Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kolektor dolotowy. Czy trzeba wymieniać uszczelki?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Kolektor dolotowy. Czy trzeba wymieniać uszczelki?

    Witam mam pytanie planuję u siebie w aucie wymianę odmy chcę to zrobić sam, ale niestety nie mam dostępu do kanału żeby opuścić silnik i z racji tego chcę zdemontować kolektor wymienić odmę i zamontować go z powrotem ale nie wiem czy przy takiej operacji jest konieczna wymiana uszczelek pod kolektorem? Chcę jeszcze wymienić świece i uszczelki pokrywy zaworów i tu też pytanie czy jeżeli świece są zalane olejem to czy gniazdo trzeba jakoś oczyścić jeśli tak to jak? I czy przy wymianie uszczelek pokrywy zaworów muszę uważać na coś konkretnego żeby nic nie narobić?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505 Zobacz posta
    Witam mam pytanie planuję u siebie w aucie wymianę odmy chcę to zrobić sam, ale niestety nie mam dostępu do kanału żeby opuścić silnik i z racji tego chcę zdemontować kolektor wymienić odmę i zamontować go z powrotem ale nie wiem czy przy takiej operacji jest konieczna wymiana uszczelek pod kolektorem? Chcę jeszcze wymienić świece i uszczelki pokrywy zaworów i tu też pytanie czy jeżeli świece są zalane olejem to czy gniazdo trzeba jakoś oczyścić jeśli tak to jak? I czy przy wymianie uszczelek pokrywy zaworów muszę uważać na coś konkretnego żeby nic nie narobić?
    tak trzeba (bardzo wskazane) wymienić uszczelki pod kolektorem, uszczelki odmy i przepustnicy, rurke aluminiowa pod kolektorem ze sprezyna i kawałkiem gumowym, bo wcześniej czy później wszystkie te elementy padają

    poza rurką alu reszta ma zamienniki

    btw żeby wymienić odme nie trzeba ściągać kolektora

    na youtube i forach zagranicznych i meeknet masz wiele ilustrowanych instrukcji krok po kroku jak to wszystko zrobić

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    tak trzeba (bardzo wskazane) wymienić uszczelki pod kolektorem, uszczelki odmy i przepustnicy, rurke aluminiowa pod kolektorem ze sprezyna i kawałkiem gumowym, bo wcześniej czy później wszystkie te elementy padają

    poza rurką alu reszta ma zamienniki

    btw żeby wymienić odme nie trzeba ściągać kolektora

    na youtube i forach zagranicznych i meeknet masz wiele ilustrowanych instrukcji krok po kroku jak to wszystko zrobić
    Wiem kolego źe nie trzeba ale jest łatwiej bo tak nie wiem czy dam rade. A masz może linka do jakiejś instrukcji.

  4. #4

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Dzięki myślę że tego mi brakowało powiedz mi jeszcze czy mogę przy tym coś zniszczyć? Nie mówię że jestem laikiem co nie wie jak trzymać klucz w ręku ale nie jestem też specem, a po drugie chcę się czegoś nauczyć i z naprawy przeprowadzonej samemu micha się cieszy cały weekend.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    tylko ostrożnie z tymi torxami od odmy bo lubią sie obrabiać

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Z tym prostrzym sposobem nie ma co zniszczyc, bo nie odkręca się torxów a tylko wymienia samą membranę ;)
    Jeśli chcesz wymienić całą odmę i ją wykręcić to w moim przypadku gdzie jest też lpg nie ma opcji zeby bez odkręcenia kolektora ssącego ją wydostać
    e38 m62TUb44 740i

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    Z tym prostrzym sposobem nie ma co zniszczyc, bo nie odkręca się torxów a tylko wymienia samą membranę ;)
    Jeśli chcesz wymienić całą odmę i ją wykręcić to w moim przypadku gdzie jest też lpg nie ma opcji zeby bez odkręcenia kolektora ssącego ją wydostać
    Ja niestety lpg nie mam ale akurat w tym przypadku to lepiej i skoro kupiłem całą odme i uszczelke to chcę wymienić całość. W sobotę będem z tym walczył może dam rade.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Hej,

    Jestem też na etapie robienia dolotu/odmy w swoim m60 ( w zasadzie mechanik ). Zastanawiają mnie 2 rzeczy:

    1. Nie ma separatora oleju. Czy jest coś innego na co powinienem zwrocić uwagę aby zamiast separatora było spradzone?

    2. Jest pod kolektorem rurka , chyba łączy się albo z separatorem albo z odmą, czy powinno sie ją ruszac przy okazji działań pod kolektorem ?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez NightSnail Zobacz posta
    Hej,

    Jestem też na etapie robienia dolotu/odmy w swoim m60 ( w zasadzie mechanik ). Zastanawiają mnie 2 rzeczy:

    1. Nie ma separatora oleju. Czy jest coś innego na co powinienem zwrocić uwagę aby zamiast separatora było spradzone?

    2. Jest pod kolektorem rurka , chyba łączy się albo z separatorem albo z odmą, czy powinno sie ją ruszac przy okazji działań pod kolektorem ?
    ad2 o ile dobrze kojarze łączy ona separator z odma, jest alu ze sprezyna z wierzchu ale kawałek jej jest z gumy, więc to potencjalny problem z lewym powietrzem (bo zapewne nigdy nie była wymieniana) a dostać się tam dosyć ciężko.... a kosztuje tylko stowke

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Czy wymieniać olej w skrzyni co 40 kkm?
    Przez Prosiak w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 10:52
  2. Wymieniać olej czy nie? Wielkie samochodowe oszustwo?
    Przez brunoz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 22:34
  3. Kolektor dolotowy i przepustnica m60
    Przez Kołtun w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2012, 00:14
  4. 740d odma, czy wymieniać?
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 05:42
  5. [ pozostale] kolektor dolotowy
    Przez PiK-MaN w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 16:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •