeden : oba moduly komfortu w przednich drzwiach , dwa moduly w drzwiach tylnych i modul generalny. centralny zamek ma bezpieczniki ale tez przekznik nad bateria z tylu. sprawdz to jesli jeszcze nie sprawdziles,.

    ps. sprawdz schemat elektryczny numer 49 to caly system centralnego i trzeba sprawdzic element po elemencie itp
    Ostatnio edytowane przez Izeestunt ; 13-05-2013 o 09:52

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    26
    BMW
    E38 735 1996r
    Skąd
    Niemcy
    Dzisiaj się zabieram za szukanie krok po kroku i co ustale to się pochwale. No i dalej walcze. Sprawdziłem kable w drzwiach, wtyczke na przejściu , podmieniłem moduł GM i dalej nic. Oświetlenie ,central i wycieraczki martwe. Pytanie czy to może być moduł LCM czy jakieś inne cholerstwo?
    Ostatnio edytowane przez Mariuszlpg1 ; 15-05-2013 o 20:08

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    26
    BMW
    E38 735 1996r
    Skąd
    Niemcy
    Mam taki odczyt na LCM- 16 LWR Potentiometer open. Pytanko co to jest?
    Ostatnio edytowane przez Mariuszlpg1 ; 16-05-2013 o 14:07

Podobne wątki

  1. [E32] Witam posiadaczy 7-ek i nie tylko.
    Przez Hergar w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-07-2012, 22:51
  2. Samochód nie tylko do jazdy
    Przez dingo84 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 20:35
  3. Konie, ale nie tylko mechaniczne.
    Przez WojtekD w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 20:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •