Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: zablokowane tylne koła

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin

    zablokowane tylne koła

    Witam.

    Co może być przyczyną zablokowanych tylnych kół.
    Stało się to przy hamowaniu przy niskiej prędkości.Nagle koła tylne staneły z piskiem.
    Auto teraz może przejechać do przodu ok 1,5 m i do tyłu tą samą odległość.Po czym koła zostają zablokowane.

    Skrzynia zaczęła wyć.Kupiłem używkę i chcę ją niebawem zamontować,ale auto stoi jak wryte i nie mam jak nim wjechać na kanał.

    Po podlewarowaniu auta,nie da się ruszyć kołem ani w lewo ani w prawo -skrzynia w pozycji N.

    Ja zakładam 2 opcje,skrzynia zdechła i blokuje koła , lub padł dyfer i zabił już ledwo dyszącą skrzynie.
    Dodam że dyfer nie wył ani nie wydawał dziwnych dźwięków , skrzynia owszem :D
    Jeśli mieliście już taki przypadek to chętnie wysłucham pomysłów, bo nie wiem czy szukać już pomału dyfra.

    Auto to 740 automat bez tiptronica.

    I tu jeszcze pytanko ,czy da sie jakoś uwolnić koła od skrzyni bez odkręcania różnych podzespołów ?
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 05-05-2013 o 11:12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Odkręć wał od skrzyni i będziesz miał odpowiedź. Jeśli to ona stoi, to przepchniesz już auto. Jak dyfer, to już gorzej.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Z wałem na ulicy nie jest łatwo,osłona termiczna wydechu ciągnie się przez całą długość i jest przyłapana od przodu albo łapą na wieszaki wydechu,albo jakąś łapą skrzyni.
    Raczej pozostaje mi wyjęcie półosi i wepchnięcie na kanał ,żeby odkręcić wał...
    Chyba że macie jakiś patent żeby szybko odkręcić wał od dyfra ,a może da się to zrobić bez ściągania osłony?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Mniej roboty z osłonami i z wałem, niż z wyjmowaniem półosi. Tym bardziej, że jak stoi dyfer, to obie musiałbyś wyjąć. Z drugiej strony, jak stoi dyfer, to odkręcenie wału i tak nic nie da...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Dokładnie,nie wiesz może czy jak odkręcę ją od samego dyfra to uda mi się ją wystarczająco odsunąć na przegubach ,żeby się "uwolniła'?

    Bo wyjęcie jej z piasty raczej nie wchodzi w grę.

    Jak odkręcę jedną półoś i auta nadal nie bedzie dało się holować ,to będzie oznaczało że mam uszkodzony dyfer.Dzięki temu powinienem się dowiedzieć 2 rzeczy na raz.
    Bo wydaje mi się że jak odkręcę jedną,to zwolniona flansza przy dyfrze będzie się obracała w przeciwnym kierunku niż koło które będzie nadal spięte(przynajmniej tak to sobie wymyśliłem).To potwierdzi sprawność mechanizmu róznicowego.
    Bo 740 nie miały szpery ?
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 05-05-2013 o 17:01

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez cinekpl Zobacz posta
    Bo wydaje mi się że jak odkręcę jedną,to zwolniona flansza przy dyfrze będzie się obracała w przeciwnym kierunku niż koło które będzie nadal spięte(przynajmniej tak to sobie wymyśliłem)
    Tak, ale pod warunkiem, ze mechanizm różnicowy się obraca, a jeśli stanął...



    Cytat Zamieszczone przez cinekpl Zobacz posta
    Dokładnie,nie wiesz może czy jak odkręcę ją od samego dyfra to uda mi się ją wystarczająco odsunąć na przegubach ,żeby się "uwolniła'?
    Tu może się ktoś mądrzejszy odezwie, bo wyjmowałem kiedyś dyfer w E32, ale w E38 jeszcze nie. Szpera chyba standardowo też nie występowała.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    Udało mi się rozwiązać problem z holowaniem ,wiec napiszę dla potomnych.
    Wykręciłem półoś od strony dyfra,trzymało ją 6 śrub na klucz nasadkowy E12.
    Półoś wysuwa się bez problemów na przegubach z dyfra i to spokojnie wystarczy.
    Jedynie trzeba kilka przedłużek i wyżej wymieniony klucz nasadkowy,oraz mocną grzechotkę.Wtedy po odkręceniu koła można walczyć ze śrubami półosi.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Rozumiem, że dyfer masz ok, a skrzynia się zablokowała ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    123
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    No wstępnie na to wychodzi.
    Mechanizm różnicowy chyba działa.Bo auto da się holować bez jednej półosi (nawet w poz. "P" ),co za tym idzie winna jest skrzynia.

    -----------------------------------EDIT ---------------------------------------------------------------------

    Doszły nowe koszty,uszkodzony był też dyfer, i to on był przyczyną awarii skrzyni,choć co dziwne po odpięciu jednej półosi auto dało się holować.
    Ostatnio edytowane przez cinekpl ; 17-05-2013 o 18:13

Podobne wątki

  1. Zablokowane drzwi
    Przez maciek86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 19:48
  2. [karoseria] Zablokowane drzwi pasażera przód
    Przez chemik333 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 19:03
  3. Zablokowane drzwi
    Przez tgracing w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 13:21
  4. [mechanika] Tylne koła
    Przez zimek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 23:39
  5. Zablokowane tylne drzwi
    Przez duro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 19:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •