Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: CENTRALNY ZAMEK ZABLOKOWANY( kodowanie klucza nie udalo sie, wlacza sie alarm)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin

    CENTRALNY ZAMEK ZABLOKOWANY( kodowanie klucza nie udalo sie, wlacza sie alarm)

    Witam .
    od kilku dni walczylem z centralnym zamkiem a dokladnie z drzwiami pasazera, centralny w tych drzwiach nie dzialal , nie moglem takze z konsoli mojej kierowcy otworzyc okna pasazera i ustawic prawego lusterka.

    z konsoli na wale tez nie moglem zablokowac wszystkich drzwi.
    poczytalem na forum i postanowilem wymienic MODUL KOMFORTU- modul sterownia lusterkiem i zamkiem pasazera. bezskutecznie. sprawdzilem takze maly modul aktywator zamka przy samym zamku i wydaje sie byc sprawny. w miedzy czasie doczytalem ze moduly komfortu tez powinny byc do-programowane z kluczem.

    radosnie podazylem (mniej wiecej) za opisem procedury .

    niestety "mniej wiecej" na moja zgube nie zadzialalo.

    bledy jakie popelnilem jak doczytalem procedure to :
    ---programowalem z otwartymi drzwiamy ktore naprawialem(byly rozebrane)
    ---programowalem nie siedzac w siedzeniu kierowcy
    ---niechcacy poruszylem stacyjka w trakcie programowania.

    zablokowaly mi sie wszystkie drzwi awaryjnie, ze nawet nie da sie od srodka ich otworzyc ( na szczescie te rozebrane zostaly uchylone wiec mam jak sie dostac do srodka)

    probowalem kilkukrotnie zaprogramowac ponownie moj jedyny kluczyk ale bez skutecznie. jak tylko przekrece w pozycje 1 wlacza sie alarm i swiatla awaryjne, bateria kluczyka jest dobra, dioda sie swieci i przechodzi w2 tryb programowania (miga szybko a po puszczeniu przycisku 2,miga 10 razy i gasnie)

    czy jest cos co moge jeszcze zrobic zeby wszystko dzialo jak wczeniej? nie jestem nawet w stanie teraz go zabrac do jakiegos eletronika-elektryka :(

    jakies podpowiedzi? laduje akumulator i jutro sprobuje zaprogramowac ponownie ale cienko to widze.

    bede bardzo wdzieczny za kazda pomoc.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Włącz zapłon na 2 pozycję. Jeśli klucz jest prawidłowy to po bodajże 10min(jest opis na forum) auto odblokuje się
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    dzieki za info juz sprawdzam,i jak sie uda to od razu napisze.
    kluczyk jest orginalny i do czasu moich kombinacji dzialal bez zarzutow :(

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    znalazlem opis procedury awaryjnego odblokowania :

    "It may be possible that the antitheft alarm system (DWA) can no longer be disarmed in the event of the
    remote control or central locking systems failing. In this case, the DWA must be disarmed, however, this
    procedure triggers an alarm.
    Procedure:
     Unlock driver's door mechanically and open, an alarm is triggered, the status LED flashes.
     Close all doors, the boot lid/tailgate and the bonnet. Also close the windows on vehicles with window
    monitoring.
     Switch ignition lock from position 0 to position 1 (terminal R ON), the status LED lights.
     The system is disarmed after a waiting time of 10 minutes has elapsed, the status LED goes out.
    The emergency disarming procedure is terminated if a door is opened or the ignition lock position changed
    during this waiting period.
    Emergency disarming is restarted when, after closing the door, the ignition lock is switched from ”0” to ”1”."

    NIESTETY Z JAKIEGOS POWODU NIE JESTEM W STANIE MECHANICZNIE OTWORZYC ZAMKA KIEROWCY. Kluczyk ktory mam, pasuje do zamka i do zamka klapy bagaznika i do stacyjki, zdjalem nawet klamke zeby zobaczyc zamek od drzwi i kluczyk przekreca sie w nim (slysze ze przelacza jakis microstyk) ale nie otwiera zamka.

    Procedure opisana powyzej wyprobowal kilku krotnie i bez skutku(wsiadalem przy tym od strony pasazera zamykalem wszystko i czekalem w nieskonczonosc,czy ktos ma jakies pomysly?
    moze jest jakis bezpiecznik od immobilisera i centralnego? na te dostepne rzucilem okiem i wydaja sie ok.
    szyby i lusterka mi smigaja , swiatla keirunki siedzenia tez.

    jesli ktos zna specjaliste ktory moglby do mnie podjechac i w rozsadnycch pieniadzach pomoc bylbym zobowiazany, Mieszkam obecnie w Stargardzie Szczecinskim, czy jest ktos w okolicy? ja dodzownilem sie tu do jednej osoby ale jest niedostepna przez nastepne dwa tygodnie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    czy ktos moze mi powiedziec czy "niemoznosc" mechanicznego otwarcia zamka kierowcy moze wplynac na ta procedure dezaktywacji alarmu -imobilisera i zamka centralnego???

    a jesli tak to czemu do jasnej ch..... nie chce skobel odskoczyc i otworzyc zamka?? (tzn moge bo kluczyk jest poprawny) co pociagne klamke zewnetrzna lub wewnetrzna skobel wskakuje spowrotem na dol i nic sie nie otwiera) nei chce zlamac klucza . czy zamek mogl sie zapiec czy cos????czy moze jest jakas specjalna blokada i dlatego nei moge otworzyc???? caly lancuch pecha !!!HEEEELP

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    czy ktos ma moze jakies pomysly? gdzie mam zaczac grzebac :(

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Izeestunt Zobacz posta
    czy ktos moze mi powiedziec czy "niemoznosc" mechanicznego otwarcia zamka kierowcy moze wplynac na ta procedure dezaktywacji alarmu -imobilisera i zamka centralnego???

    a jesli tak to czemu do jasnej ch..... nie chce skobel odskoczyc i otworzyc zamka?? (tzn moge bo kluczyk jest poprawny) co pociagne klamke zewnetrzna lub wewnetrzna skobel wskakuje spowrotem na dol i nic sie nie otwiera) nei chce zlamac klucza . czy zamek mogl sie zapiec czy cos????czy moze jest jakas specjalna blokada i dlatego nei moge otworzyc???? caly lancuch pecha !!!HEEEELP
    Sprawdzałem u mnie, z bagażnika otwieram centralny i mechanicznie przy braku prądu klapę bagażnika, w drzwiach kierowcy otwiera się centralny, ale jak prądu ni ma to nie otwiera mechanicznie. Kaj ta blokada?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Izeestunt
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    28
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Szczecin
    zamek bagaznika otwiera mi sie jak przekrece mechanicznie kluczykiem i silownik normalnie elektryczny otwiera klape :((( ale reszta zamkow pozostaje zamknieta bez mozliowosci otwarcie z zewnatrz czy z srodka. generalnie jest tak:

    co nie dziala:
    ZAPLON -zakldam ze immo czy alarm go blokuje
    centralny zamek (z pilota czy z konsoli srodkowej),
    odblokowania drzwi (mechanicznie zamek sie przekreca slysze microstyk i tyle)moze sie zapiekl czy cos bo zadko sie je uzywa,
    odblokowania alarmu- caly czas jest w stanie ARMED,
    lusterko prawe i prawa szyba -uzywajac konsoli keirowcy.

    co dziala:
    moge otworzyc szybe pasazera z jego przycisku,
    moge otworzyc wszystkei szyby z konsoli keirowcy rowniez lusterko regulacja ok i blokada szyb z tejze konsoli OK
    zamek w bagazniku z kluczyka i silownik otwiera i domyka OK
    wszystkie kontrolki,
    wszystkie swiatla
    cala elektyka siedzen nawiewow klimy itp
    zegarowi zrobilem test 2 i smiga jak szalony,
    (nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale moja mata obecnosci osoby do aktywacji poduszki jest chyba na wykonczeniu bo czasem nie gasla kontrolka, ale to obejde aktywatorem czy cos pozniej)
    niema bledow poza swiatlami i klocki(ktore zreszta sa wymienione wiec gdzies czujnik nie styka na brudnej wtyczce)

    co bylo odlaczone wczesniej:
    mam radio dvd/cd wiec bmw wyjalem i odlaczylem caly panel pod nim bo mnie wkurzal ten na ktorym mozna wpisac code i przelacza na telefon,ale wpialem go w trakcie prob spowrotem tak na wszelki wypadek. telefon juz dziala i konsola telefonu tez itp OK

    bez niego auto tez smigalo wczesiej. telefon tez byl odlaczony i zmieniarka wczesniej, telefon podlaczylem spowrotem jest OK.
    -------------------------------------------------

    neistety nie wiem gdzie i kogo poprosic aby podpial jakies magiczne urzadzenie i sprawdzil co pieprznelo itp, mam tylko jeden kluczyk co jest juz kompletna tragedia i mialem zamiar zmowic kolejny z bmw ale zawsze jakies inne wydatki

    no i co myslisz? bo ja sie obawiam ze bez jakiegos konlretnego magika to juz sie nie obejdzie. (((((
    Ostatnio edytowane przez Izeestunt ; 10-05-2013 o 21:08

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Załóż z powrotem stary moduł komfortu.
    To on jest alarmem.
    Sprawdź bardzo dokładnie wiązkę w drzwiach pasażera!!!
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    26
    BMW
    E38 735 1996r
    Skąd
    Niemcy
    Aby otworzyć drzwi mechanicznie kluczykiem trzeba podnieść klamke włożyć kluczyk i przekręcić najpierw w prawo i potem w lewo. Na pewno działa też walcze z centralnym.

Podobne wątki

  1. [navi] Czy komus udalo sie ominac odwolanie do braku przystawki pomiarowej (MIB) w DIS?
    Przez peegmey w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 14:55
  2. [elektryka] Alarm włącza sie kiedy chce E38 740
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 14:50
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 10:03
  4. [ elektronika] Zamek centralny nie działa
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 23:14
  5. centralny zamek nie dziala z pilota
    Przez jaken83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2008, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •