Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: czy akumulator moze byc powodem ciezkiego odpalania?

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL

    czy akumulator moze byc powodem ciezkiego odpalania?

    witam,panowie pytanie jest- czy akumulator moze byc powodem ciezkiego odpalania po nocy lub gdy auto dluzej postoi i motor ostygnie do zera? Od dluzszego czasu borykam sie z tym problemem,wymienilem pompe paliwa,filtr,swiece,cewke jedna,czujnik temp silnika.Bylem na komputerze i nic nie wyszlo,wszystko jest idealnie.Zaczalem sie zastanawiac nad aku lub stacyjka. Aku mam maly 60 Ah,po nocy wsiadam i krece i krece czasem zapali za 2 badz 3 razem na strzala a czasem krece z 5 min i akumulator pada.Dzis mi go zmierzyli i powiedzieli ze jest kaput mimo ze jezdzilem autem wiec powinien sie doladowac.Wiem ze jest napewno za maly do 3.0 V8 ale czy moze byc taki objaw ze auto kreci i kreci (dosyc szybko) a nie odpala? Moze nie dostaje tego kopa? Sam nie wiem prosze o jakies rady bo wyczerpaly mi sie pomysly.Dodam ze jak jest motor cieply odpala na dotyk.Mam sekwencje ale raczej wykluczam zeby to ona byla problemem.Auto jedzie ladnie i pracuje rowno. Doradzcie.Pozdrawiam

  2. #2
    Przez słaby aku potrafią się dziać różne rzeczy, a problemy z odpaleniem również. A jeszcze przy takim mikro aku :) Najlepiej to sprawdź na dobrym z odpwiednimi parametrami aku i będziesz wiedział.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Anatol to ostatnio przerabial ;)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Jeśli potrafisz kręcić rozrusznikiem nawet po 5 minut to sprawdził bym tez tuleje rozrusznika w przypatku ich nadmiernego wytarcia wirnik potrafi stawiać dość duzy opór co zatym idzie znacznie więcej pobiera prądu z akumulatora i powoduje mniejszą iskre na świecach.
    God, be the care ME ...

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    na samym poczatku tez zastanawialem sie nad rozrusznikiem ale z tropu zbil mnie kolega ktory mial problem z odpalaniem na cieplym motorze- wymienil rozrusznik i jak reka odjął. Wiec czemu na cieplym zapala na dotyk? Jesli to wina rozrusznika to na jakiej zasadzie by to bylo ze na zimno nie a na cieplo tak. A tak apropos- da sie sprawdzic jakos ten rozrusznik czy trzeba go wyjac i mierzyc jakos?

  6. #6
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Aku za mały ale stwiałbym na coś innego ! Jeśli kręci 5 minut (chwała dla AKU) to znaczy ża prąd MA, no chyba, że kręci powoli ? Załóż 90-95AH i Sprawdź ! :D

  7. #7
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Podmień akumulator od innego kolegi i zobacz jak się będzie zachowywał, uważam że masz zły akumulator ;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    bez wyjęcia nie sprawdzisz stanu tulejek,lecz zastanawia mnie jeszcze w twym przypadku opcja uszkodzonego czujnika temperatury silnika poprostu jeśli podaje błędne wskazania np.temperatura z czujnika jest podwyrzszona niz jej stan faktyczny to będziedawkowana zła mieszanka rozruchowa.
    God, be the care ME ...

  9. #9
    Cytat Zamieszczone przez polkas11
    ...zastanawia mnie jeszcze w twym przypadku opcja uszkodzonego czujnika temperatury silnika...
    Kolega pisze że wymieniał ten czujnik:) Ale oczywiście istnieje jakieś ryzyko że nowy też jest uszkodzony, choć to chyba mało prawdopodobne.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #10
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Jak wiadomo każdy akumulator ma swój prąd rozruchowy, jeżeli jest za mały to może występować ten problem, właśnie z odpaleniem. Przerabiałem to u siebie :D Sprawdź ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •