Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Poszukiwania V12 - smutne ale prawdziwe.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie

    Poszukiwania V12 - smutne ale prawdziwe.

    W sumie napisałem to bo po dzień dzisiejszy jestem wkurzony. Czemu? Ano temu, że... palcem pokazywał nie będę bo to nieładnie, ale powiem tak: jeśli szukacie dobrego auta, to podzielcie sobie te śliczne opisy przez dziesięć, albo przez 50!. Mało tego - nie opisy z allegro, tylko opisy z 7er.

    Jestem posiadaczem E38 730iA - auto (poza drobnymi "kwiatkami" blacharskimi dopieszczone na maxa), szczerze mówiąc stałem przed dylematem - zrobić to i jeździć dalej, albo wymienić na 5.4. Kolega który szuka też E38 bez chwili zawahania chciał ode mnie kupić auto... no i tym sposobem zacząłem szukać V12.

    To co zobaczyłem... wołało o pomstę do nieba - wspawana dupa, przegrzewające się silniki (podobno 105 stopni to normalne), żarówki zamiast rezystorów klimatyzacji, wnętrza zniszczone jak gdyby stado labradorów przez nie przebiegło. No ogólnie obraz nędzy i rozpaczy. Jasne - nie każdy, nie wszyscy. Ale jadąc sobie 400 km w jedną stronę i oglądając "niski poziom oleju" "skrzynia" "trakcja" i kilka innych, oglądając wskazania KTS-a (np. uszkodzone zawory skrzyni), oglądając wskazania miernika lakieru (rekordzista miał 700!!! standard to 85-95, przy słupkach mniej - około 65-75) człowiekowi nóż w kieszeni się otwiera.

    W efekcie doszedłem do wniosku, że powinienem krzyknąć za swoje auto 3x tyle za ile je sprzedałem bo co prawda 19 lat na karku ma, ale przy tym co widziałem to jest po prostu perełka (nowe sprzęgło, automat po kapitalnym remoncie - tarcze, zawory - wszystko, silnik igiełka, po wymianie uszczelek, uszczelniacz itp., zawieszenie całkowicie nowe, oryginalne felgi, części wyposażenie, wszystko sprawne). Zacząłem sobie pluć w brodę, że sprzedałem auto. Pomimo tego, że chorowałem na to V12... to moje V8 M60B30 po 2 latach dłubania przy aucie mogę śmiało nazwać igłą.

    Ludzie... zdobądźcie się na odrobinę szczerości, już nie chodzi o jeżdżenie i szukanie... tylko o niepotrzebną stratę czasu. Jeśli ktoś chce prawie 20 tys pln za jeżdżącą ruinę i nazywa to stanem idealnym, to chyba wypadałoby się trzasnąć ch*jem w czoło tak delikatnie mówiąc.


    W efekcie znalazłem auto. Za 2x tyle ile planowałem - ale... do wymiany jest aż wąż chłodnicy i podstawka pod kubki z kawą. Poza tym igiełka.


    Reasumując... pewnie niejedna osoba weźmie to sobie do serca (i słusznie) i znielubi mnie... ale do tych którzy piszą te śliczne ogłoszenia licząc na ludzką naiwność (a na e36, e39 i e38 zęby zjadłem) - po prostu wstyd, że tacy ludzie są na tym forum. Jeśli nie wiecie co to zadbane auto, tolerujecie druciarstwo i jakieś półśrodki - to przesiądźcie się w astrę F. Jak chcecie zobaczyć ładnie utrzymane E38, to zapraszam... koledze reanimowałem 728, sobie 730... obecnie dopieszczam 750.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Kolego a co chcesz od tych 105 'C?? Ogólnie nie wiem do czego się tu odnosisz ?? Ktoś z forum chciał Ci wcisnąć 'ulepa' czy jak??

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    co chcę od tych 105*? Ano to, że od 90 do 105 temperatura urosła bardzo szybko i rosła dalej... wyłączyłem auto żeby nie walnęła uszczelka pod którąś głowicą bo rosło dalej... a delikatnie mówiąc usłyszałem, że to przecież żadna wada - dodając do tego fakt, że wiatrak klimy działał nieprawidłowo, to prawdopodobieństwo przegrzania silnika i padnięcia motoru blisko 100%, uszczelki pod pokrywami zaworów już były zarzygane olejem, temperatura na zewnątrz około 10* - prawidłowo chodzący układ załączyłby wiatrak klimy i szybko to schłodził, tu rosło dalej

    tak to było auto z forum 7er

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    nie kumam problemu bo moim zdaniem w Polsce to już "tradycja" pisanie o stanie igła i zawsze trzeba brać na to poprawkę. Kupująć któreś auto z kolei też wychodziłem z siebie, ale to jest wpisane ryzyko szczególnie w naszym kraju i nie ma tu nic do rzeczy czy to handlarz, osoba prywatna czy z 7er. Każdy chce sprzedać auto i tyle a czy ty je kupisz to juz Twoja sprawa. Jak nie pasuje jedziesz i szukasz aż znajdziesz igłę w Twoim mniemaniu. Stan igła to subiektywna ocena

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez PaweliGosia Zobacz posta
    w Polsce to już "tradycja" pisanie o stanie igła i zawsze trzeba brać na to poprawkę
    Wiesz... może jestem głupi, może naiwny, ale jeśli rozmawiam z kimś i potwierdza mi to i proszę bez ściemy, żeby nie jechać na darmo... proszę żeby powiedział co jest do zrobienia bo wolę to zrobić żeby uniknąć poważniejszej awarii i zastaję taki a nie inny stan rzeczy, to krew człowieka zalewa.

    Owszem liczyłem się z tym, ale łudziłem się, że być może jeszcze tutaj wśród fanów marki zastanę coś lepszego. No łudziłem się ;) Już mi przeszło ;p

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    To że ktoś jest fanem marki niestety nie uczyni z niego osoby szczerej - każdy chce sprzedać i mniej lub bardziej widoczne cechy stara sie ukryć

    Z jednej strony rozumiem rozgoryczenie autora ( bo koszty ,czas i nerwy) a z drugiej ja nie pojechał bym po auto dalej niz 200 km od domu - właśnie dlatego że też to przerobiłem na własnym karku i nie ważne czy to auto forumowe czy nie.

    Nie ma co bić piany bo takie sytuacje ma i bedzie miał każdy kto szuka auta dla siebie i nic na to nie poradzimy - tak jest i to nie tylko w PL ale i w DE i w USA i na całym świecie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    każdy chce sprzedać i mniej lub bardziej widoczne cechy stara sie ukryć
    Nie ;) uparcie będę twierdził, że nie - mało tego sprzedając auto powiedziałem co jest do zrobienia (rdza) i co jest do zrobienia a nie da się teraz zrobić bo chodzi ok (alarm świruje przy temperaturze poniżej -15 z bliżej nieokreślonych przyczyn), dorzuciłem to czego założyć nie zdążyłem - nowe oryginalne osłony foteli przednich i nową uszczelkę drzwi (oryginały bmw), dorzuciłem do auta wszystkie faktury i pełną historię serwisową + naprawy których dokonywałem sam - auto kupił kolega, jest bardzo zadowolony i przynajmniej wiem, że nie będzie do mnie miał żadnych pretensji ani żali bo wie o aucie wszystko to co ja wiem. Wie na co ma zwrócić uwagę bo jest "świeżo po naprawie" i wie że jest na to gwarancja, wie kto i gdzie to naprawiał. Wie też komu dać w ryja i kto ma jeszcze poprawić uszczelkę przedniej szyby bo wstawił tylną na przednią (oryginalną nową uszczelkę i oryginalne nowe podszybie (już założone bo stare połamli) z zapinkami ma w komplecie z autem).

    Czemu? Bo wiem, że też dużo jeździ i że sprawne auto jest dla niego bardzo istotne a za to mogę poręczyć z czystym sumieniem i wiem, że nikt nie nazwie mnie potem ch*jem złamanym bo sprzedałem mu trupa.

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Nikt nigdy nie da gwarancji, a jak da to pewność, że nic nie wyjdzie będzie tyle co żadna. Nawet igła może na drugi dzień przestać domagać i wysiłki utrzymania nie do końca mogą powodować spokój ducha. A jeśli już o duchu mowa to pewni możemy być na tym świecie wiadomo czego :) Oczywiście nie ma co olewać sprawy i zapuszczać auta, aby potem odpicować przed sprzedażą. Życie uczy, że nawet kupując w salonie żaden dealer nie da sobie za konkretne auto uciąć ręki, bo byłoby teraz na rynku sporo dealerów bez rąk :)

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    Nie ;) uparcie będę twierdził, że nie - mało tego sprzedając auto powiedziałem co jest do zrobienia (rdza) i co jest do zrobienia a nie da się teraz zrobić bo chodzi ok (alarm świruje przy temperaturze poniżej -15 z bliżej nieokreślonych przyczyn), dorzuciłem to czego założyć nie zdążyłem - nowe oryginalne osłony foteli przednich i nową uszczelkę drzwi (oryginały bmw), dorzuciłem do auta wszystkie faktury i pełną historię serwisową + naprawy których dokonywałem sam - auto kupił kolega, jest bardzo zadowolony i przynajmniej wiem, że nie będzie do mnie miał żadnych pretensji ani żali bo wie o aucie wszystko to co ja wiem. Wie na co ma zwrócić uwagę bo jest "świeżo po naprawie" i wie że jest na to gwarancja, wie kto i gdzie to naprawiał. Wie też komu dać w ryja i kto ma jeszcze poprawić uszczelkę przedniej szyby bo wstawił tylną na przednią (oryginalną nową uszczelkę i oryginalne nowe podszybie (już założone bo stare połamli) z zapinkami ma w komplecie z autem).

    Czemu? Bo wiem, że też dużo jeździ i że sprawne auto jest dla niego bardzo istotne a za to mogę poręczyć z czystym sumieniem i wiem, że nikt nie nazwie mnie potem ch*jem złamanym bo sprzedałem mu trupa.

    Chłopie???? na jakim Ty świecie żyjesz??

    Że Ty jesteś uczciwy nie znaczy i nie obliguje jak widać innych do tego samego - prosze nie usiłuj na siłe idealizować świata - to utopia

    że ktoś ci powiedział że ma auto super pojechałeś i okazało się że wg ciebie tak nie jest to będziesz teraz wylewał tu żale??

    Dla mnie paranoja
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez darkman Zobacz posta
    Bo wiem, że też dużo jeździ i że sprawne auto jest dla niego bardzo istotne a za to mogę poręczyć z czystym sumieniem i wiem, że nikt nie nazwie mnie potem ch*jem złamanym bo sprzedałem mu trupa.
    Ludzie po zakupie, albo robią tak jak mówisz, czyli nazywają sprzedającego "złamasem", że w takiej wysokiej cenie taki żenujący stan kupili, albo mówią "frajer", bo sprzedał im igłę tak tanio :D

    Wnioski wynikają same ;)

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 760i - magia V12, ale dlaczego padają?
    Przez Zodiac w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:14
  2. [E32] Prawdziwe 735i Aplina?
    Przez jonash w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 22:01
  3. [OT] Smutne ale prawdziwe
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •