Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: [ M30B30 ] Brak iskry na cewce

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa

    [ M30B30 ] Brak iskry na cewce

    Witam. Posiadam E32 i byłem z niej bardzo zadowolony mimo przygód z nią do piątku 26.04.2013r
    Opiszę wszystko co i jak.
    Rano paliła idealnie. Wróciłem do domu poszedłem i wróciłem po godzinie tylko kręci. Znajomy pociągną mnie na linkę i odpaliła fajnie zadowolony byłem pojechałem na spacer. Wracam do samochodu po ok dwóch godzinach kręcę i nic tylko słychać jak kręci. Ktoś powiedział że pływak mi się walną i paliwo skończyło no to zaciągnęli mnie na stacje wlałem paliło i chce ruszyć lipa dalej nic nowego. Na przewody i nic na pych też nic nie idzie. Wieczorem przyjechał znajomy i na linkę. A ja wiem po jakiś 10 - 20 metrach spróbowałem odpalić ooo udało się no to zjechaliśmy rozpieliśmy linkę i wróciliśmy oczywiście ja się jeszcze pokręciłem nie wyłączając samochodu. Na benzynie przejechałem ok 15 KM a na lpg ok 5. Wróciłem na parking wyłączyłem i odpalam działa za pierwszym fajnie zadowolony i szczęśliwy. Do domu przebrać zjeść i chciałem pojechać, no ale okazało się po godzinie że nie odpala już. Oczywiście telefony i dowiaduje się co może być.
    W sobotę ( 27.04.2013 r ) Wymienione zostały :
    - czujnik położenia wału ( na używany ale sprawny ) - i dalej do samo kręci ale nic więcej
    - świece, przewody, kopułka - nic nowego nie było
    Niedziela ( 28.04.2013r )
    - Sprawdzałem czy płynie prąd na cewce i czy dochodzi do pompy paliwowej jest. Na cewce ok 11 - 12 V na pompie podczas kręcenia 11-12V
    Poniedziałek ( 29.04.2013r )
    - Wymieniona cewka - sprawdzenie czy jest iskra i nadal brak przełożyłem na stary czujnik wału ale dalej to samo.
    Wtorek ( 30.04.2013r)
    - Podłączona pod komputer i zero błędów
    - Sprawdzenie " zębów " na kole do którego jest czujnik położenia wału. Wszystkie są i nie wyglądają na uszkodzone.

    Co jest nie tak ? Czy czujniki położenia wału są walnięte i nie dają impulsu na cewkę która nie daje iskry ? Szczerze już nie wiem co robić, liczyłem że komputer coś mądrego powie ale oprócz odchudzenia portfela nic więcej nie powiedział. Słyszałem że coś nie tak z rozrusznikiem może nie być prawda ? Najbardziej dziwi mnie to że na linkę odpala a tak nic. Kręci ale nie może odpalić.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Pozostaje sam motronic i przekaźnik biały motronika oraz rozmaite wtyczki pod maską, bezpieczniki te niepewne wymienić tj jest drut ale przyśniedziały lub z nalotem. Czujnik też nadal może być nie wiesz czy twój jest dobry czy zepsuty i czy ten drugi też na forum kiedyś było coś opisane jak sprawdzić omomierzem sprawność czujnika choć to nie daje 100%
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 30-04-2013 o 19:34

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    Tak jak gadałem z facetem od kompa który przyjechał i pytam czy to ten "motronic" bo już w sobotę słyszałem że być może komp do wymiany a facet powiedział że nie bo bez problemu działa bo jak rozłączył przepływkę to wywaliło ją. No to jutro za dnia po wymieniam wszystkie bezpieczniki jak i pod maską tak i pod kanapą wszystkie które mogą mieć coś wspólnego z tym systemem. No ale patrzyłem te bezpieczniki i wyglądają na dobre ale jak mówisz że " przyśniedziały lub z nalotem. " no to się zobaczy. A wiesz które są odpowiedzialne za iskrę ?

    Edytowane

    @ Zavoli moja nie odpala. Pali tylko z linki lub od razu po wyłączeniu. Czytając Twój temat podobno u mnie nie ma tego EML bo to jest powiązane z kluczykiem tak ? ( Przeglądając internet myślałem że coś nie tak jest u mnie z tym ale mówili mi że tego nie posiadam jak to jest o czym myślę) A jak zapali to póki jej nie wyłączę to sama nie zdechnie.
    Ostatnio edytowane przez mikwawa ; 30-04-2013 o 19:45

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Tak ale temat podesłany z tego względu że chyba zawarty jest tam opis diagnozy czujnika położenia wału.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    Tak zwane z archiwum X czy to możliwe ?

    Rozrusznik. Do pełnej naprawy lub wymiany. Sieje polem tak że zakłóca resztę. Ale beemki czasem mają problem z kablami pomiędzy aku a silnikiem. Jak z pychu pojawi się iskra to rozrusznik.
    Drugi raz słyszę o rozruszniku.

    @ManiacDrifting

    Oczywiście jutro jak nie będzie padać to sprawdzę bezpieczniki i będę zamieniał. Postaram pożyczyć przekaźniki i przełożyć.
    Ostatnio edytowane przez mikwawa ; 30-04-2013 o 20:48

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    jak bedziesz sprawdzal i nie bedzie iskry to wykrec swiece i sprawdz ponownie jesli rozrusznik slabo kreci to bez kompresji napewno bedzie szybciej, wtedy obadasz czy to rozrusznik. W moto często tak jest że rozrusznik mimo że dobrze kręci to za wolno by odpalić silnik.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Ja obstawiam czujnik wału. Na własne oczy widziałem jak samochód na pych odpalał na dotyk, a z rozrusznika nic nie łapał. Błędu czujnika nie było w komputerze zapisanego, a był uwalony.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    @ManiacDrifting wiesz on bardzo ładnie kręci i dlatego każdy mówi że na pewno to nie rozróżnik. Czyli jak bym chciał go sprawdzić to wykręcam świeczki i kręcę i powinien odpalić ?

    @Nowiq powiem tak chłopak od którego brałem czujnik powiedział tak: " jak go wyjmowałem on działał " no ale w czwartek będzie w warsztacie u siebie i ma poszukać jakiegoś jeszcze. A może być różnica że dostałem czujnik od M40 ? numer na kosce ten sam tylko długość przewodu inna.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Proponuję sprawdzić przekaźnik odpowiadający za zasilanie Motronica bodajże biały w skrzynce z kompem. Następnie przyjrzyj się kostce stacyjki. Trzeba przejrzeć czy nie ginie napięcie podczas rozruchu na pinach na których powinno być jak masz przekręcone na rozruch. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. M70B50 - problem z odpalaniem - brak iskry
    Przez kubosh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 20:49
  2. Bmw 7 e38 3.0 m60 po zmianie motoru nie ma iskry
    Przez Pawel.85 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 20:52
  3. m30b30 - brak odcinki?
    Przez koNik_N w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 13:46
  4. 750i brak iskry, brak napięcia na pompie paliwa
    Przez witek_ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 16:15
  5. [ elektryka] M30B35 brak iskry
    Przez dann-y w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •