Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ZIELONA PLAKIETKA W DE

  1. #1
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG

    ZIELONA PLAKIETKA W DE

    Witam poniewaz od 01-10-2008 w DE żeby wiechać do centrum większego miasta trzeba posiadać nalepke. Byłem w serwisie BMW w Goerlitz z briefem podniesli auto do góry opóścili i dali zieloną nalepke. Koszt 5 euro. Niestety nikt nie wie na ile to lat co i jak z tym się je. Chłopaki kilku z was mieszka w niemczech może wiecie coś więcej na ten temat. pozdrawiam :) a tak wygląda ta nalepka :

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Też mam - niestety żółtą 3ke :(

  3. #3
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    No i widziałem też czerwone 2-ki Czy to chodzi o to na ile lat są wydawane ?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damian23zgc
    No i widziałem też czerwone 2-ki Czy to chodzi o to na ile lat są wydawane ?
    hehe nie nie kolor i liczba oznaczają norme emisji spalin - chociaż hmm czy 750 aż EUR4 (bo rozumiem że masz takie auto) hmm w każdym bądż razie musisz patrzeć np w Berlinie na znaki.. pisze UMWELT ZONE i pod spodem właśnie te nalepki jakie są i w zależności jaką masz tak wjeżdżasz ...

  5. #5
    7ka
    Gość
    tu chodzi o ekologie..

    wiec sa strefy gdzie jest znak jaka naklejka wjechac moze

    generalnie prawie kazda benzyna z katem dostanie naklejke zielona...

    dielel juz nie.. i tak

    czerwone plakietki to sa auta stare z katem (chyba to sa 1 diesle z katem)


    np.ja mam euro 3 i dostane zolta plakietke..zeby miec zielona musze kupic specjalny kat ktory kosztuje ponad 1000 euro..

    moja zona ma zolta plakietke w golfie ale bez problemu wjedzie jeszcze wszedzie..ale od 2010 juz raczej nie.. bo wtedy wchodza normy euro 4

  6. #6
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Tz że jak mam zieloną ( oczywiście w swojej e32 750 ) to moge chyba wszędzie? Czy są jeszcze jakieś inne? A z drugiej strony to nie bede komentował ich sprawdzania bo ja mam wycięte katy a oni podnieśli auto i sprawdzili i powiedzieli jest ok i dali zieloną :what:

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damian23zgc
    Tz że jak mam zieloną ( oczywiście w swojej e32 750 ) to moge chyba wszędzie? Czy są jeszcze jakieś inne? A z drugiej strony to nie bede komentował ich sprawdzania bo ja mam wycięte katy a oni podnieśli auto i sprawdzili i powiedzieli jest ok i dali zieloną :what:
    Dobrze ze nie zmierzyli heheh bo inaczej nie miałbyś żadnej nalepki:)
    Teraz mozesz wjerzdżać gdzie chcesz :)

  8. #8
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Myśle że jak by podłączyli maszynke do mierzenia spalin to wygonili by mnie z tamtąd a maszyna by się chyba popsuła :D Ale jak ktoś ma auto benzynowe i ma brief to tam jest na nim jakiś nr gdzie niemcy go nadają właśnie o emisji spalin. Ja brief wziąłem z wydz. komunikacji i skserowałem i dałem im tam więc nie mierzyli :> inaczej jak przyjedzie POLSKIE auto to żeby nadać mu właśnie ten nr to ponoć podłączają pod tą maszynke. Mi w każdym razie się udało a że dosyć często jeżdże do niemiec więc bardzo mi się przyda moje jakże ekologiczne auto :hihi:

  9. #9
    7ka
    Gość
    to dziwne ze ci dali naklejke nie podlaczajac maszyny :o ale z drugiej str ciesz sie ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Ja dostałem zieloną nalepkę bez pokazywania auta. Wystarczyło spojrzenie w dowód rejstracyjny. A co do zasad - to jest tak jak pisał 7ka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •