Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [mechanika] mam drażniący problem, podpowiecie?

  1. #1

    [mechanika] mam drażniący problem, podpowiecie?

    Witam wszystkich, posiadam e38 740 silnik m60 z gazem sekwencyjnym i od kilku dni mam problem, postanowilem napisac gdyż może ktos z was mial cos podobnego i bedzie umial mi podpowiedziec, mianowicie, od kilku dni auto chodzi mi nie rowno tzn obroty gdy np stoje na swiatlach sa bardzo niskie okolo 500 obrotow i " rzuca mi autem" , poczatkowo myslalem ze to cefka zaplonowa, kupilem jedna i wymienialem po koleji i nic, wsadzilem wszystkie stare i teraz jest jeszcze gorzej, o ile do wczoraj moglem jeszcze furką normalnie jezdzic bo na rozgrzanym silniku byly te objawy mniej dokuczliwe o tyle teraz wogole nie daje sie jechac, dodaje gazu a tu rzuca autem, tragedia, ma ktos z was drodzy forumowicze jakas rade dla mnie?jest to zarowno na benzynie jak i na gazie, bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dolot szczelny?

  3. #3
    poszukalem na forum i znalazlem kilka najczesciej udzielanych odpowiedzi mianowicie:
    sonda lambda, olej na swiecach, cewki, zuzyta odma i zapowietrzony reduktor, cewki sa okej, swiece tez maja dopiero 4 tys km. takze koledzy od czego polecacie zaczac zabawe w mechanika?

  4. #4
    Koledzy pomożcie, cewki sprawdzone sa okej, sondy tez sa na bank sprawne, dolot szczelny, komputer nie wykazał błędów. co to może być? dzis wsadziłem stare swiece tzn takie na ktorych smignolem ponad 40 tys ale ogolnie sa w dosc dobrym stanie i o dziwo auto zaczeło lepiej chodzic, nie idealnie ale lepiej? co myslicie, kupowac nowe swieczki? poprzednie wymieniałem 4 tys temu! jesli kupowac to jakie bo juz sam nie wiem co robic?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Spróbuj jeszcze wyąć bespiecznik od inst gazowej i odpal auto by mieć pewność iz pracuje w 100% tylko na benzynie.Bywają przypadki iż niby instalacja gazowa jest wyłączona a jednak podaje gaz i wtedy silnik dostaje dwa paliwa jednocześnie/
    God, be the care ME ...

  6. #6
    witam dzis wyjałem swiece i wstawilem nowe dla pewnosci, stare byly lekko mokre (benzyna), gdy wstawilem nowe na poczatku bylo dobrze po chwili znowu to samo. odlaczylem dzis przeplywomierz i o dziwo silnik zaczal normalnie pracowac (peweni przez to ze chodzi w trybie awaryjnym i zczytuje dane z pamieci), pomyslalem ze to przepływka , pojechalem do kumpla zalozylem jego od 3,5 litra i przez kilkanascie minut bylo dobrze, jazda probna tez dobrze wypadla ale po jakims czasie znowu to samo, teraz przeplywomierz mam odlaczony i jezdzi dobrze ale cos musze z tym zrobic, ktos ma moze jakąś opcję?

  7. #7
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Może sonda lambda, może któraś nie działa i kuleje? :/

  8. #8
    sondy cewki swiece dolot odma sprawdzone i sa okej....

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    mam to samo, tylko wczesniej takie rzeczy działy się tylko na benzynie a na gazie latało wszystko idealnie, od niedawna buja też na gazie.
    Również mam ten sam silnik m60 i również sekwencja gazu.
    Będę się niedługo za to zabierał bo zaczyna mnie to wk...ć:)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    53
    U mnie bylo tak,ze na zimnym nie chodzil n benzynie.Chodzil,ale straszny mul,ledwo co,obroty spadalay.Mialem przerwany wezyk od czegos tam spalin wtornych.Teraz lepiej chodzi,ale bo jezdzi na zimnym,ale jakos jeszcze nie tak dobrze jak powinno byc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •