Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [M30B30] Przepływomierz przerobienie ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa

    [M30B30] Przepływomierz przerobienie ?

    Witam. Od 4-6 miesięcy szukam przepływomierza klapkowego. Ważne aby obudowa była cała ale niestety już nie jeden kupiłem na allegro który wcale nie jeździł na LPG tylko widać sylikon i ślady po wystrzale... Masakra Elektronika może być walnięta bo to idzie przełożyć z mojego lub naprawić mam speca w Warszawie ( Mokotów ) który zajmuje się właśnie taką elektroniką. Ale może ktoś z was przerabiał przepływomierz z klapkowego na tzw " gorący trud " ? Widziałem już taką przeróbkę w E30 M30B35 podobno śmiga elegancko. Problem pojawia się bo nie mogę znaleźć nigdzie schematu jak przerobić przewody aby pasował wtyczka bo w tym na gorący trud jest okrągła wtyczka a u nas płaska. I oprócz przerobienia wtyczki by było trzeba coś jeszcze przerabiać ? W E30 wyglądało jak by to było seryjnie zrobione. jeden przewód wszystko ładnie za izolowane. I tak zastanawiam czy jest sens się bawić ? Ktoś z was to przerabiał ? Tak samo ten spec zaproponował, abym zmierzył średnice wlotu i wylotu powietrza i kupił czy od opla czy od innego samochodu przepływomierz a on elektronicznie to zrobi. Tylko mają się zgadzać wymiary. Jak to będzie widział komputer w samochodzie ? Nowy przepływomierz do M30B30 ok 2500 nie zależnie czy BMW Auto Fus czy inny sklep z częściami.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Raczej na tzw “DAREMNY TRUD”
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    No ale ktoś to przerabiał wie jak to się robi ? Czy temat nie znany ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Temat był na forum poruszany. Były podane linki do elektrody gdzie to było bardzo dokładnie opisane włącznie ze schematami.
    Szukaj aż znajdziesz. Na pewno było.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Akurat ja miałem na uwadze inny temat ale dla chcącego nic trudnego.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    może chodzi o ten link http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1015618.html mój limit na guglach już się na dzisiaj skończył :P

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    282
    BMW
    e32 diesel
    Skąd
    biłgoraj
    przepływomierz do m30 jest trudny ale do kupienia. pytanie tylko dlaczego padła ci przepływka? na 99% to wina gazu ze śrubką i kiepskich prądów. Tak więc najlepiej kupić ori przepływkę i zamontować sekwęcję. Jak coś to mam jeszcze kilka sztuk ale cena lekko szokuje! Wiadomość na PW.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez laki7 Zobacz posta
    przepływomierz do m30 jest trudny ale do kupienia. pytanie tylko dlaczego padła ci przepływka? na 99% to wina gazu ze śrubką i kiepskich prądów. Tak więc najlepiej kupić ori przepływkę i zamontować sekwęcję. Jak coś to mam jeszcze kilka sztuk ale cena lekko szokuje! Wiadomość na PW.

    Jest bardzo trudna do kupienia. Szybko znikają. Dlaczego mi padła prosta odp LPG. Jak kupiłem facet mówi że jest blos i on nie strzela byłem u gazowników blos jest dobry on nie strzela taaa.. nie strzela jak strzeliło to maskę mam do robienia nie mówiąc już o jej ustawieniu... potem miała humor że strzeliła jeszcze z dwa razy i cicho ale od pierwszego strzału minęło jakieś dwa trzy tygodnie i została założona sekwencja stag. Widziałem tematy na elektrodzie ale tam facet miał jakąś płytkę własnej roboty i to mnie zdziwiło bo jak widziałem w E30 to nic tam nie było wyglądało jak by było oryginalne...

Podobne wątki

  1. Przerobienie tylnej kanpay na elektryczna
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 17:31
  2. PRZEPŁYWOMIERZ
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •