Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: czy akumulator moze byc powodem ciezkiego odpalania?

  1. #21
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    A może ci elektronika nawala mam na myśli immobilizer w kluczyku. Sprawdź tą iskrę! To powinien być pierwszy krok poszukiwań !!! Jak już odpali po dłuższym kreceniu to jak sie zachowuje ? Chodzi czy przebiera czy ładnie wchodzi na obroty i też czy zadymi i na jaki kolor ?

  2. #22
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    immobilizer raczej odpada bo wtedy by zapalal i po sekundzie by gasl. Co do czujnika to jest dobrany z katalogu lecz nie jest to oryginal ale z tych drozszych kupilem. Jak juz zapali to pracuje ladnie,nie dusi sie,nie kopci (chyba ze go dlugo mecze to jak zapali to pusci bialego dymka ale to efekt zalania),buta ma,pracuje rowno i na wszystkie baniaki. Ten rozrusznik nie daje mi spokoju,koles tez tak mial ale w mondeo i diesel- tez mu nie palil i podejrzen bylo sporo ze to pompa wtryskowa ze cos a skonczylo sie na wymianie rozrusznika i problem znikl. Takze pierwsze co to zobacze czy jest iskra a jak bedzie to zajme sie rozrusznikiem,wymienie te tuleje i szczotki a jak to nie pomoze to do zyda. Panowie zima idzie a to ma palic na dotyk przeciez.

  3. #23
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    wlasnie sie dowiedzialem ze e38 posiada jakis system-modul ktory uniemozliwia odpalenie auta gdy aku jest za slaby lub za maly (chodzi pewnie o moc rozruchowa) i wtedy sa objawy takie ze kreci dosc dlugo zaczym odpali. Wiecie cos na ten temat?

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    podmień ten akku albo podłacz rano kable porządne i odpal od innego auta, wyeliminujesz zdecydowanie akku, jeśli piszesz, że rozrusznik kręci szybko i nie ma jakichś dziwnych odgłosów i zmian obrotów podczas rozruchu to nie wiem... z tymi tulejami... :?

    PS na poczatku jak kupiłem e38 to trenowałem dość długo akku, kręciłem, kręciłem i kręciłem.... nie chciał odpalić... zabezpieczenie... ;) i nagle cisza... nic... kluczyk przekręcam i zupełnie nic... rozrusznik umarł... po jakichś 15 min bez problemu odpalił... myślę, że jest jakieś zabezpieczenie termiczne albo coś takiego... do dziś się to nie powtórzyło...

    sprawdz jeszcze raz działanie tego czujnika, który wymieniłeś... jak radzą koledzy

    pozdro

  5. #25
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    mowia ze to zabezpieczenie dotyczy silnika M60 a ile w tym prawdy to niewiem

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez paulo79
    wlasnie sie dowiedzialem ze e38 posiada jakis system-modul ktory uniemozliwia odpalenie auta gdy aku jest za slaby lub za maly (chodzi pewnie o moc rozruchowa) i wtedy sa objawy takie ze kreci dosc dlugo zaczym odpali. Wiecie cos na ten temat?
    Właśnie wczoraj miałem następujący przypadek:
    wchodze do auta, przekręcam kluczyk na ZAPŁON i słysze tylko miarowe cykanie- dość szybka częstotliwość- i miganie kontrolek. Nie wiedziałem co jest grane- czy padł akumulator, czy rozrusznik.
    Po odczekaniu ok 20min i ponownej próbie odpalenia silnik zakręcił może z 1/8 obrotu i znowu to "cykanie"- wtedy było jasne, że to akumulator.
    Auto to wprawdzie nie BMW tylko Mercedes Sprinter, ale w przypadku prądów w aucie nie robi to wielkiej różnicy.
    Po wymianie akumulatora- wszystko ok.

    Co do jakiegoś modułu w M60 w momencie rozruchu, to nie mam pojęcia na ten temat.

    Proponuje taką kolejność sprawdzania usterek:
    1. Akumulator
    2. Rozrusznik (elektromagnes ok?)
    3. Przekaźnik DME (tutaj link do tematu)- ten przekaźnik siedzi gdzieś za modułem immobilajzera i jego błędu nie wykaże odczytanie komputera. Trzeba zmierzyć napięcie na rozruszniku- jeśli będzie za małe- to będzie właśnie ten przekaźnik (tak przynajmniej wynika z podanego linka, w którym kolega znalazł przyczyne problemu w podobnych okolicznościach jak Twoje- również w M60)
    4. Immobilajzer? (mała uwaga- podobno jeśli wsiądzie sie do auta i zamknie od wewnątrz pilotem, to nawet oryginalnym kluczykiem nie można odpalić samochodu- jeszcze nie próbowałem :))
    5. Spróbuj dołożyć dodatkową mase na silnik- nic nie kosztuje a może pomoże
    6. Rozłożyć ręce i sie modlić :D

    Zakładam, że układ cewki- świece jest ok, skoro była robiona diagnoza.
    Pozostaje jeszcze do sprawdzenia dopływ paliwa (sprawdzenie ciśnienia).

    Więcej nic nie przychodzi mi do głowy. Moge tylko dodać, że właśnie przy słabowitym akumulatorze dzieją sie cuda z elektryką i elektoniką. Znam to z autopsji na przykładzie alarmu w e38 :D

    Pozdrowienia i powodzenia w bojach :papa:

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    LĄDEK-ZDRÓJ
    Uwaga dotycząca immobilizera ze po wejsciu do auta i zamknięciu drzwi pilotem niemozna go odpalić jest BŁĘDNa. Otoz po zaryglowaniu drzwi pilotem i prubie przekręcenia stacyjki, to gdy przekręcimy stacyjke w pozycje "2" drzwi się automatycznie same odblokowywuja.Jesli chodzi o układ cewki to akurat te modele silnika mają 8cylindrów i 8 cewek zapłonowych.
    God, be the care ME ...

  8. #28
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    koledzy aku nowy 100Ah 900A jak krece to mozna na rozruszniku jechac a locha nie pali na zimnym. Niewiem moze jutro jej sie polepszy bo dzis po zalozeniu nowego aku miala problem z odpaleniem tzn zapalila odrazu ale zgasla po chwili i pozniej byl problem. Jak juz zapalila po kilku kreceniach to kopcila bialym dymkiem ale wydaje mi sie ze to efekt zalania bo nigdy jej sie to nie zdazylo. Sprawdzilem jeszcze iskre dzis na zimnym motorze i jest elegancka. Jazde na maxa z tym egzemplarzem mam. Co nastepnie? Rozrusznik? Jeszcze pare dni i wszystko bede mial nowe hehe

  9. #29
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Jeśli iskra jest przez cały czas to postawiłbym na układ paliwowy ! Filtr, przewody, wtryski albo sterowanie nimi ! Podjedź jeszcze do jakiegoś elektryka ale nie takiego "ryjka podwórkowego" tylko takiego co ma pojęcie o elektryce w BMW ! Powodzenia

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez paulo79
    mowia ze to zabezpieczenie dotyczy silnika M60 a ile w tym prawdy to niewiem
    nislyszalem o tym, a odpala mi auto super nawe z aku 36AH, specjalnie sprawdzilem czy to moze byc prawda, auto oczywiscie zimne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •