Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Wycena naprawy auta / auto zastepcze itd - stluczka:/

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Angry Wycena naprawy auta / auto zastepcze itd - stluczka:/

    Witam:) wczoraj trafila mi sie przykra niespodzianka... na skrzyzowaniu na ktorym chyba nigdy nie doszlo do wypadku mialem stluczke... ja jadac przez skrzyzowanie prosto dosytalem strzal w tylnie kolo od dziadka jadacego corolla z naprzeciwka ale skrecajacego w lewo(jego wina ewidentnie...) i mam kilka pytan:)

    1) dostalem strzal w kolo - stoi ono krzywo zrobil sie negatyw ze skretem do srodka - driftowoz normlanie jakis... takze cos tam sie musialo pokrzywic ladnie przy kole ale padal deszcz i nie mialem jak zobaczyc.. no ale to jest tam do naprawienia wszystko MAM NADZIEJE:) ale problem jest wiekszy - felga ulegla uszkodzeniu i jak to bierze pod uwage ubezpieczalnia* ?? lipa bo jednej takiej felgi nie dostane i tak a za kola dalem 3k prawie...
    *-ubezpieczalnia TUW - towarzystwo ubezpieczen wzajemnych...

    2) moge wziac auto zastepcze? ubezpieczalnia tego kolesia za to zaplaci? powinna?:>(mam znajomego ktory mi auta moze nie pozyczyc ale fakturke wystawic i 50/50 bo ja auto zastepcze mam jakies takze mi drugie nie potrzebne:) ale ubezpieczalnia tego wiedziec nie musi:) ) jak to wyglada?

    3) napisalem oswiadczenie z rysunkiem i nie dzonilem po policje boo.... myslalem ze koles (okazalo sie ze dziadek stary) ucieka (juz raz mi koles uciekl ale ojciec prowadzil swoim autem ze 2 lata temu :) tyle ze kilka aut po drodze skasowal i go zlapali ale no PRZEWRAZLIWIONY JESTEM..) i pobieglem z anim te kilka metrow iiii klepnalem mu z otwartej reki w tylnia szybe... ktora chyba musiala byc gorszej jakosci:D bo sie zdematerializowala... ale dziadek powiedzial ze wezmie sobie to a AC to nie dzwonilem mu na policje w ramach bycia fair.... zly bylem chyba zrozumial.. ja tez mam reke pocieta..:/

    4) jak naklonic rzeczoznawce do zdjecia kola wziecia auta na podnosnik itd? bo oni mi wygladaja bardziej na cieciow w garniturach niz na mechanikow wiec jak to wyglada?...

    5) ZLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    witam
    Ad 4 rzeczoznawca auta nie podniesie. Opisze co będzie widział tzn. uszkodzone części. Można zamówić kolejne "oględziny" gdy auto będzie w warsztacie na podnośniku.

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Oddaj auto do ASO. Ubezpieczalnia wszystko pokryje.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Oddaj auto do ASO. Ubezpieczalnia wszystko pokryje.
    Też bym tak zrobił

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Oddaj auto do ASO. Ubezpieczalnia wszystko pokryje.
    felge mi tez naprawia?:> czy zaloza taka samam gdzies sprowadza?... o to mi chodzi najbardizej:) bo tak to ja chetnie oddam auto to ASO bmw i po klopocie ale co z kolem?:) o to mi chodzi... bo jak mi w aso zorbia zawieche na ori czesciach to mi to pasuje jak mi pomaluja blotnik i zderzak to tez mi sie uchamicha ale co z kolem...


    Cytat Zamieszczone przez Antek Zobacz posta
    witam
    Ad 4 rzeczoznawca auta nie podniesie. Opisze co będzie widział tzn. uszkodzone części. Można zamówić kolejne "oględziny" gdy auto będzie w warsztacie na podnośniku.

    tu jest problem.. firma ma siedzibe w warszawie i przyjedzie pewnie koles w gajerku i zorbi jak mowisz.. wiec ja mam na sowj koszt transportowac do mechanika ja mam placic za podnosnik zeby on zobavzyl co jest popsute?.. no chyba jaja..

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Nie, rzeczoznawca wskaże warsztat z którym firma ubezpieczeniowa ma podpisaną umowę i tak sie z Tobą umówi na następne oględziny. Będzie to w twoim miejscu zamieszkania , jeżeli nie to oni pokrywają koszt transportu auta do tego warsztatu.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Bezi Zobacz posta
    Nie, rzeczoznawca wskaże warsztat z którym firma ubezpieczeniowa ma podpisaną umowę i tak sie z Tobą umówi na następne oględziny. Będzie to w twoim miejscu zamieszkania , jeżeli nie to oni pokrywają koszt transportu auta do tego warsztatu.
    thx za odp!

  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    z tym aso nie tak do końca jeżeli masz auto jak w opisie e38 95r wycenią ci go max na 8000zł jeżeli masz do wymiany tylne zawiechę tak na szybko strzele ze 20000 zł zrobią ci na 100% szkode całkowitą jeżeli będziesz stał na stanowisku remontujemy wypłacą ci do tych 8000zł 100% wartości auta a reszte wyskoczysz z własnej kieszeni

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kolega Kruger32 ma rację. Podpisujesz nawet dokumenty w ASO, że jak będzie problem z kasą z ubezpieczalni to pokrywasz różnicę/koszty z własnej kieszeni. Nie ma tutaj sentymentów.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    szkoda całkowita polega na tym że:
    1. wyliczana jest jakas wartosc auta przed szkoda, obliczany koszt naprawy wg. Cen części producenta i ten koszt przekracza wartość pojazdu.
    2. Wtedy oblicza się w jakim procencie jest uszkodzone auto (procent bardziej ilościowy)tj. części uszkodzonych do nieuszkodzonych.
    3 ubezpieczyciel wypłaca kase za ten procent czesci uszkodzonych(nie za naprawę) - dla przykładu uszkodzenia auta autora wątku określą na 25% bo reszta części jest ok.
    4 założeniem szkody całkowitej jest niedoprowadzanie do naprawy auta ale aby poszkodowany po wypłacie odszkodowania i sprzedaży nieuszkodzonych pozostałości odzyskał wartość pojazdu sprzed szkody. Co oczywiście nikogo nie zadowala bo miał sprawne auto a teraz nie ma. Niestety taki jest problem przy starszych wiekiem pojazdach.
    Trzeba walczyć o wycenienie auta jak najwyżej, zwłaszcza gdy się ma przebieg mniejszy od normatywnego, wymieniało jakieś części na nowe(nie eksploatacyjne tylko np. blachy, światła, szyby, nowy lakier na całości)

    edit:
    Miałem kiedyś całkowitą w 3er. Uszkodzony pr. przedni błotnik, reflektor i kilka detali.
    Nie uwzględnili mi przebiegu przy wycenie, (miała naprawdę mały jak na swój wiek), reklamowałem. Gdy go uwzględnili to doszło jeszcze kilka stówek odszkodowania bo wzrosła wartość pojazdu przed szkodą.
    Ostatnio edytowane przez Antek ; 13-05-2013 o 06:10

Podobne wątki

  1. Naprawy gwarancyjne....
    Przez Roobs w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 08:56
  2. [karoseria] E38 wycena szkody po stluczce parkingowej i koszt malowania auta
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 13:25
  3. Wycena e32
    Przez Dembiec w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 17:01
  4. Wycena szkody z LINK4
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-06-2010, 10:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •