Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Jak się zachowuje zakodowane radio?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań

    Jak się zachowuje zakodowane radio?

    Cześć
    Mam problem. Zostawiłem samochód "na przezimowanie" z wypiętym akumulatorem. Po wsadzeniu akumulatora mam problem: radio nie ma dźwięku, podobnie CD. Mogę zmieniać/wyszukiwać stacje, mogę obsługiwać zmieniarkę, nie mogę operować głośnością (pokrętło i kierownica). Głośniki sprawne - telefon działa.

    "Znajomy mechanik" sugeruje, że radio mi się zakodowało i muszę wbić PIN żeby odzyskało sprawność. Moje pytanie: czy zakodowane radio można obsługiwać? Jeżeli nie i diagnoza jest błędna to gdzie szukać przyczyn braku dźwięku? Przed zimą było trochę majstrowania przy lampach z tyłu, więc samo długotrwałe odpięcie od akumulatora nie musi być jedyną przyczyną usterki.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Nie ma czegos jak zakodowane radio. Mozliwe, ze padl Ci modul radia albo cos sie wypielo przy majstrowaniu przy lampach.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Mechanicy, gdy nie mogą sobie poradzić z awarią, a żeby jakoś uzasadnić cenę usługi, często wymyślają takie pseudomądre kwiatki.
    Zdejmij lewy tylny boczek i sprawdź podpięcia wtyczek. Najlepiej wypnij i powtórnie wepnij. Tak, jak kolega pisał, albo mechanik grzebiąc wypiął coś, albo jakiś styk zaśniedział. Mało prawdopodobne, żeby coś się zepsuło nie podłączone do prądu, więc to pewnie błahostka.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Czy macie jakiś naprawdę łopatologiczny schemat demontażu lewej strony? Umiem otworzyć klapkę od zmieniarki, zdziwić się "łooo ile tego" i bezradnie zamknąć klapkę z powrotem. Nie wiem czy lewą stronę (tą za zmieniarką i GPS) należy po prostu szarpnąć, czy może demontuje się to w jakiś mądry sposób?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Odkrec dwa czarne kolki, wyjmij czytnik i ramke i boczek zejdzie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    A żeby wyjąć czytnik, włóż w otwory druty (ja używam szprych rowerowych), żeby odblokować zatrzaski.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Wybebeszyłem dzisiaj całą lewą stronę. Pobieżna diagnoza - wzmacniaczowi się umarło. Diagnoza oparta na tym, że po zadaniu napięcia nie kręci wentylatorkiem a po wyjęciu go cały zestaw zachowuje się tak samo jak z zamontowanym.

    Teraz pytanie co dalej: jak sprawdzić że faktycznie walnięty? Jak walnięty to czy naprawiać czy wziąć drugi z allegro (od 200 do 400 pln).

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Masz duzy czarny z DSP czy maly szary? Wiatrak zdaje sie zalacza sie przy wyzszej temperaturze. Masz w bagazniku modul radia za dywanikiem po lewej? Czy MIDa z kaseciakiem?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    46
    BMW
    740iA
    Skąd
    Poznań
    Mam duży czarny wzmacniacz z DSP, radio kaseciak (małe TV 4:3 plus slot na kasetę). Nie wiem czy mam jakiś dodatkowy moduł radiowy w bagażniku. Mogę sprawdzić, tylko muszę wiedzieć czego szukać. Znalazłem telefon navi (czytnik i moduł), tv, zmieniarkę i wzmacniacz.

    Z tematem muszę się uwinąć w ciągu tego tygodnia, w przyszły wtorek mam długi wyjazd służbowy. 7 godzin w samochodzie w ciszy może źle się odbić na psychice mojej i pasażerów ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    442
    BMW
    E38 728iA, E38 740iA
    Skąd
    Manchester
    Tu masz zdjecie modulu, pierwsze jakie mi w google wpadlo http://www.ebay.com/itm/BMW-E38-740I...-/390345197103. Znajduje sie on za czarnym dywanikiem, na lewym boku (patrzac od tylu auta). Po wyciagnieciu zmieniarki, DSP etc zdejmij jeszcze ten czarny dywanik i zobaczysz modul. Skoro masz ekran to na 100% masz go w bagazniku.

Podobne wątki

  1. [audio/video] Jak wygląda to radio?
    Przez Prosiak w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 12:10
  2. [audio/video] Jak wymontować radio 16:9
    Przez MaxDamage w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 20:55
  3. [audio/video] jak wymontować radio tv
    Przez daber w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 15:14
  4. Jak się ustawia stacje radio BECKER MEXICO 2330
    Przez Marecki7er w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 21:58
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2008, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •