Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: 740i 1998 Wyciek Borygo

  1. #11
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Fotka wszystko wyjaśni... :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Zdjalem pokrywe silnika i jeszcze raz sprawdzilem przewody co ida do nagrzewnicy i do pompki wody.

    Okazalo sie ze dolna rurka powrotna z nagrzewnicy na opasce byla luzna. Po dokreceniu opaski i zagarzaniu auta do 110C polozylem sie pod auto i obserwowalem przez 30 minut czy nadal cieknie. Nic nie zauwazylem zatem wydaje mi sie ze sprawa zalatwiona. Gdy auto ostygnie to wrzuce na N i stocze sie do tylu i sprawdze czy nie ma plamy.

    Jesli to nie zalatwilo problemu to bede musial jednak do mechanika zaprowadzic zeby mi posprawdzal sam.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    Zdjalem pokrywe silnika i jeszcze raz sprawdzilem przewody co ida do nagrzewnicy i do pompki wody.
    jeśli to nie pomoże... to obawiam się, że walnęło u Ciebie to z czym i ja się pałowałem bardzo długo zanim wyczaiłem co to i skąd:

    http://realoem.com/bmw/showparts.do?...46&hg=11&fg=35

    wymieniłem kolektor wodny z tymi rurami co idą koło silnika (są aluminiowe, utleniają się) przy okazji wymieniłem wszystkie oringi i czujniki bo były w średnim stanie... i jak ręką odjął - ciśnienie w układzie, temperatura (test 07) i wszystko inne w normie

    niestety, żeby się normalnie do tego kur*** dobrać... trzeba wyjąć motor :/

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Nadal cieknie. Ale tylko wtedy gdy auto stygnie. Jak silnik zimny to nie cieknie. Gdy silnik chodzi tez nie.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    Nadal cieknie. Ale tylko wtedy gdy auto stygnie. Jak silnik zimny to nie cieknie. Gdy silnik chodzi tez nie.
    objawy identyczne jak u mnie... ale u mnie jak w końcu pociekłooooooooo ;> to do domu miałem 2 km... a wlałem po drodze chyba ze 20 litrów płynu żeby nie uszkodzić motoru ;) wymieniłem kolektor wodny razem z rurkami i uszczelkami i jak ręką odjął przeszło kapanie

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    Nadal cieknie. Ale tylko wtedy gdy auto stygnie. Jak silnik zimny to nie cieknie. Gdy silnik chodzi tez nie.
    jak masz v8 to jest jeszcze taka miska pomiędzy V-kami pod dolotem która też czasem podcieka trochę

    wpisz numer tej części w google to znajdziesz parę instrukcji ze zdjęciami gdzie podcieka jak wymienić itp. miska w wsi kosztuje 200zl i różni się dętej co masz tylko fabryczna nową uszczelka silikonowa - ja zrobiłem na wszelki wypadek przy robieniu uszczelk dolotu bo i tak był zdjęty.
    Są takie dziorki z jednej strony silnika ze z tej miski w razie czego wylewa się to z tyłu silnika.

    Zbiorniczek wyrownawczy potrafi też perfidnie podcieka nie dając objawów u wydając się szczelnym

    pompa wody też może być - jak już kapie to daleko nie dojedziesz

    gaz i okolice reduktora

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    No z taka miska to w Omedze V6 walczylem w Polsce gdy na pogrzeb trzeba bylo jechac a gaz w podloge. Przez niemcownie noga z gazu nie schodzila ponizej 190kmh non stop az do Swiecka. Dojechalismy pomagajac sobie wzajemnie z wyprzedzaniem z A6 2.8 do rondka i potem A2 i tak do stacji benzynowej na 2 bramce nagle Omesia poprosila o wode a gdy na cmentarz zajechalem 2 godziny pozniej to w silniku ta przykrywka miski eksplodowala wywalajac caly plyn z silnika gdy ja wylaczylem silnik pod cmentarzem. Ale byly jajca. Poczulem sie przez chwile jak bym byl w Blues Brothers.


    Pompa wody ok.

    Zbiorniczek wyrownawczy wyglada ok.

    Wyciek ma tylko miejsce z tylu silnika.

    Czyli trzeba bebechy z gory sciagnac i bedzie widac czy to cieknie z pod miski tej V lub z pod kolektora wodnego tak?

    Kolektor wodny a miska pomiedzy V to nie to samo?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    No z taka miska to w Omedze V6 walczylem w Polsce gdy na pogrzeb trzeba bylo jechac a gaz w podloge. Przez niemcownie noga z gazu nie schodzila ponizej 190kmh non stop az do Swiecka. Dojechalismy pomagajac sobie wzajemnie z wyprzedzaniem z A6 2.8 do rondka i potem A2 i tak do stacji benzynowej na 2 bramce nagle Omesia poprosila o wode a gdy na cmentarz zajechalem 2 godziny pozniej to w silniku ta przykrywka miski eksplodowala wywalajac caly plyn z silnika gdy ja wylaczylem silnik pod cmentarzem. Ale byly jajca. Poczulem sie przez chwile jak bym byl w Blues Brothers.


    Pompa wody ok.

    Zbiorniczek wyrownawczy wyglada ok.

    Wyciek ma tylko miejsce z tylu silnika.

    Czyli trzeba bebechy z gory sciagnac i bedzie widac czy to cieknie z pod miski tej V lub z pod kolektora wodnego tak?

    Kolektor wodny a miska pomiedzy V to nie to samo?
    kolektor wodny to ta rura z tylu przykrecana do silnika od której odchodzą wszystkie węże

    miska to miska :P jak masz dostęp do endoskopu to może zajrzysz tam jakoś z gory od przodu

    jak z miski cienkie to przez takie 2 małe dziorki z tylu silnika ale moŻe być ciężko wypatrzyć

    tak czy siak jeżeli to nie elektrozawory i węże lub ich obejmy (też popularne wycieki) to trochę roboty cię czeka

    by zdjąć miche i tak musisz najpierw zdjąć dolot i magistrale wodną, imo warto zrobić już wszystko na raz, żeby mieć spokój na wiele lat z różnymi problemami:

    1. robisz dolot
    nowe: uszczelki pod kolektorem dolotowym (firmy ajusa) + rurka aluminiowa z częścią gumowa i sprezyna (org), oringi rurki plastikowej w dolocie (org), uszczelki odmy i przepustnicy (np reinz), odma(org)

    2. magistrala wodna
    nowe uszczelki (org) i węże gumowe z tylu(org), z obu stron nowe oringi rurek co idą od pompy wody(org)

    3. miska : nowa lub stara na nowy silikon, ja brałem nową z nową uszczelka bo kosztuje 200 a ciężko się tam dostać (trzeba zdjąć wszystko powyższe) więc ewentualna wymiana za jakiś czas kosztowna i upierdliwa

    PS. zamiast magistrali można zdjąć pompę wody ale po co skoro można zamiast tego zrobić magistrale, pompę wody i tak się robi raz na parę lat ;-)

    koszt części poniżej 1000zl a rozwiązuje wiele potencjalnie ciężkich do zdiagnozowania i upierdliwych problemów a do tego wszystko to jest w jednym miejscu i już więcej tego wszystkiego nie będzie trzeba rozkręcac, a auto się odwdzieczy ;-)

    ps. mój zbiorniczek też był ok a jednak popuszczal, wymienia się też zawsze korek, sprawdź też połączenie kabli z termostatem, styki lubią sniedziec i układ pracuje na 113-115 stopni wtedy zamiast 85-110 (temperatura z testera nie z deski bo tam stoi w połowie pomiędzy 75-120? stopni)

    korek wymień (org 65zl) i termostat sprawdź (testerem) tak czy siak bo oba mogą być powodem podwyższonego ciśnienia w układzie powodującego inne problemy
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 06-05-2013 o 08:30

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    Nadal cieknie. Ale tylko wtedy gdy auto stygnie. Jak silnik zimny to nie cieknie. Gdy silnik chodzi tez nie.
    To logiczne, że cieknie jak silnik gorący. Tuż po zgaszeniu silnika w układzie przez chwilę rośnie temperatura, a ciśnienie wynosi ok. 2 atmosfery. W zimnym silniku nie ma ciśnienia, a w pracującym jest ono niewiele wyższe, niż atmosferyczne, więc wyciek może być niezauważalny.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    A no to fajnie. To juz wiem za co sie brac. Dzieki. Styki na termosie wyczyszcze najpierw. Potem reszta.

    Pokrywy zaworow ciekna olejem to od razu zrobie i to.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 06-05-2013 o 13:49
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Podobne wątki

  1. [elektryka] 1998 740i Zarowki Osram w5w led 4000k postojowki. czy ktos noze doradzic?
    Przez mcdziubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 19:27
  2. [pozostale] 740i V8 1998. Pojedynczy Huk Stuk, odpowietrzenie baku
    Przez mcdziubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 16:16
  3. [E38] 740i V8 1998. Dziubek z Windsor.
    Przez mcdziubek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 20:29
  4. problem ze zmieniarką w e38 1998
    Przez kociubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 23:29
  5. Woda zamiast BORYGO
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 05:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •