Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zimno-ciepły nawiew?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź

    Zimno-ciepły nawiew?

    Szukałem podobnego tematu, ale ludzie mają odrobinę inny problem: zwykle wieje zimnym, kiedy chcą ciepłe. U mnie jest ostatnio zupełnie odwrotnie: wieje gorącym jak chcę zimne!
    Przykład: jest na dworze 25 stopni, w aucie parówa, ustawiam 19'C na panelu ale NIE włączam klimatyzacji. Początkowo wieje ciepłe, wiadomo, a po dłuższej jeździe zaczyna wiać chłodne powietrze - takie jakie powinno wiać bez włączonej klimatyzacji. Sęk w tym, że z przodu chłodne powietrze wieje tylko z kratek na poziomie twarzy (lewa, dwie środkowe i prawa), a z tyłu dwiema z tunelu środkowego. Z kratek na szybę, nogi z przodu i nogi z tyłu wieje... ciepłe! Jak ustawię dmuchanie tylko na nogi, tak, że całe powietrze powinno lecieć w dół, to czuć piekielny gorąc. Tak chyba nie powinno być?
    Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy problem zaczął się pojawiać bo do tej pory nie było takiej pogody żebym chciał mieć całkowity chłód, ale dodam że ostatnio grzebałem z wtyczkami pod fotelem pasażera i wcześniej odłączyłem akumulator na dobre 15 min. Czy coś się mogło od tego posypać?
    Dodam też, że panel od klimatronika mam włożony poliftowy, fabrycznie był stary z rolkami.
    Bawiłem się wczoraj chwilę INPą, ale nic nie udało mi się zmienić poza ustawieniem klap i mocy dmuchawy. Jakieś pomysły?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    53
    BMW
    E38 728
    Skąd
    WM
    Elektrozawory panie kolego

    Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    mam tak samo, elektrozawory

    swoja droga jakie powietrze leci jak sie ustawi 16 i klime? bo u mnie nie działa wentyl klimy i leci takie chłodnawe

    a tak w ogóle to nie wiem, głupota, jak np na dworze 10 stopni, pada i masz do wyboru albo piekarnik (bo mniej niz 16 sie nie da ) albo parowanie szyb


    nawet w głupim e36 dało sie ustawic powietrze jak na dworze
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 07-05-2013 o 22:30

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Jak ustawię na 16'C to jest tak samo, chłodne tylko z środkowych kratek, z dołu i z góry gorące. Coś szerzej o tych elektrozaworach? Gdzie są, jak je wymienić/naprawić?
    Czy jest szansa że przy włączonej klimatyzacji będzie inaczej? Na razie nie mogę jej włączyć bo nie zaprogramowałem nowego panelu od klimy jeszcze..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    nie wiem jak w 740 ale w dieslu 730 elektrozawory są po stronie silnika na ścianie grodziowej z lewej strony(strona kierowcy)a wyglądają tak część nr.1
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...dnych/vDN47303
    730

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Wychodzi na to, że u mnie jest to część nr 64118368462, zawór z dodatkową pompą. W sumie całość mógłbym wymienić, bo przy niskich obrotach mam słabe grzanie, więc dwie pieczenie na jednym ogniu. Alternatywą dla wymiany całości rozumiem że jest jakiś zestaw naprawczy elektrozaworów o którym gdzieś na forum była mowa, tak?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    tak zestaw jest na allegro ale teraz nie widzę, ktoś z forum to niby robi

    jak włączysz klimę to tak samo z przodu chłodne na górze i na dole bucha jak z pieca bo mam tak samo...też muszę to zrobic ale najpierw wentylator...

Podobne wątki

  1. Słabo zapala na zimno -- adaptacja/sonda lambda?
    Przez hatecraft w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 18:38
  2. Nawiewy ciepły i zmny
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2009, 06:29
  3. nawiew
    Przez tomeczek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •